build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Проекти > Спортски
  Active Topics Active Topics
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Телеком арена (арена Филип II Македонски)

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  <1 2829303132 209>
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
my Macedonia View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 09-Oct-2008
Location: 🇲🇰🇨🇭
Online Status: Offline
Posts: 3864
  Quote my Macedonia Quote  Post ReplyReply #581 Posted: 26-Feb-2009 at 20:14

@ Dragan .. se soglasuvam so tebe ...porano se raduvav koga imase nesto vo ovaj post no sega  so imeto.. nezam

jas mislam deka prvo trebaat da se prasat lugeto kako da se vika, barem nekoj kommentar, deka stadionot e za graganite e ne.....

znae li nekoj cija idea bese?? sigurno od nekoj politicar
Back to Top
гитардемон View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 19-Feb-2008
Online Status: Offline
Posts: 4614
  Quote гитардемон Quote  Post ReplyReply #582 Posted: 26-Feb-2009 at 20:19
Originally posted by Dragan


i ako moze vratitego nazad na topik da pisuva GRADSKI STADION


Хм, може да треба да стои во загради Градски стадион Скопје навистина, бидејќи беше втор хит на Гугл форумов кога се пребарува Градски стадион Скопје. Но сега мислам дека со овие вести ова ќе биде многу актуелно па ќе го пребаруваат и ова Филип Македонски многу, па добро е да биде индексирано и вака од гугл. Но гугл ги чува и старите индекси така што и да бара некој Градски Скопје ќе му излегува пак build.mk Впрочем на гугл уште не е индексиран новиот наслов, но ќе биде набрзо.


Edited by гитардемон - 26-Feb-2009 at 20:30
Arguing on the internet is like running at the special olympics. Even if you win, you're still retarded.
Back to Top
Cloverstack View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 01-Sep-2007
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12106
  Quote Cloverstack Quote  Post ReplyReply #583 Posted: 26-Feb-2009 at 20:26
Драган, за жал името не го биравме ние. Наше е нишката да ја крстиме како што официјално се вика стадионот. Не можеме да глумиме дека преименувањето не се случило.
Back to Top
dimme.von.macedonia View Drop Down
Groupie
Groupie
Avatar

Joined: 30-Jun-2008
Location: Hrvatska
Online Status: Offline
Posts: 78
  Quote dimme.von.macedonia Quote  Post ReplyReply #584 Posted: 27-Feb-2009 at 11:33
Prvo se smeev, a posle me fana depresija

Strasno..
The beauty comes from within.
Back to Top
Cloverstack View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 01-Sep-2007
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12106
  Quote Cloverstack Quote  Post ReplyReply #585 Posted: 27-Feb-2009 at 18:20
1


2


3


4


5

Back to Top
Dragan View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 19-Feb-2009
Location: Tetovo
Online Status: Offline
Posts: 1163
  Quote Dragan Quote  Post ReplyReply #586 Posted: 27-Feb-2009 at 19:03
To bravo dobri fotki 
Back to Top
lslcrew View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 14-Jan-2008
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 10988
  Quote lslcrew Quote  Post ReplyReply #587 Posted: 27-Feb-2009 at 19:24
Информација од пред пола саат: тука се работело и навечер. Рефлекторите од јужне се нашле за таа намена, а и плус два монтажни рефлектор-камиони. Дали се работи и преку ноќ незнам, ама се сомневам, ама преку ден сигурно работат две смени!
Back to Top
Cloverstack View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 01-Sep-2007
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12106
  Quote Cloverstack Quote  Post ReplyReply #588 Posted: 27-Feb-2009 at 19:27


Тогаш добро ќе дојде и некоја вечерна фотка Yes


Edited by Cloverstack - 27-Feb-2009 at 19:27
Back to Top
ivopfc View Drop Down
Newbiе
Newbiе
Avatar

Joined: 19-Oct-2008
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 0
  Quote ivopfc Quote  Post ReplyReply #589 Posted: 27-Feb-2009 at 20:00
Pa izbori li se za 20 dena ili sto....
Back to Top
my Macedonia View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 09-Oct-2008
Location: 🇲🇰🇨🇭
Online Status: Offline
Posts: 3864
  Quote my Macedonia Quote  Post ReplyReply #590 Posted: 03-Mar-2009 at 10:31

neli vakov ce bide pokrivot na gradski??

