build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Инфраструктура > Воздухопловство
  Active Topics Active Topics RSS Feed: Авиосообраќај (статистики)
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Авиосообраќај (статистики)

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  <1 545556
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
pbanks View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 01-Sep-2007
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 8816
  Quote pbanks Quote  Post ReplyReply #1101 Posted: 20-Feb-2018 at 14:31
алелуја

145.592 Скопје
За 18,7 отсто зголемен бројот на патници на аеродромите

На скопскиот аеродром минатиот месец се регистрирани 145.592 патници, за 18,3 проценти повеќе споредено со јануари 2017 година.

Од двата аеродрома во Македонија, во Скопје и во Охрид, во јануари годинава се превезени 151.381 патник, што претставува зголемување од 18,7 отсто споредено со јануари минатата година, соопшти денеска Министерството за транспорт и врски.

На скопскиот аеродром минатиот месец се регистрирани 145.592 патници, за 18,3 отсто повеќе споредено со јануари 2017 година, кога биле превезени 123.118 патници.

На аеродромот „Св.Апостол Павле“ во Охрид, пак, бројот на превезени патници во јануари е зголемен за 30,8 отсто во однос јануари лани.

„Владата континуирано презема мерки за развој на авиосообраќајот во земјата. Во таа насока, политиките на Министерството за транспорт и врски се движат кон создавање на широка мрежа дестинации достапни за граѓаните на Република Македонија“, наведува Министерството за транспорт и врскиhttp://www.plusinfo.mk/vest/143778/za-187-otsto-zgolemen-brojot-na-patnici-na-aerodromite
Edited by pbanks - 20-Feb-2018 at 14:33
Back to Top
carver91 View Drop Down
Newbie
Newbie


Joined: 09-Mar-2015
Online Status: Offline
Posts: 33
  Quote carver91 Quote  Post ReplyReply #1102 Posted: 20-Feb-2018 at 15:14
Bogami prestigli smo Pristinu
Back to Top
gorazd View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 29-Oct-2011
Online Status: Offline
Posts: 276
  Quote gorazd Quote  Post ReplyReply #1103 Posted: 07-Mar-2018 at 09:33
feb: SKP&OHD 134.749 +22%

Back to Top
pbanks View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 01-Sep-2007
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 8816
  Quote pbanks Quote  Post ReplyReply #1104 Posted: 07-Mar-2018 at 09:57


Ај некој од експертите нека го расчлени ова на СКП и ОХД посебно, кој ќе чека иначе крај на месец. Обично сте прецизни.
Back to Top
Obedineta Makedonija View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 23-Aug-2011
Location: Macedonia
Online Status: Online
Posts: 1398
  Quote Obedineta Makedonija Quote  Post ReplyReply #1105 Posted: 07-Mar-2018 at 10:23
Originally posted by gorazd

feb: SKP&OHD 134.749 +22%


“Експерти”
Скопје - ~130.000 - 131.000
Охрид - ~ 3500-4.500
Создаваме за да имаме, а и тоа што го имаме треба да го чуваме такво какво што е !!!!
Back to Top
pbanks View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 01-Sep-2007
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 8816
  Quote pbanks Quote  Post ReplyReply #1106 Posted: 07-Mar-2018 at 10:47


Па добро ги гаѓаш обично
Back to Top
Obedineta Makedonija View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 23-Aug-2011
Location: Macedonia
Online Status: Online
Posts: 1398
  Quote Obedineta Makedonija Quote  Post ReplyReply #1107 Posted: 08-Mar-2018 at 15:37
Pristina 123.500 изгледа дојде годината
Создаваме за да имаме, а и тоа што го имаме треба да го чуваме такво какво што е !!!!
Back to Top
alexsend View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 11-May-2011
Location: Скопје, Центар
Online Status: Offline
Posts: 1516
  Quote alexsend Quote  Post ReplyReply #1108 Posted: 08-Mar-2018 at 20:00
Кој чека ќе дочека
2018
Скопје 2-0 Приштина
Јас Скопје никогаш не сум го замислувал вака.
Back to Top
carver91 View Drop Down
Newbie
Newbie


Joined: 09-Mar-2015
Online Status: Offline
Posts: 33
  Quote carver91 Quote  Post ReplyReply #1109 Posted: Yesterday at 22:36
Brojki za Mart?
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 545556

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.140 seconds.

Copyright ©2007 - 2018  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.