build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Проекти > Спортски
  Active Topics Active Topics
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Телеком арена (арена Филип II Македонски)

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  <1 100101102103104 209>
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
lslcrew View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 14-Jan-2008
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 10988
  Quote lslcrew Quote  Post ReplyReply #2021 Posted: 13-Oct-2010 at 16:44
Исток


Запад


Север


Југ

Back to Top
shyes View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 09-Sep-2007
Location: Australia
Online Status: Offline
Posts: 259
  Quote shyes Quote  Post ReplyReply #2022 Posted: 14-Oct-2010 at 14:19
Macedonia vs Russia
Back to Top
Denko View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 14-Aug-2010
Online Status: Offline
Posts: 1742
  Quote Denko Quote  Post ReplyReply #2023 Posted: 14-Oct-2010 at 16:16
1. Znae li nekoj dali ke se menuva terenot?
2. Ako se menuva, dali ke se postavi vestacka treva?

Back to Top
гитардемон View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 19-Feb-2008
Online Status: Offline
Posts: 4702
  Quote гитардемон Quote  Post ReplyReply #2024 Posted: 14-Oct-2010 at 16:23
1. da
2. ne
Arguing on the internet is like running at the special olympics. Even if you win, you're still retarded.
Back to Top
Observer View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 13-Oct-2010
Location: MK
Online Status: Offline
Posts: 271
  Quote Observer Quote  Post ReplyReply #2025 Posted: 17-Oct-2010 at 20:43
Источна трибина сликана денес, имаше неколку работници на неа.
(види два поста подолу кај MyMacedonia )

Edited by Observer - 18-Oct-2010 at 12:45
Back to Top
Cloverstack View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 01-Sep-2007
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12127
  Quote Cloverstack Quote  Post ReplyReply #2026 Posted: 17-Oct-2010 at 23:43
Observer, вакви големи слики најдобро да се смалуваат. Не е воопшто тешко, автоматско смалување има и на хостингот каде што си ја качил, се што е потребно е неколку секунди и 2-3 клика

Сликава си ја хостирал на imageshack.us каде има опција за смалување (има и на сите слични сервиси за бесплатно хостирање на слики). Значи само требало да кликнеш на она  Upload Options / Resizing >> и да избереш 800x600 (која е најпрепорачлива резолуција доколку нема некоја особена потреба за сликата да биде поголема... со ова сликите се прегледни на сите најзастапени големини монитори, а вчитувањето оди брзо затоа што се многукратно помали мерено во бајти).
Е сега за да се оправи во постот, треба повторно да ја качиш на imageshack.us (овој пат со resize) и да го едитираш постот со тоа што ќе ја избришеш постоечката слика и ќе ја вметнеш смалената. Ако запне негде пиши ми ПМ.

Back to Top
my Macedonia View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 09-Oct-2008
Location: 🇲🇰🇨🇭
Online Status: Offline
Posts: 3873
  Quote my Macedonia Quote  Post ReplyReply #2027 Posted: 18-Oct-2010 at 11:35
eve go namaliv

Back to Top
Observer View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 13-Oct-2010
Location: MK
Online Status: Offline
Posts: 271
  Quote Observer Quote  Post ReplyReply #2028 Posted: 18-Oct-2010 at 12:44
Благодарам, се зачудив кога ја видов колкава е :-) Првата слика што ја објавив и ете мал неуспех :-) За следната нема да има грешка. Еве нека стои сликата која ми ја средил MyMacedonia мојот пост ќе го избришам, поздрав!
Back to Top
Denko View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 14-Aug-2010
Online Status: Offline
Posts: 1742
  Quote Denko Quote  Post ReplyReply #2029 Posted: 19-Oct-2010 at 01:10
Imam vpecatok deka bavno odi rabotata so "Istocna" i "Zapadna".
Back to Top
Cifra View Drop Down
Groupie
Groupie
Avatar

Joined: 25-Feb-2009
Online Status: Offline
Posts: 85
  Quote Cifra Quote  Post ReplyReply #2030 Posted: 19-Oct-2010 at 20:12
Феноменални контури   Banana

Originally posted by shyes

Macedonia vs Russia

Back to Top
Stibera View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2010
Online Status: Offline
Posts: 117
  Quote Stibera Quote  Post ReplyReply #2031 Posted: 20-Oct-2010 at 17:48
Originally posted by shyes

Macedonia vs Russia
извинете за оф топич, ме интересира дали ги сликаше и руските навијачи и ако може да ми пратиш слики на пп.


Edited by Stibera - 20-Oct-2010 at 17:48
Back to Top
shyes View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 09-Sep-2007
Location: Australia
Online Status: Offline
Posts: 259
  Quote shyes Quote  Post ReplyReply #2032 Posted: 21-Oct-2010 at 13:20
повели, Овие се неколку што излегоја по фокусираниEdited by shyes - 21-Oct-2010 at 13:27
Back to Top
lslcrew View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 14-Jan-2008
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 10988
  Quote lslcrew Quote  Post ReplyReply #2033 Posted: 30-Oct-2010 at 16:19
Back to Top
LouReed View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 27-Oct-2010
Location: New York
Online Status: Offline
Posts: 133
  Quote LouReed Quote  Post ReplyReply #2034 Posted: 02-Nov-2010 at 14:59
lslcrew, od koe mesto go slikase ova? Dobar pogled... Sledniot pak koga ke odam doma ke gledam da slikam se kako japanski turist.
Back to Top
lslcrew View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 14-Jan-2008
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 10988
  Quote lslcrew Quote  Post ReplyReply #2035 Posted: 02-Nov-2010 at 15:09
Од големиот, горниот видиковец на Водно. (41°58'39.25"N 21°25'17.51"E)
Back to Top
damjan4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 02-Sep-2010
Location: skopje
Online Status: Offline
Posts: 358
  Quote damjan4o Quote  Post ReplyReply #2036 Posted: 02-Nov-2010 at 23:14
Уште еднаш здраво на сите со мојов прв пост!
сликава ја сликнав на 27.09.2010
Back to Top
FoSsiL View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 01-Mar-2009
Location: Аеродром
Online Status: Offline
Posts: 4699
  Quote FoSsiL Quote  Post ReplyReply #2037 Posted: 02-Nov-2010 at 23:20
ооо... па си имал и материјал... искрено, не дека си нов.... ама сликава е неверојатна... имаш око... се надевам и другите ќе се согласат....
Back to Top
Cloverstack View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 01-Sep-2007
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12127
  Quote Cloverstack Quote  Post ReplyReply #2038 Posted: 02-Nov-2010 at 23:25
Originally posted by FoSsiL

искрено, не дека си нов.... ама сликава е неверојатна... имаш око... се надевам и другите ќе се согласат....

Се согласувам, фоткава може директно во некоја од репрезентативните фото нишки  Cheers
Back to Top
OKA View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 11-Dec-2009
Location: Yenni Maalе
Online Status: Offline
Posts: 332
  Quote OKA Quote  Post ReplyReply #2039 Posted: 03-Nov-2010 at 01:38
Дамјан, да не се презиваш Манаки!?
Thumbs%20Up
Врзи два поста без СК2014 и освој трет гратис!!!
Back to Top
LouReed View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 27-Oct-2010
Location: New York
Online Status: Offline
Posts: 133
  Quote LouReed Quote  Post ReplyReply #2040 Posted: 03-Nov-2010 at 02:33
Dobra slika Damjan! So sto kamera slikase?
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 100101102103104 209>

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.578 seconds.

Copyright ©2007 - 2020  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.