build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Инфраструктура > Градска инфраструктура
  Active Topics Active Topics
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Булевар Партизански Одреди

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  <12345 7>
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
jyvation View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 11-May-2013
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 4188
  Quote jyvation Quote  Post ReplyReply #41 Posted: 09-Nov-2014 at 14:53
6.


7.


8.


9.


10.
Back to Top
jyvation View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 11-May-2013
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 4188
  Quote jyvation Quote  Post ReplyReply #42 Posted: 09-Nov-2014 at 14:54
11.


12.


13.


14.
Back to Top
vladegf View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 20-Dec-2009
Location: skopje
Online Status: Offline
Posts: 607
  Quote vladegf Quote  Post ReplyReply #43 Posted: 09-Nov-2014 at 16:37
Чив споменик (на коњ) ке биде во средина на кругот? Crazy

Back to Top
martind View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 29-Jun-2011
Online Status: Offline
Posts: 332
  Quote martind Quote  Post ReplyReply #44 Posted: 09-Nov-2014 at 16:52
На некој заслужен за Македонија од некое (и нечие)ВМРО...
... А имам пречувство дека тоа ќе биде и главната причина Булеварот да се преименува во Булевар ВМРОвски одреди
Back to Top
jyvation View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 11-May-2013
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 4188
  Quote jyvation Quote  Post ReplyReply #45 Posted: 09-Nov-2014 at 17:15
Овој дел е под Карпош така да Стевче мислам дека нема да дозволи тука споменик.
Иначе овде може 2 споменика комотно да се сместат.Ако не се лажам овој е најголемиот кружен тек во Скопје а најверојатно и во Македонија.
Back to Top
Teglarot View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 15-Nov-2012
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 569
  Quote Teglarot Quote  Post ReplyReply #46 Posted: 09-Nov-2014 at 20:20
Originally posted by jyvation

Овој дел е под Карпош така да Стевче мислам дека нема да дозволи тука споменик.


Ти тоа сериозно или имаш доза иронија во постов, не можам да осетам ?
Back to Top
Petar Skopje View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 19-Sep-2014
Online Status: Offline
Posts: 271
  Quote Petar Skopje Quote  Post ReplyReply #47 Posted: 09-Nov-2014 at 20:36
Ќе има споменик на Маринко Роквиќ.
Back to Top
N23 View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 03-Feb-2011
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 2159
  Quote N23 Quote  Post ReplyReply #48 Posted: 09-Nov-2014 at 20:36
Originally posted by jyvation

Овој дел е под Карпош така да Стевче мислам дека нема да дозволи тука споменик.
Иначе овде може 2 споменика комотно да се сместат.Ако не се лажам овој е најголемиот кружен тек во Скопје а најверојатно и во Македонија.


Шала ова за Стевче така?
23ka.wordpress.com
Back to Top
jyvation View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 11-May-2013
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 4188
  Quote jyvation Quote  Post ReplyReply #49 Posted: 09-Nov-2014 at 22:01
Originally posted by N23

Originally posted by jyvation

Овој дел е под Карпош така да Стевче мислам дека нема да дозволи тука споменик.
Иначе овде може 2 споменика комотно да се сместат.Ако не се лажам овој е најголемиот кружен тек во Скопје а најверојатно и во Македонија.
Шала ова за Стевче така?


