build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Проекти > Спортски
  Active Topics Active Topics
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Телеком арена (арена Филип II Македонски)

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  <1 141142143144145 209>
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
Pametnjakovic View Drop Down
Newbie
Newbie


Joined: 27-Feb-2011
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 0
  Quote Pametnjakovic Quote  Post ReplyReply #2841 Posted: 29-Apr-2011 at 19:35
ЗАШТО АРЕНАТА БЕШЕ СВЕЧЕНО ОТВОРЕНА КОГА ДЕНЕС ЗАПАД НЕ ГО ПУШТИЈА? ЗА ГЛАСОВИ? Несакам да мешам политика али више кога ја отвараат значи дека имаш пристап на трибините и можеш да влезеш!
СКОПЈЕ ОБЕДИНЕТО ЗА - ВАРДАР!
Back to Top
Observer View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 13-Oct-2010
Location: MK
Online Status: Offline
Posts: 271
  Quote Observer Quote  Post ReplyReply #2842 Posted: 29-Apr-2011 at 19:41
Може ќе тепаше така Вардар... :-)
http://www.facebook.com/suvenirimakedonija
Back to Top
Pametnjakovic View Drop Down
Newbie
Newbie


Joined: 27-Feb-2011
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 0
  Quote Pametnjakovic Quote  Post ReplyReply #2843 Posted: 30-Apr-2011 at 16:03
Мене не ми е за ВАРДАР дали ке тепаше, зашто више 4 години по ред гледам само како губи! Зашто ја отворија кога на исток и запад неможеш да велзеш?

Edited by Pametnjakovic - 30-Apr-2011 at 16:06
СКОПЈЕ ОБЕДИНЕТО ЗА - ВАРДАР!
Back to Top
Observer View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 13-Oct-2010
Location: MK
Online Status: Offline
Posts: 271
  Quote Observer Quote  Post ReplyReply #2844 Posted: 30-Apr-2011 at 17:54
Затоа што западната и источната трибина ќе бидат отворени за посетители на 4 јуни за натпреварот македонија-ирска.
http://www.facebook.com/suvenirimakedonija
Back to Top
krale View Drop Down
Senior Member
Senior Member

БАНИРАН

Joined: 28-Dec-2009
Online Status: Offline
Posts: 1487
  Quote krale Quote  Post ReplyReply #2845 Posted: 30-Apr-2011 at 19:40
Никаде во свет за некој спортски настан не се отвораат сите трибини, освен ако не се продадени доволен број на карти, да треба да бидат активни сите трибини.
Back to Top
Pametnjakovic View Drop Down
Newbie
Newbie


Joined: 27-Feb-2011
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 0
  Quote Pametnjakovic Quote  Post ReplyReply #2846 Posted: 30-Apr-2011 at 23:19
Па нели ГОСПОДИН ПРЕМИЕРОТ ГРУЕВСКИ ОФИЦИЈАНО ја прогласи за ОТВОРЕНА арената Филип Втори пред една недела? А да беше за некој митинг сите 4 трибини ке беа отворени. СЕКАДЕ во свет на навивачите им се отворени матичните трибини па и 10 гледачи да има на стадион!!! Толку од мене не се расправам више за ова. P.S. Извинете за офф топик


ФФМ - КРИМИНАЛНА БАНДА
СКОПЈЕ ОБЕДИНЕТО ЗА - ВАРДАР!
Back to Top
гитардемон View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 19-Feb-2008
Online Status: Offline
Posts: 4510
  Quote гитардемон Quote  Post ReplyReply #2847 Posted: 30-Apr-2011 at 23:52
A каде поточно си го видел ти тоа? На малку ли места има затворени трибини ако нема доволно продадени билети? Бидејќи да се активира трибина и влез чини пари. Те персонал, те струја и други работи. Нормално дека ако нема интерес нема потреба од сите трибини.
Arguing on the internet is like running at the special olympics. Even if you win, you're still retarded.
Back to Top
Pametnjakovic View Drop Down
Newbie
Newbie


