build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Инфраструктура > Воздухопловство
  Active Topics Active Topics RSS Feed: Авиосообраќај (статистики)
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Авиосообраќај (статистики)

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  <1 495051
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
gorazd View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 29-Oct-2011
Online Status: Offline
Posts: 229
  Quote gorazd Quote  Post ReplyReply #1001 Posted: 04-Feb-2017 at 10:43
ask portline 
Back to Top
Obedineta Makedonija View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 23-Aug-2011
Location: Macedonia
Online Status: Offline
Posts: 1214
  Quote Obedineta Makedonija Quote  Post ReplyReply #1002 Posted: 04-Feb-2017 at 11:50
Originally posted by gorazd


ask portline There is everything possible, though this is strange )
Создаваме за да имаме, а и тоа што го имаме треба да го чуваме такво какво што е !!!!
Back to Top
Obedineta Makedonija View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 23-Aug-2011
Location: Macedonia
Online Status: Offline
Posts: 1214
  Quote Obedineta Makedonija Quote  Post ReplyReply #1003 Posted: 04-Feb-2017 at 11:52
btw : нема година а да не се различни бројќите кои ни ги презентира : Транспорт, ТАВ и на крај Портлине - знак на дискурс кај сите! односно ТАВ и Портлине, бидејќи транспорт добива од нив бројќи.
Создаваме за да имаме, а и тоа што го имаме треба да го чуваме такво какво што е !!!!
Back to Top
Obedineta Makedonija View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 23-Aug-2011
Location: Macedonia
Online Status: Offline
Posts: 1214
  Quote Obedineta Makedonija Quote  Post ReplyReply #1004 Posted: 06-Feb-2017 at 12:27
Jануари 2017 SKP : 122.521 патници или +12,3%
Создаваме за да имаме, а и тоа што го имаме треба да го чуваме такво какво што е !!!!
Back to Top
Galileo View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 25-May-2010
Location: Wien
Online Status: Offline
Posts: 431
  Quote Galileo Quote  Post ReplyReply #1005 Posted: 16-Feb-2017 at 16:41
София

Януари 2017 (2016)

пътници 468 968 (328 056) +43%
самолетодвижения 4 529 (3 629) +24,8%
карго 1 539 (1 322) +16,4%
Back to Top
FlytheSky View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 06-Sep-2016
Online Status: Offline
Posts: 156
  Quote FlytheSky Quote  Post ReplyReply #1006 Posted: 16-Feb-2017 at 19:13
43 посто раст односно 130.000 патници од лани ккако што гледам е премногу навистина.
Критичар за критика
Back to Top
alexsend View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 11-May-2011
Location: Скопје, Центар
Online Status: Offline
Posts: 1395
  Quote alexsend Quote  Post ReplyReply #1007 Posted: 17-Feb-2017 at 09:30
Како е ова возможно со Софија? Wow
Јас Скопје никогаш не сум го замислувал вака.
Back to Top
Tranquilis View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 11-Nov-2013
Location: Женева
Online Status: Online
Posts: 312
  Quote Tranquilis Quote  Post ReplyReply #1008 Posted: 17-Feb-2017 at 09:42
Wizz Air + Ryanair.
Perfect speed, my son, is being there.
Back to Top
FlytheSky View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 06-Sep-2016
Online Status: Offline
Posts: 156
  Quote FlytheSky Quote  Post ReplyReply #1009 Posted: 17-Feb-2017 at 18:10
Имај предвид ипак е три пати поголема држава од Македонија плус мислам дека имаат полесни ограничувања со пазар за работа и полесно движење и затоа има повеќе летови и патници ако гледаш прогресивно во однос на Скопје.
Критичар за критика
Back to Top
Obedineta Makedonija View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 23-Aug-2011
Location: Macedonia
Online Status: Offline
Posts: 1214
  Quote Obedineta Makedonija Quote  Post ReplyReply #1010 Posted: 07-Mar-2017 at 12:33
SKP Feb. - 105.265pax или 3,021%
    Jan - Feb > 227.786pax или 7,815%
Создаваме за да имаме, а и тоа што го имаме треба да го чуваме такво какво што е !!!!
Back to Top
Obedineta Makedonija View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 23-Aug-2011
Location: Macedonia
Online Status: Offline
Posts: 1214
  Quote Obedineta Makedonija Quote  Post ReplyReply #1011 Posted: 05-Apr-2017 at 08:10
SKP: Mar. > 125.167pax или 3,73%
        Jan - Mar > 352.953pax или 6,3294%

Edited by Obedineta Makedonija - 05-Apr-2017 at 08:11
Создаваме за да имаме, а и тоа што го имаме треба да го чуваме такво какво што е !!!!
Back to Top
Galileo View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 25-May-2010
Location: Wien
Online Status: Offline
Posts: 431
  Quote Galileo Quote  Post ReplyReply #1012 Posted: 11-Apr-2017 at 12:35
Sofia


Март 2017 (2016)
пътници 515 857 (339 075) +52.1%
самолетодвижения 4 663 (3 711) +25.7%
карго 1 743 (1 963) -11.2%

Януари-март 2017 (2016)
пътници 1 441 037 (980 882) +46.9%
самолетодвижения 13 376 (10 756) +24.4%
карго 4 776 (4 938) -3.3%
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 495051

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.109 seconds.

Copyright ©2007 - 2017  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.