Back to Top
zabegan View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 01-Jul-2008
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 7158
  Quote zabegan Quote  Post ReplyReply #591 Posted: 03-Mar-2009 at 19:22
Originally posted by my Macedonia

neli vakov ce bide pokrivot na gradski??

па нешто налик на ова, но нема да биде цел стаклен, само до делот каде што се направени бетонските носачи на претходните слики нема да биде стаклен

Back to Top
my Macedonia View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 09-Oct-2008
Location: 🇲🇰🇨🇭
Online Status: Offline
Posts: 3864
  Quote my Macedonia Quote  Post ReplyReply #592 Posted: 03-Mar-2009 at 19:54
toa ne e saklo tuku nekako od plastika sakav da ja cepkam ama imat alarm (deka e kukata na pozarnata )
neznam bas staklo ne izgledat ........
Back to Top
Cibi View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 06-May-2008
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 167
  Quote Cibi Quote  Post ReplyReply #593 Posted: 03-Mar-2009 at 23:16
podobro neka ne bide staklo, zatoa sto stakloto kaj nas tesko da ke ostane dolgo 
Back to Top
lslcrew View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 14-Jan-2008
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 10988
  Quote lslcrew Quote  Post ReplyReply #594 Posted: 04-Mar-2009 at 20:19
Побарајте поназад во нишкава имам постирано слика од Wemble, ќе биде исти таков!
Back to Top
гитардемон View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 19-Feb-2008
Online Status: Offline
Posts: 4614
  Quote гитардемон Quote  Post ReplyReply #595 Posted: 04-Mar-2009 at 21:08
Имам едно прашање можеби знае некој: Овие бетонските блокови каде што ќе бидат седиштата, како се прицврстуваат за останатата конструкција? Се бетонираат за да се спојат, или едноставно ги оставаат и поради нивната тежина нема шанса да ги помести нешто? Ова второто не ми изгледа логично бидејќи ако има земјотрес ќе избегаат од својата местоположба, но од друга страна ако е цело споено тогаш е сеизмички поранливо (лаик сум за сеизмологија, џабе зборам). Знае некој?
Arguing on the internet is like running at the special olympics. Even if you win, you're still retarded.
Back to Top
Dragan View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 19-Feb-2009
Location: Tetovo
Online Status: Offline
Posts: 1163
  Quote Dragan Quote  Post ReplyReply #596 Posted: 04-Mar-2009 at 21:16
Jas mislam deka se betoniraat
Back to Top
lslcrew View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 14-Jan-2008
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 10988
  Quote lslcrew Quote  Post ReplyReply #597 Posted: 04-Mar-2009 at 21:26
Ја мислам дека се со жлебови. Мушко женско!
Back to Top
Dragan View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 19-Feb-2009
Location: Tetovo
Online Status: Offline
Posts: 1163
  Quote Dragan Quote  Post ReplyReply #598 Posted: 05-Mar-2009 at 11:03
Vo nedela ima golemo derbi pomecu Vardar Vs Rabotnicki ako moze nekoj neka ide danapravi nekolku fotki 
Back to Top
Б.Ѓ.Т View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 15-Nov-2008
Location: skopje
Online Status: Offline
Posts: 311
  Quote Б.Ѓ.Т Quote  Post ReplyReply #599 Posted: 05-Mar-2009 at 17:17
Originally posted by lslcrew

Ја мислам дека се со жлебови. Мушко женско!

Со жлебови се. Многу е полесно така да ги поставуваат него да ги бетонираат заштедуваат на време, тие се цели блокови и се што треба е само да се монтираат.
Back to Top
lslcrew View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 14-Jan-2008
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 10988
  Quote lslcrew Quote  Post ReplyReply #600 Posted: 05-Mar-2009 at 17:23
Б.Ѓ.Т а кои се мушките кои се женските. Имаш ли одприлика некоја скица како иде тоа со поставувањето. По колку жлеба се, кај се поставени?!
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 2829303132 209>

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.359 seconds.

Copyright ©2007 - 2020  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.