build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Останати теми > Фото/Видео > Културно наследство
  Active Topics Active Topics
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Велјуса

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  <12
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
kultuzin View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 07-Nov-2010
Online Status: Offline
Posts: 3811
  Quote kultuzin Quote  Post ReplyReply #21 Posted: 25-Jul-2011 at 20:34
Фотографији направени на 22.04.2011

Манстирска црква од повеќе агли и перспективи:

KonaciteВлезна патекаСаат кулата во манастиротКрстотПоглед од манастирот Струмичко поле и селска црква во Вељуса

На пат кон манастирот: Селска куќа и поглед на Крст од друга цркваEdited by kultuzin - 25-Jul-2011 at 20:36
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <12

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.094 seconds.

Copyright ©2007 - 2022  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.