build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Останати теми > Виртуелна Македонија > Ваши концепти
  Active Topics Active Topics
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Концепт за Државен административен центар

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
FoSsiL View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 01-Mar-2009
Location: Аеродром
Online Status: Offline
Posts: 4699
  Quote FoSsiL Quote  Post ReplyReply #1 Topic: Концепт за Државен административен центар
    Posted: 12-Feb-2011 at 12:16
Државен административен центар на површина на Ново Маало. Концепт за Ново Маало 2.
Многу ми личи на логото-знакчето на Витаминка од горе гледано. Скоро идентично е.
Македонија - Земја на чудата!
Back to Top
lupo View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 13-Nov-2009
Online Status: Offline
Posts: 434
  Quote lupo Quote  Post ReplyReply #2 Posted: 19-Feb-2011 at 01:00
Sto e ova? nekoj nov proekt ili?

Edited by lupo - 19-Feb-2011 at 01:00
...kaj si kapelo pak ke si kape...
Back to Top
FoSsiL View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 01-Mar-2009
Location: Аеродром
Online Status: Offline
Posts: 4699
  Quote FoSsiL Quote  Post ReplyReply #3 Posted: 17-May-2011 at 20:19
Абе изгледа после се нема да биде Државен административен центар... но може да послужи за некои јавни содржини и потреби...

еве еден апдејт... малку модифициран.... го имам претставено и настрана ама еве тука официјално...


Edited by FoSsiL - 17-May-2011 at 20:44
Македонија - Земја на чудата!
Back to Top
FoSsiL View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 01-Mar-2009
Location: Аеродром
Online Status: Offline
Posts: 4699
  Quote FoSsiL Quote  Post ReplyReply #4 Posted: 17-May-2011 at 21:39
Originally posted by lupo

Sto e ova? nekoj nov proekt ili?


Lupo извини што сега ти одговарам... ова е мој концепт за тоа како би го уредил тој простор... не е нешто што би било официјално предвидено за таму... барем не за сега...


Edited by FoSsiL - 17-May-2011 at 21:39
Македонија - Земја на чудата!
Back to Top
 Post Reply Post Reply

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.078 seconds.

Copyright ©2007 - 2022  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.