Ако дозволи тука ќе дозволи и на други места а со тоа ќе падне експрес, освен ако нема намера да се кандидира повторно.
Поблизок е до власта тоа сите го знаеме, ама со самото тоа што не воведува зонско седи уште во фотеља.
Back to Top
martind View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 29-Jun-2011
Online Status: Offline
Posts: 332
  Quote martind Quote  Post ReplyReply #50 Posted: 10-Nov-2014 at 10:38
Нема да се кандитира на следните локални избори. Сашо Лазаревски ќе се кандитира и истиот ќе биде подржан од страна и на ГРОМ и на ДПМНЕ.
Што се однесува до Стевче Јакимовски тој најверојатно ќе биде амбасадор во Бугарија што значи во Карпош ќе гледаме и споменици и зонско паркирање и дупла доза на згради на зелени површини
Back to Top
fichot View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 02-Feb-2010
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 2427
  Quote fichot Quote  Post ReplyReply #51 Posted: 24-Nov-2014 at 19:41
Ми изгледа дека во оваа фаза ќе видиме само кружен тек, но не и проширување на ПО до уличката што води кон гаражата на ЈСП (како што беше најавено).
Back to Top
gjoko View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 18-Jun-2011
Location: kicevo
Online Status: Offline
Posts: 6554
  Quote gjoko Quote  Post ReplyReply #52 Posted: 24-Nov-2014 at 20:58
Нешто споменуваше Коце за ова.И нема да има посебен крак за движење од кај Зајчев Рид према Ѓорче поради приватен имот.Значи тука ќе мора да се врти цел кружен тек,а за останатите скршнувања во деосно ќе има директен излез
Back to Top
fichot View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 02-Feb-2010
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 2427
  Quote fichot Quote  Post ReplyReply #53 Posted: 22-Dec-2014 at 10:12
Ставена е елка во кружниот тек. Не е на коњ.
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12538
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #54 Posted: 22-Dec-2014 at 10:38
А го средија ли просторот околу? Последен пат кога поминав беше асфалтирано, но имаше само нафрлана земја во жардињерите и околните тревници, никакво зеленило. Не беше поставена ни хоризонтална ни вертикална сигнализација.

Edited by Џоле - 22-Dec-2014 at 10:38
За сè има вторпат
Back to Top
gjoko View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 18-Jun-2011
Location: kicevo
Online Status: Offline
Posts: 6554
  Quote gjoko Quote  Post ReplyReply #55 Posted: 22-Dec-2014 at 17:58
АјванСо автомобилот влетал во зградата „Тифани“

share
од НОВА | објавено на: 22-12-2014 09:15:12Дваесет и шест годишно лице со својот автомобил „волксфаген“ утрово во 5 часот буквално влетало во еден од локалите во скопската зграда „Тифани“ која се наоѓа на крстосницата меѓу „Партизанска“ и булеварот ВМРО.

Засега не се знаат причините за оваа стравична сообраќајна несреќа, а според првичните информации возилото имало гостиварски регистрации, додека шоферот со тешки телесни повреди веднаш бил пренесен во Ургентниот центар во Скопје.

http://novatv.mk/index.php?navig=8&cat=2&vest=18957
Back to Top
zabegan View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 01-Jul-2008
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 7072
  Quote zabegan Quote  Post ReplyReply #56 Posted: 22-Dec-2014 at 18:53
сакал да направи тунел под плоштад
Architects create dreams...politicians create nightmares
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12538
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #57 Posted: 22-Dec-2014 at 19:25
Ова е дел од „пробивањето на тунелот“

Шегата на страна, на тротоарот тука порано имаше столпчиња кои да си останаа можеби ќе го спречеа неговото влетување во продавницата. Но околните жители ги извадија за да си ги паркираат колите пред дуќан и пред зграда. И тоа можеше да одземе човечки живот.
За сè има вторпат
Back to Top
zabegan View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 01-Jul-2008
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 7072
  Quote zabegan Quote  Post ReplyReply #58 Posted: 22-Dec-2014 at 22:35
со оглед на тоа дека и жардиниерата ја отерал во вселената (од нејзе верувам се скршени стаклата на спратот и знакот)...  дури ни столпчињата немало да го сопрат и можеби и ќе го превртеле во воздух... можел да заврши само во друг локал од зградата
ова е класичен пример на „сакам да свртам како Шумахер во остра кривина, со автомобил кој на технички поминал со врски“... сме виделе многу вакви примери и во скоро време, во кои за среќа, настрадале само оние во автомобилот без додатни жртви или повредени
Architects create dreams...politicians create nightmares
Back to Top
fichot View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 02-Feb-2010
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 2427
  Quote fichot Quote  Post ReplyReply #59 Posted: 23-Dec-2014 at 01:48
Мене ми делува као обид за самоубиство, пошто нема никакви траги од кочење или обид да се спречи катастрофата. А некоа на фб коментираа дека уште кај Зегин типот летал со 200 на сат.

----------

Што се однесува до кружниот тек на другиот крај. Мислам дека треба уште еден слој асфалт? па после рестото (сигнализација, знаци и уредување на просторот).
Back to Top
fichot View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 02-Feb-2010
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 2427
  Quote fichot Quote  Post ReplyReply #60 Posted: 24-Apr-2015 at 00:01
Денес после подолг прекин приметив некои работници на терен. Нешто мереа премеруваа...
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <12345 7>

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.094 seconds.

Copyright ©2007 - 2020  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.