build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Проекти > Спортски
  Active Topics Active Topics
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Телеком арена (арена Филип II Македонски)

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  <1 3233343536 209>
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
Raisinloaf View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 31-May-2008
Location: Gevgelija
Online Status: Offline
Posts: 228
  Quote Raisinloaf Quote  Post ReplyReply #661 Posted: 28-Mar-2009 at 09:58
А што се оние како бункери? Вип ложа ? Бидејки некако грдо изгледат
Back to Top
lslcrew View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 14-Jan-2008
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 10988
  Quote lslcrew Quote  Post ReplyReply #662 Posted: 28-Mar-2009 at 10:05
Originally posted by Raisinloaf

А што се оние како бункери? Вип ложа ? Бидејки некако грдо изгледат

Не се бункери! Студиа за коментирање!
Back to Top
Raisinloaf View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 31-May-2008
Location: Gevgelija
Online Status: Offline
Posts: 228
  Quote Raisinloaf Quote  Post ReplyReply #663 Posted: 28-Mar-2009 at 10:12
Ке видиме како ке изгледат кога ке се завши трибината ама вака сега не баш ми се допаѓа тој дел.
Back to Top
Cibi View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 06-May-2008
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 167
  Quote Cibi Quote  Post ReplyReply #664 Posted: 28-Mar-2009 at 16:13
неможе на никого да му се допаѓа карабина.
Back to Top
mitatos View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 06-Jan-2008
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 1739
  Quote mitatos Quote  Post ReplyReply #665 Posted: 28-Mar-2009 at 19:21
Eve do kaj e stignata rabotata, mozda imase u skoro update ama aj si rekov da sliknam nesto kolku da se vidi

"Најлошиот град од градовите е тој што нема ред,мир и сигурност за своите граѓани" (Али ибн Еби Талиб)
Back to Top
La Linea View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 07-Nov-2007
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 2067
  Quote La Linea Quote  Post ReplyReply #666 Posted: 01-Apr-2009 at 22:14
Originally posted by Dragan

do kade e izgradbata na tribinata ima nesto izdignato nekoj metar ili slabo


Dragan, доколу некој има свежи информации/слики верувам дека веднаш ќе ги постира. А ако известуваме за секоја шајка, тогаш нишкава ќе биде преполна со банални информации. Така да секогаш се фокусираме на најважните вести, и постираме слики во просек еднаш месечно за да може да се види некаков напредок во изградбата. Тоа може да го направи секој, сите членови на форумот тоа го прават волонтерски, вклучувајќи ги и модераторите.

Помогнете во Македонската Википедија - Слободна енциклопедија!
Back to Top
vardar View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 03-Mar-2008
Online Status: Offline
Posts: 1106
  Quote vardar Quote  Post ReplyReply #667 Posted: 05-Apr-2009 at 09:36
1.
 
2.
 
3.
 
4.
 
 
маcedonianfootball.com
 
avtor: redwarrior
Back to Top
zabegan View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 01-Jul-2008
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 7072
  Quote zabegan Quote  Post ReplyReply #668 Posted: 05-Apr-2009 at 17:17
вардар, добар момент си фатил со работниците Thumbs%20Up

edit: ете го пофалив вардар за да прочитам дека сликите не се негови LOLCrazy


Edited by zabegan - 05-Apr-2009 at 17:18
Back to Top
Dragan View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 19-Feb-2009
Location: Tetovo
Online Status: Offline
Posts: 1163
  Quote Dragan Quote  Post ReplyReply #669 Posted: 05-Apr-2009 at 18:10
eee sto sakam da sum rabotnik CrazyCrazy za da gledam besplatno 
Back to Top
zabegan View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 01-Jul-2008
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 7072
  Quote zabegan Quote  Post ReplyReply #670 Posted: 05-Apr-2009 at 18:15
добро, сепак и работниците заслужуваат одмор, гледај само колку направија за околу една година Smile
за разлика од некои други
Back to Top
Dragan View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 19-Feb-2009
Location: Tetovo
Online Status: Offline
Posts: 1163
  Quote Dragan Quote  Post ReplyReply #671 Posted: 05-Apr-2009 at 20:27
nekoj znae kolku rabotnici rabotat na stadionot?
Back to Top
lslcrew View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 14-Jan-2008
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 10988
  Quote lslcrew Quote  Post ReplyReply #672 Posted: 05-Apr-2009 at 21:43
Originally posted by Dragan

nekoj znae kolku rabotnici rabotat na stadionot?

