build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Проекти > Спортски
  Active Topics Active Topics
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Телеком арена (арена Филип II Македонски)

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  <1 184185186187188 209>
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
vladegf View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 20-Dec-2009
Location: skopje
Online Status: Offline
Posts: 622
  Quote vladegf Quote  Post ReplyReply #3701 Posted: 07-Sep-2012 at 18:22

Back to Top
FT View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 22-Jun-2010
Location: Kocani
Online Status: Offline
Posts: 434
  Quote FT Quote  Post ReplyReply #3702 Posted: 07-Sep-2012 at 19:05
MACEDONIANS

Back to Top
vladegf View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 20-Dec-2009
Location: skopje
Online Status: Offline
Posts: 622
  Quote vladegf Quote  Post ReplyReply #3703 Posted: 07-Sep-2012 at 19:07
Е ДОБРО ДЕ БИНАТА НЕ Е НА ТРЕВА, А ТЕРЕНОТ СО ПЛОЧИ СЕ ПОКРИВА ЗА ДВА СААТА, АЈ КЕ ВИДИМЕ УТРЕ..
Back to Top
N23 View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 03-Feb-2011
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 2159
  Quote N23 Quote  Post ReplyReply #3704 Posted: 08-Sep-2012 at 11:47
Сликата кажува се. Макар и вечер да стават подлога, пак веќе се гази по истата. Што има везе уствари, ЕБРД е увек тука, ќе дае некое кредитче за нова трева, во духот на развојот на фудбалот


сликата е преземена од МИА
23ka.wordpress.com
Back to Top
Dexter26 View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 19-Nov-2010
Online Status: Offline
Posts: 2035
  Quote Dexter26 Quote  Post ReplyReply #3705 Posted: 08-Sep-2012 at 13:05
Аман бре, почнавте да ја жалите тревата како да е од света земја увезена, а ич ве нема да ги жалите скопјани што се трујат од Железара и Охис, или велешани што се трујат од депонијата на топилницата, ич ве нема да се жалите за водоводот и канализацијата во Скопје, особено во Центар, кои дефинитивно имаат античко потекло судејќи по нивниот квалитет, барем на водоводот не мораме да му издигнуваме споменици, самата вода која тече низ тие антички цевки е доволен споменик, а вас ве нема да се жалите, туку се жалите за тревата на Националната Арена Филип Втори Македонски, типично скопски, море и типично македонски. Bash 

Edited by Dexter26 - 08-Sep-2012 at 13:41
Back to Top
N23 View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 03-Feb-2011
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 2159
  Quote N23 Quote  Post ReplyReply #3706 Posted: 08-Sep-2012 at 13:39
Originally posted by Dexter26

Аман бре, почнавте да ја жалите тревата како да е од света земја увезена, а ич ве нема да ги жалите скопјани што се трујат од Железара и Охис, или велешани што се трујат од депонијата на топилницата, типично скопски, море и типично македонски. Bash 


Ако ова се однесува и на мене, ќе ти кажам само дека си у ТЕШКА ЗАБЛУДА, имам и фото материјал постирано од труењето на Железара.
Арно ама, додека тоа е приватен бизнис од кој живеат неколку иљади граѓани, тревата е платена со ДРЖАВНИ ПАРИ. Затоа ми е преку такво од играње со парите на оние кои и така ги имаат недоволно!
23ka.wordpress.com
Back to Top
Dexter26 View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 19-Nov-2010
Online Status: Offline
Posts: 2035
  Quote Dexter26 Quote  Post ReplyReply #3707 Posted: 08-Sep-2012 at 13:44
Previous
 
Па и водата која ја користи Железара ја плаќаме ние скопјани, како и одржувањето на посебниот водовод преку кој истата таа вода за пиење е доставена во Железара за да биде користена како индустриска вода, па сепак не ве гледам да се жалите за тоа.
 
Но добро, доста одевме оф топик, не знам зошто воопшто се нервирам поради македонскиот менталитет, кога со нервоза, а како тргнале работиве, и со критики на форумов, ама баш ништо не се постигнува, влегува низ едното уво, а излегува низ другото уво на Македонецот, македонски менталитет.


Edited by Dexter26 - 08-Sep-2012 at 13:45
Back to Top
alexsend View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 11-May-2011
Location: Скопје, Центар
Online Status: Offline
Posts: 2024
  Quote alexsend Quote  Post ReplyReply #3708 Posted: 08-Sep-2012 at 15:59
Добро бе човек зошто мешаш работи сега?
Тука се води разговор за стадионот!

Сељачишта владини, прави па уништува. "Ја жалиме тревата!?" па 90% од девојките се со штикли! А што се однесува и за тартанот исто има забрана за газење со обукви кои се тврди т.е.штикли!

Али нема везе тоа нели!?
Јас Скопје никогаш не сум го замислувал вака.
Back to Top
alexsend View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 11-May-2011
Location: Скопје, Центар
Online Status: Offline
Posts: 2024
  Quote alexsend Quote  Post ReplyReply #3709 Posted: 08-Sep-2012 at 17:35
За фудбалерите најбитна работа е тревата/теренот, се друго е за публика.

