build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Инфраструктура > Воздухопловство
  Active Topics Active Topics
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Авиосообраќај (статистики)

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  <1 555657
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
gorazd View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 29-Oct-2011
Online Status: Offline
Posts: 289
  Quote gorazd Quote  Post ReplyReply #1121 Posted: 06-Apr-2018 at 11:59
yeah SKP&OHD: 162.600 +24%
Back to Top
Марко СВ.Н. View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16-Oct-2015
Online Status: Offline
Posts: 125
  Quote Марко СВ.Н. Quote  Post ReplyReply #1122 Posted: 06-Apr-2018 at 14:02
Значи Март СКП 420к+
Back to Top
alexsend View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 11-May-2011
Location: Скопје, Центар
Online Status: Offline
Posts: 1554
  Quote alexsend Quote  Post ReplyReply #1123 Posted: 06-Apr-2018 at 15:34
Значи околу 155.000
Јас Скопје никогаш не сум го замислувал вака.
Back to Top
carver91 View Drop Down
Newbie
Newbie


Joined: 09-Mar-2015
Online Status: Offline
Posts: 36
  Quote carver91 Quote  Post ReplyReply #1124 Posted: 07-Apr-2018 at 18:29
Zbog cega nema podaci od broju putnika na ostali sajtovi poput exyuaviation, portline..?

Back to Top
pbanks View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 01-Sep-2007
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 8843
  Quote pbanks Quote  Post ReplyReply #1125 Posted: 27-Apr-2018 at 11:26
Глеам сите изгубивме ќејф да гледаме месец дена бајата статистика.

Но ајде...

Март 2018

Скопје 155.866
Охрид 5.648
Back to Top
Obedineta Makedonija View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 23-Aug-2011
Location: Macedonia
Online Status: Offline
Posts: 1427
  Quote Obedineta Makedonija Quote  Post ReplyReply #1126 Posted: 27-Apr-2018 at 12:04
Originally posted by pbanks

Глеам сите изгубивме ќејф да гледаме месец дена бајата статистика. Но ајде...Март 2018Скопје 155.866Охрид 5.648


Создаваме за да имаме, а и тоа што го имаме треба да го чуваме такво какво што е !!!!
Back to Top
pbanks View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 01-Sep-2007
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 8843
  Quote pbanks Quote  Post ReplyReply #1127 Posted: 27-Apr-2018 at 13:04


Статистика ги објавуваат бројките некаде кон крајот на месецот исто беше и за Февруари.
Back to Top
pbanks View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 01-Sep-2007
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 8843
  Quote pbanks Quote  Post ReplyReply #1128 Posted: 07-May-2018 at 11:48
PRN April 2018

177.732 +3.1%

ќе ни треба озбилен раст овој месец за да ја постигнеме оваа бројка.
Back to Top
gorazd View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 29-Oct-2011
Online Status: Offline
Posts: 289
  Quote gorazd Quote  Post ReplyReply #1129 Posted: 07-May-2018 at 13:10
@pbanks:tuka sme negde

April SKP&OHD (184.407 +18%)
Edited by gorazd - 07-May-2018 at 13:11
Back to Top
pbanks View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 01-Sep-2007
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 8843
  Quote pbanks Quote  Post ReplyReply #1130 Posted: 07-May-2018 at 13:15


Thumbs%20Up
Back to Top
Obedineta Makedonija View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 23-Aug-2011
Location: Macedonia
Online Status: Offline
Posts: 1427
  Quote Obedineta Makedonija Quote  Post ReplyReply #1131 Posted: 07-May-2018 at 18:03
Originally posted by gorazd


@pbanks:tuka sme negdeApril SKP&OHD (184.407 +18%)


отприлика 8.200-10.000 е Охрид
Создаваме за да имаме, а и тоа што го имаме треба да го чуваме такво какво што е !!!!
Back to Top
Obedineta Makedonija View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 23-Aug-2011
Location: Macedonia
Online Status: Offline
Posts: 1427
  Quote Obedineta Makedonija Quote  Post ReplyReply #1132 Posted: 07-May-2018 at 20:27
Pristina Airport welcomed 177.732 travellers through its doors last month, representing an increase of 3.1%. So far this year, it has handled 595.866 passengers, up 12.5% on 2017.
Создаваме за да имаме, а и тоа што го имаме треба да го чуваме такво какво што е !!!!
Back to Top
Cloverstack View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 01-Sep-2007
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 11888
  Quote Cloverstack Quote  Post ReplyReply #1133 Posted: 09-May-2018 at 14:29

Значи горе-доле остануваме со вкупно 10-тина илјади предност пред Приштина.

Дали PRN има специфични месеци или периоди кога е значително пофреквентна во однос на SKP? И обратно.
Back to Top
Obedineta Makedonija View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 23-Aug-2011
Location: Macedonia
Online Status: Offline
Posts: 1427
  Quote Obedineta Makedonija Quote  Post ReplyReply #1134 Posted: 09-May-2018 at 15:57
Originally posted by Cloverstack

Значи горе-доле остануваме со вкупно 10-тина илјади предност пред Приштина.Дали PRN има специфични месеци или периоди кога е значително пофреквентна во однос на SKP? И обратно.


Мај ќе сме подобри, Јуни ќе биде мртва трка а Јули и Август не газат ради чартерите на нивната дијаспора а од септември до декември ќе сме пред нив и здравје ако е се по план ќе бидеме „севкупни победници“

*У суштина тие се добри само во месеците со празници.... инаку со редовните линии се бајаги позади нас.
Создаваме за да имаме, а и тоа што го имаме треба да го чуваме такво какво што е !!!!
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 555657

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.156 seconds.

Copyright ©2007 - 2018  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.