Добро прашање, а никад го намеме поставено за ниедно градилиште! Интерсени би биле податоци за персоналот што се врбува. Браво што ти текна, ако има некој вакво инфо може да сподели за било кое градилиште!
Back to Top
гитардемон View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 19-Feb-2008
Online Status: Offline
Posts: 4510
  Quote гитардемон Quote  Post ReplyReply #673 Posted: 17-Apr-2009 at 20:25
Почнаа да ги ставаат металните делови за покривот

еве од друг агола не сум баш и најсигурен ама ќе да се она столчиња


но многу отсјај имаше за да бидат столчиња, се приметува и на погорната слика и на оваа, но не би можел да кажам што е


Edited by гитардемон - 21-Apr-2010 at 16:38
Arguing on the internet is like running at the special olympics. Even if you win, you're still retarded.
Back to Top
Andrej_LJ View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 20-Oct-2008
Location: Ljubljana
Online Status: Offline
Posts: 2954
  Quote Andrej_LJ Quote  Post ReplyReply #674 Posted: 17-Apr-2009 at 20:32
НАПРЕД НАШИ!!! ОДЛИЧЕН напредок има на Старионот! Ах кога би можело секој инфраструктурен проект да го градат со оваа динамика би пукнал од среќа, а напредокот наеднаш би се осетил меѓу драгите сограѓани. Благодариме за сликите Гитар 
Back to Top
Dragan View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 19-Feb-2009
Location: Tetovo
Online Status: Offline
Posts: 1163
  Quote Dragan Quote  Post ReplyReply #675 Posted: 17-Apr-2009 at 21:14
spored mene imaat edna greska vo gradbata na stadionot.
prvin trebale da se izgradi stadionot na soodvetnata visinaa,znaci treba delot od kaj istocnata tribina da bide izgradien kolku centralniot del od severnata tribina, posle da gi stavaat metalnite delovi na pokrivot
Back to Top
pbanks View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 01-Sep-2007
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 9072
  Quote pbanks Quote  Post ReplyReply #676 Posted: 17-Apr-2009 at 21:15
Гитар за малку ме претрка со носачиве за кровот

Еве уште две слики со малку подобар квалитет

1

2


Back to Top
Cibi View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 06-May-2008
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 167
  Quote Cibi Quote  Post ReplyReply #677 Posted: 19-Apr-2009 at 14:03
Чудно е што на средина почнале веќе да ги поставуваат металните делови од кровната конструкција, а десно од нив сеуште не е подигината северната трибина до потребното ниво. Но можам да кажам дека забрзано се гради 
Back to Top
lslcrew View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 14-Jan-2008
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 10988
  Quote lslcrew Quote  Post ReplyReply #678 Posted: 21-Apr-2009 at 09:15
Back to Top
my Macedonia View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 09-Oct-2008
Location: R. e Maqedonisë
Online Status: Offline
Posts: 3852
  Quote my Macedonia Quote  Post ReplyReply #679 Posted: 21-Apr-2009 at 17:03
mnogu sum razocaran sto istocnata i  zapadnata tribina na stadionot nemat da se gradat...
istotaka i grda ce bide bes drugite tribini
znaeme site zosto nemat da se gradat istocnata i zapadnata tribina....poradi nekoj ubavi objekti so super lokacijaCrazyNutsWallbashPuke
Back to Top
lslcrew View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 14-Jan-2008
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 10988
  Quote lslcrew Quote  Post ReplyReply #680 Posted: 21-Apr-2009 at 17:18
Originally posted by my Macedonia

mnogu sum razocaran sto istocnata i  zapadnata tribina na stadionot nemat da se gradat...
istotaka i grda ce bide bes drugite tribini
znaeme site zosto nemat da se gradat istocnata i zapadnata tribina....poradi nekoj ubavi objekti so super lokacijaCrazyNutsWallbashPuke


Maj Macedonia од каде ова дека нема да се градат источна и западна?! Прв пат слушам сега од тебе.
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 3233343536 209>

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.406 seconds.

Copyright ©2007 - 2020  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.