Joined: 27-Feb-2011
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 0
  Quote Pametnjakovic Quote  Post ReplyReply #2848 Posted: 01-May-2011 at 02:58
Во Русија, во Србија, во Хрватска, во Словенија... Те влез те персонал? Па државата да не ги плаќа? Вардар ги плаќа а за струја незнам зашто спомнуваш зашто не е пуштено ништо освен болјерите за фудбалерите да се истушираат Не зборам за сите трибини, за северна(неутралците) и западна(комитите)
СКОПЈЕ ОБЕДИНЕТО ЗА - ВАРДАР!
Back to Top
krale View Drop Down
Senior Member
Senior Member

БАНИРАН

Joined: 28-Dec-2009
Online Status: Offline
Posts: 1487
  Quote krale Quote  Post ReplyReply #2849 Posted: 01-May-2011 at 07:44
Originally posted by Pametnjakovic

Толку од мене не се расправам више за ова. [/IMG]


Не се расправаш, ама се расправаш.

Трибини не се отвораат од „мерак за стадион“, туку за гледачи, кога има потреба. Кога нема потреба, нема потреба да се чистат 20000 седишта, а имаш 2000 гледачи.

И стварно не се расправај више.
Back to Top
N23 View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 03-Feb-2011
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 2159
  Quote N23 Quote  Post ReplyReply #2850 Posted: 01-May-2011 at 09:54
Колку што разбрав, паметњакович збори затоа што западна не е отворена за комитете, а вероватно он е дел од нив, па се почувствувал револтиран дека запад, матичното место на комитите, не е отворено. И верувајте, има право. Ако е цел стадион официјално отворен, ондак нема алиби запад да не се отвори. Имало и по 50 гледачи на утакмица па запад увек бил отворен за комитите. Така да сигурен сум дека позадината на тоа што не е цел отворен е тоа што не е завршен стадионот целосно, особено запад и исток.
Back to Top
shyes View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 09-Sep-2007
Location: Australia
Online Status: Offline
Posts: 259
  Quote shyes Quote  Post ReplyReply #2851 Posted: 01-May-2011 at 11:46
Originally posted by Supervisor

Феноменален стадион во Баку

http://www.skyscrapercity.com/showthread.php?t=1115401


По мое ми изгледа како да е од Jaque Fresco дизајниран стадионот.
Back to Top
krale View Drop Down
Senior Member
Senior Member

БАНИРАН

Joined: 28-Dec-2009
Online Status: Offline
Posts: 1487
  Quote krale Quote  Post ReplyReply #2852 Posted: 01-May-2011 at 12:04

Aрената Филип II Македонски само за натпревари, а не за политички собири
30.04.2011 - 17:04 | Македонија
Јавното претпријатие за стопанисување со станбен и деловен простор (ЈПССДП) ги одби сите барања кои ги доставија политичките партии за користење на објектот на Национална арена Филип II Македонски, информира преку соопштение директорот на ЈПССДП Владимир Бахчовановски.


Деловната политика, визија и стратегија на претпријатието предвидува објектот на арената да се користи за спортски, културно-забавни и музичко-уметнички цени и манифестации, укажува Бахчовановски.

Таквата деловна политика, според него, е потврдена со правните акти на Јавното претпријатие и не овозможува организирање партиско-политички манифестации и настани на арената.

- Првиот масовен настан на кој ќе бидат пуштени трибините на Националната арена Филип II Македонски, за кој сме убедени дека ќе бидат наполнети до последно место е фудбалскиот натпревар на репрезентациите на Македонија и Ирска на 4 јуни годинава. Ја користиме оваа прилика да ги поканиме сите навивачи и љубители на фудбалот да дојдат во што поголем број и заедно да се изразудаваме на успехот на нашите репрезентативци, истакнува во соопштението Бахчовановски.


http://sitel.com.mk/dnevnik/makedonija/arenata-filip-ii-makedonski-samo-za-natprevari-ne-za-politichki-sobiri
Back to Top
ZZZZ View Drop Down
Newbiе
Newbiе


Joined: 01-Jul-2009
Online Status: Offline
Posts: 0
  Quote ZZZZ Quote  Post ReplyReply #2853 Posted: 01-May-2011 at 12:47
Golem pozdrav za odlukata da nema partiski mitinzi na stadionot.

