build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Останати теми > Виртуелна Македонија > Ваши концепти
  Active Topics Active Topics
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Концепти за Аеродромот во Охрид

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  <12
Poll Question: Чиј е подобар... аеродром? :D
Poll Choice Votes Poll Statistics
5 [62.50%]
3 [37.50%]
You can not vote in this poll

Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
FoSsiL View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 01-Mar-2009
Location: Аеродром
Online Status: Offline
Posts: 4699
  Quote FoSsiL Quote  Post ReplyReply #21 Posted: 20-Feb-2011 at 13:30
Да не има некој да ми позајми некој посилен компјутер?
Македонија - Земја на чудата!
Back to Top
FT View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 22-Jun-2010
Location: Kocani
Online Status: Offline
Posts: 480
  Quote FT Quote  Post ReplyReply #22 Posted: 21-Feb-2011 at 19:30
Ајде бе малку нека се активира овој подфорум.
Back to Top
my Macedonia View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 09-Oct-2008
Location: 🇲🇰🇨🇭
Online Status: Offline
Posts: 4009
  Quote my Macedonia Quote  Post ReplyReply #23 Posted: 21-Feb-2011 at 19:32
Se povekje mi se dopagjaat vasite konceptiApplause
Back to Top
N23 View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 03-Feb-2011
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 2159
  Quote N23 Quote  Post ReplyReply #24 Posted: 21-Feb-2011 at 21:22

Само браво ќе кажам!
Back to Top
Konstrukt View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar
БАНИРАН

Joined: 03-Mar-2011
Online Status: Offline
Posts: 124
  Quote Konstrukt Quote  Post ReplyReply #25 Posted: 02-Apr-2011 at 12:06
браво браво - ми се допага првиот, имајте на ум дека освен што треба да биде дноставен треба да биде подложен на надградба, мислам дека правоаголниот облик е најсоодветен за ова
Back to Top
krale View Drop Down
Senior Member
Senior Member

БАНИРАН

Joined: 28-Dec-2009
Online Status: Offline
Posts: 1487
  Quote krale Quote  Post ReplyReply #26 Posted: 03-Apr-2011 at 11:02
Мене ми се допаѓа кајчето

И за надградба не е проблем, може уште едно кајче до него

А и 4 моста не се многууу луѓе.. Па треба да се има во предвид peak интервалот - значи без разлика што во просек може има 2 лета неделно, во летниот период може многу нормално да се појави ситуација да има 4 авиона во ист момент. Посебно ако се разработат евтините летови и чартерите.
Back to Top
fichot View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 02-Feb-2010
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 2543
  Quote fichot Quote  Post ReplyReply #27 Posted: 12-Apr-2011 at 00:29
Супер концептов. Само тие двете „П“-а и фонтаната (постојат и некружни фонтани) не ми се вклопуваат во генералниот дизајн. Инаку - топ.

Ова во скечап е правено? Ако да, тогаш би ти советувал да си инсталираш VRay како плагин. Профи рендери праи. Сега малце ќе одиш да прошеташ дур да излезе рендеро, ама сепак, ако ти е ќеиф вреди да почекаш.
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <12

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.061 seconds.

Copyright ©2007 - 2022  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.