build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Проекти > Комерцијални
  Active Topics Active Topics
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Vegas Mall - Куманово

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
Cloverstack View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 01-Sep-2007
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12127
  Quote Cloverstack Quote  Post ReplyReply #1 Topic: Vegas Mall - Куманово
    Posted: 04-Mar-2011 at 03:39
Не е баш мол, но битно е многу замашна инвестиција доколку се реализира

42° 8'10.71"N  21°43'7.09"E


1


2


3

Back to Top
Мартин View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 04-Jan-2009
Online Status: Offline
Posts: 366
  Quote Мартин Quote  Post ReplyReply #2 Posted: 04-Mar-2011 at 03:42
Интересно делува вака на прв поглед. Кловер, располагаш со некои други податоци околу проектов?
Back to Top
Cloverstack View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 01-Sep-2007
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12127
  Quote Cloverstack Quote  Post ReplyReply #3 Posted: 04-Mar-2011 at 03:43
Еве и поопсежна видео презентација:
(27MB)

http://www.build.mk/docs/users/cloverstack/Komercijalni/Vegas%20Mall%20Kumanovo/Vegas Mall_WMV V9.wmv

Нема да е лошо некој од Кумановците подетално да го испослика објектот во моменталната состојба

Back to Top
Cloverstack View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 01-Sep-2007
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12127
  Quote Cloverstack Quote  Post ReplyReply #4 Posted: 04-Mar-2011 at 03:44
Originally posted by Мартин

Интересно делува вака на прв поглед. Кловер, располагаш со некои други податоци околу проектов?

Освен тоа што е во видеото, засега не, но верувам ќе добиеме.


Edited by Cloverstack - 04-Mar-2011 at 03:44
Back to Top
N23 View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 03-Feb-2011
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 2159
  Quote N23 Quote  Post ReplyReply #5 Posted: 04-Mar-2011 at 10:10
А има инфо дали барем е започнато со расчистување на терен, механизација и сл и кој стои зад овој прилично интересен и голем проект?
Back to Top
Tuvok View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 20-Aug-2010
Online Status: Offline
Posts: 173
  Quote Tuvok Quote  Post ReplyReply #6 Posted: 05-Mar-2011 at 04:22
Леле само кај ги наоѓаат имињава
Back to Top
shyes View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 09-Sep-2007
Location: Australia
Online Status: Offline
Posts: 259
  Quote shyes Quote  Post ReplyReply #7 Posted: 05-Mar-2011 at 08:35
Originally posted by Tuvok

Леле само кај ги наоѓаат имињава


haha, баш и јас то си мислев, што им стана на луѓево, ко да немаат идеи ко ке дојде да се даде име на некој бизнис или деловен објект. Но барем изгледов на објектов ми се допаѓа.
Back to Top
Danndy View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 03-Sep-2010
Online Status: Offline
Posts: 410
  Quote Danndy Quote  Post ReplyReply #8 Posted: 05-Mar-2011 at 22:46
Samo sto go izgledav videoto, na brzina, ne vidov vo proektot ni edna prodavnica a samoto ime e MALL????????
Zosto ne se preimenuva vo hotel? Ima restora, kazino, cafe bar, kuglana... moze barem 4 zvezdi da dobie...
Back to Top
axel View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 08-Dec-2009
Location: kumanovo
Online Status: Offline
Posts: 3645
  Quote axel Quote  Post ReplyReply #9 Posted: 05-Mar-2011 at 23:47
decki se raboti za starata stokovna kuka pa neli ja renoviraa podolu na slikata zeleno staklo uste pred nekoj mesec se zboruva po ku deka ja zel gazdata na hanza dole pod plostadot so bese tinex i starata stokovnaUploaded with ImageShack.us
Back to Top
Рок-Барок View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar
БАНИРАН