Applause
Back to Top
my Macedonia View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 09-Oct-2008
Location: R. e Maqedonisë
Online Status: Offline
Posts: 3852
  Quote my Macedonia Quote  Post ReplyReply #2854 Posted: 01-May-2011 at 13:13
Vo vesnik procitav deka e mozno, fudbalskata reprezentacija na Albanija da igra vo Filip 2 ako FIFA odluci, deka pristinskiot Stadion nema uslovi. Vo momentov se planira rusenjeto na stadionot Qemal Stafa pa zatoa nemaat kade da igrat
Back to Top
lslcrew View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 14-Jan-2008
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 10988
  Quote lslcrew Quote  Post ReplyReply #2855 Posted: 01-May-2011 at 13:20
Ако одлучи ФФМ, одсносно ако фифа не им дозволи да играат во приштина, а нема да им дозволи зашто косово сеуште не е член на фифа. Јас немам ништо против ќе развиваме турзиам за тие што немаат стадион. LOL
Back to Top
StreetStruck View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 18-Nov-2010
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 415
  Quote StreetStruck Quote  Post ReplyReply #2856 Posted: 01-May-2011 at 13:26
Не само тоа туку можеби во иднина ќе добиеме некое финале за Лига Европа, зошто да не. Кога може во Даблин да се игра зошто не и кај нас. Немојте да сфатите дека го потценувам Даблин.
"Поробените треба да тежнеат кон слободата, а слободните кон совршенство"- Јане Сандански
Back to Top
xnx View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 05-Apr-2009
Online Status: Offline
Posts: 1905
  Quote xnx Quote  Post ReplyReply #2857 Posted: 01-May-2011 at 14:50
ke ima glasanje skoro za objektov?
Back to Top
pbanks View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 01-Sep-2007
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 9072
  Quote pbanks Quote  Post ReplyReply #2858 Posted: 01-May-2011 at 14:51


Јас би почекал да је пицнат и фасадата за впечатокот да биде комплетен.
Back to Top
Pametnjakovic View Drop Down
Newbie
Newbie


Joined: 27-Feb-2011
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 0
  Quote Pametnjakovic Quote  Post ReplyReply #2859 Posted: 01-May-2011 at 23:23
Originally posted by N23

Колку што разбрав, паметњакович збори затоа што западна не е отворена за комитете, а вероватно он е дел од нив, па се почувствувал револтиран дека запад, матичното место на комитите, не е отворено. И верувајте, има право. Ако е цел стадион официјално отворен, ондак нема алиби запад да не се отвори. Имало и по 50 гледачи на утакмица па запад увек бил отворен за комитите. Така да сигурен сум дека позадината на тоа што не е цел отворен е тоа што не е завршен стадионот целосно, особено запад и исток.


ФАЛА БОГУ НЕКОЈ МЕ РАЗБРА!
СКОПЈЕ ОБЕДИНЕТО ЗА - ВАРДАР!
Back to Top
donStefan View Drop Down
Newbiе
Newbiе
Avatar

Joined: 02-May-2011
Online Status: Offline
Posts: 0
  Quote donStefan Quote  Post ReplyReply #2860 Posted: 02-May-2011 at 00:58
Интервју со еден од првите архитекти на стадионот, Тодорка Мавкова.
http://www.youtube.com/watch?v=90nswPkxL-Q

Интересни детали: стрмнина на трибините (зошто е тој агол), поврзаноста со сплитски Пољуд, самоволието на Силекс за фасадата под јужна и секако нашиот синдром - да не се покаже почит и да не се консултира еден од основачите на денешново здание.

Edited by donStefan - 02-May-2011 at 01:30
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 141142143144145 209>

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.418 seconds.

Copyright ©2007 - 2020  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.