Инаку сега ми јавија дека тревата била прекриена со некакви сиви блокови. Значи треба да е се ок.
Јас Скопје никогаш не сум го замислувал вака.
Back to Top
vladegf View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 20-Dec-2009
Location: skopje
Online Status: Offline
Posts: 622
  Quote vladegf Quote  Post ReplyReply #3710 Posted: 08-Sep-2012 at 18:07
Back to Top
Faciste View Drop Down
Newbiе
Newbiе
Avatar

Joined: 27-Jun-2012
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 0
  Quote Faciste Quote  Post ReplyReply #3711 Posted: 08-Sep-2012 at 18:32
На секој концерт досега на градски што бил, било покриено со овие сиви блокови..незнам зашто мислите дека овој пат ќе биде исклучок.

Моментот е што овој пат требаше да се покрие и тартанот..

Сепак во право е и Декстер.
Back to Top
N23 View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 03-Feb-2011
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 2159
  Quote N23 Quote  Post ReplyReply #3712 Posted: 08-Sep-2012 at 18:45
Мала дигресија:
вчера најава беше нешто над 50 000 посетители
денеска Сител искача со 61 000
Канал 5 искача со бројка дека ќе има над 70 000

Класично играње мајтап со бројки и тресење глупости во етер. Иако не знам точно колкава е вкупната големина на стадионот, апсолутно нелогично изгледа да може да се соберат 70 000 луѓе, нормално вклучувајќи ги и оние на теренот.

23ka.wordpress.com
Back to Top
гитардемон View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 19-Feb-2008
Online Status: Offline
Posts: 5307
  Quote гитардемон Quote  Post ReplyReply #3713 Posted: 08-Sep-2012 at 19:12
Originally posted by Faciste

Моментот е што овој пат требаше да се покрие и тартанот..


Како на скорешниот концерт во Охрид (пред година дена де), кога тартанот не беше покриен (а ни тревата де) го направија партал, а беа свежо платени 600.000 евра за него.
Arguing on the internet is like running at the special olympics. Even if you win, you're still retarded.
Back to Top
IgorP View Drop Down
Newbiе
Newbiе


Joined: 08-Sep-2012
Online Status: Offline
Posts: 0
  Quote IgorP Quote  Post ReplyReply #3714 Posted: 08-Sep-2012 at 19:56
Go citam ovoj forum i ne mi e jasno.. kolku se isprovegjavte i sebe i vladata i site drugi samo 20 postovi podocna da vidite deka trevata ke bide pokriena...

Sramota...

Da, Sreken den na nezavisnosta!
Back to Top
gjoko View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 18-Jun-2011
Location: kicevo
Online Status: Offline
Posts: 6554
  Quote gjoko Quote  Post ReplyReply #3715 Posted: 08-Sep-2012 at 20:11
во право си Игор,не треба да се истрчува пред време.Ако се сметаме на форумов дека сме на едно повисоко интелектуално ниво него на останатите сајтови,така треба и да се понашаме.иначе испаѓа кој што сака да си каже и никому ништо.како на политички митинг.

јас за себе мислам дека немам постови зад кои не би застанал во секое време,т.е.мислам дека све што сум кажал порано ,стојам зад тоа.можеби со мал дел на исклучоци.

не е добро да се изнакаже било што и после со една слика да се заќутиме

Edited by gjoko - 08-Sep-2012 at 20:12
Back to Top
IgorP View Drop Down
Newbiе
Newbiе


Joined: 08-Sep-2012
Online Status: Offline
Posts: 0
  Quote IgorP Quote  Post ReplyReply #3716 Posted: 09-Sep-2012 at 17:40
Eve za tie sto se somnevaat vo posetenosta na vcerasnata proslava za nezavisnosta na Makedonija...

Back to Top
deko View Drop Down
Groupie
Groupie


Joined: 06-Mar-2012
Location: makedonija
Online Status: Offline
Posts: 86
  Quote deko Quote  Post ReplyReply #3717 Posted: 13-Sep-2012 at 07:36
E sega luge dojde momentot koga vistinski treba da se napolni stadionot,evo imame i dobra igra na nashata reprezentacija,pa da go napolnime stadionot do posledno mesto i da napravime prav fudbalski ambient.
Back to Top
Denko View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 14-Aug-2010
Online Status: Offline
Posts: 2027
  Quote Denko Quote  Post ReplyReply #3718 Posted: 14-Sep-2012 at 12:20
Zavrsija li gradeznite raboti okolu atletskata pateka?
Back to Top
Dragan View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 19-Feb-2009
Location: Tetovo
Online Status: Offline
Posts: 1166
  Quote Dragan Quote  Post ReplyReply #3719 Posted: 16-Sep-2012 at 23:43
Сликава ја најдов на интернет поточно на ФБ од денешниот натпревар помеѓу Вардар и Дрита, ја пастирам зашто се гледа дека на атлетската патека се собира верови вода, дали може да предизвика некакви оштетувања, или не функционира добро системот за одвот на вода ?Edited by Dragan - 16-Sep-2012 at 23:43
Back to Top
zabegan View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 01-Jul-2008
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 7655
  Quote zabegan Quote  Post ReplyReply #3720 Posted: 17-Sep-2012 at 16:19
тоа значи дека патеката не е рамна
Architects create dreams...politicians create nightmares
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 184185186187188 209>

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.984 seconds.

Copyright ©2007 - 2021  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.