build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Изградба и ентериери
  Active Topics Active Topics
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Topic ClosedДоколку барате совет или помош - ВАЖНО

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
Cloverstack View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 01-Sep-2007
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12451
#1 Topic: Доколку барате совет или помош - ВАЖНО
    Posted: 21-Jan-2011 at 02:20


Кога барате совет, помош, или имате било какво прашање во рамки на тематиката на оваа секција на форумот, Ве молиме земете ги во предвид следниве сугестии за општа корист на сите:


1. Пред да се одлучите за отворање на нова нишка, разгледајте дали можеби веќе има постоечка нишка која е прикладна за она што сакате да го напишете.

2. Доколку сепак е потребно отворање на нова нишка, обидете се во насловот прецизно и концизно да ја опишете темата за која отварате дискусија. Избегнувајте генерички наслови како „Прашање“, „Помош“, „Ми треба совет“, „Проблем“ и слични.

3. Ако во меѓувреме сте дознале/научиле нешто во врска со темата за која сте барале помош или сте стекнале практично искуство, навратете се на нишката и споделете го, со тоа потенцијално ќе помогнете на многумина други.

Edited by Cloverstack - 21-Jan-2011 at 03:37
Back to Top
 Post Reply Post Reply

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.094 seconds.

Copyright ©2007 - 2021  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.