Joined: 29-Aug-2010
Location: Куманово
Online Status: Offline
Posts: 118
  Quote Рок-Барок Quote  Post ReplyReply #10 Posted: 10-Apr-2011 at 13:34
Добро мене ова не ми е јасно,локацијата е на местото на кафе-барот Нама,која е реконструирана пред некоја година.. И како би се изградило се ова под земја..?? И ако не се лажам таму се планираше под плоштадот подземен паркинг,барем  така трубеше до пред некое време градоначалникот
Back to Top
axel View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 08-Dec-2009
Location: kumanovo
Online Status: Offline
Posts: 3645
  Quote axel Quote  Post ReplyReply #11 Posted: 10-Apr-2011 at 18:14
gradonacalnikot trubese ti ne slusase podzemen parking garaza treba da se gradi na drugiot plostad kaj kulturen dom,a i nema vrska sto e renovirana zgradata pred nekolku godini ja zema privaten investitor i saka da ja dograduva i se i sesto nema nisto cudno vo toa 
Back to Top
Рок-Барок View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar
БАНИРАН

Joined: 29-Aug-2010
Location: Куманово
Online Status: Offline
Posts: 118
  Quote Рок-Барок Quote  Post ReplyReply #12 Posted: 15-Apr-2011 at 22:21
Originally posted by axel

gradonacalnikot trubese ti ne slusase podzemen parking garaza treba da se gradi na drugiot plostad kaj kulturen dom,a i nema vrska sto e renovirana zgradata pred nekolku godini ja zema privaten investitor i saka da ja dograduva i se i sesto nema nisto cudno vo toa 


хехе, кој плоштад кај културен..на плоштад ако личи..незнам..паркинг да.. а да се изгради подземен паркинг таму,супер идеја..тамбс ап Thumbs%20Up
Back to Top
axel View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 08-Dec-2009
Location: kumanovo
Online Status: Offline
Posts: 3645
  Quote axel Quote  Post ReplyReply #13 Posted: 16-Apr-2011 at 11:51
vidi i mene ne mi lici toa na plostad ama.... i jas ja podrzuvam idejata tamu da se izgradi podzemna garaza
Back to Top
phenomenon View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 26-Oct-2010
Location: Kumanovo
Online Status: Offline
Posts: 2393
  Quote phenomenon Quote  Post ReplyReply #14 Posted: 16-Apr-2011 at 12:15

   Интересен проект, но по мое - промашена инвестиција. Спореди колку беше/е посетен ТЦ Сума и што има сега во подрумскиот дел. Зјае празен!

   Спореди колку дуќани имаш отворени во ТЦ Гарнизон и тоа на приземје.
 
   Спореди во новата зграда на раскрсницата на Ленинова со Пионерска колку деловни простории зјаат празни.
 
     Колку дуќани имаш во зградата на ТЦ Простор?
 
     Горниот кат на некогашната Стоковна куѓа Мома, исто така е празен.
     
      Што е со просторот на некогашниот супермаркет на почетокот на ул. 11 Октомври?
 
     На колку приземја од новоизградените згради пишува "Дуќанот се издава под кирија"?
 
      Просто е неверојатно, градежниците што изградиле и овие што ги издаваат дуќаните под кирија, ДА НЕ ИМ ТЕКНЕ едно МИЗЕРНО WC да направат.
 
      Затоа, во Куманово е замочуван целиот ТЦ Гарнизон, комплексот Стар Мерак, преминот откај Супертинекс накај паркингот. Потоа т.н. ТЦ поток Серава (пробај да се качиш по скалите) и да не набројувам понатаму за да не му се згади на некој.
 
     
開始されていないだけの戦いが失われ、
Back to Top
Рок-Барок View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar
БАНИРАН

Joined: 29-Aug-2010
Location: Куманово
Online Status: Offline
Posts: 118
  Quote Рок-Барок Quote  Post ReplyReply #15 Posted: 28-Apr-2011 at 21:37
 ApplausePrevious
Back to Top
 Post Reply Post Reply

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.125 seconds.

Copyright ©2007 - 2020  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.