build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Проекти > Паркинзи и гаражи
  Active Topics Active Topics
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Катна гаража кај НУБ Св.Климент Охридски

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  <1 234
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
lion View Drop Down
Newbie
Newbie
Avatar

Joined: 13-Sep-2012
Online Status: Offline
Posts: 0
  Quote lion Quote  Post ReplyReply #61 Posted: 13-Sep-2012 at 20:57
Премногу нападна дреч црвено-жолта..ОК сваќам дека заштитните бои на Макоил се црвена и жолта,ама па треба барем малце разум..ист начин како што се претерува и со 16/8 кракото сонце,та почнаа и по капаци на шахти да го ставаат.
Back to Top
build.mk View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 13-May-2010
Online Status: Offline
Posts: 216
  Quote build.mk Quote  Post ReplyReply #62 Posted: 13-Sep-2012 at 23:00
Нови 275 паркинг места во центарот на Скопје

Новоизградената катна гаража на компанијата „Макоил“ лоцирана покрај булеварот Крсте Петков Мисирков, непосредно до Националната и универзитетска библиотека во Скопје [»мапа], од денеска е пуштена во употреба. Објектот се простира на основа со површина од 1.340 метри квадратни и располага со 275 паркинг места. Изградбата започна во мај минатата година, а инвестицијата беше во висина од 3,5 милиони евра. „Макоил“ во централното градско подрачје располага со градежно земјиште наменето за комерцијални гаражни објекти и на три други локации (зад објектот „Метропол“ на Плоштадот „Македонија“, на улицата Орце Николов близу „МЕПСО“ и во Ново Маало спроти „Веро Центар“), а неодамна го загуби правото да гради подземна гаража кај републичкото Собрание.

 

 

Катна%20гаража%20на%20„Макоил“%20кај%20НУБ     Катна%20гаража%20на%20„Макоил“%20кај%20НУБ     Катна%20гаража%20на%20„Макоил“%20кај%20НУБ     Катна%20гаража%20на%20„Макоил“%20кај%20НУБ#
Објавено на 13.09.2012 во категорија Вести.

Тагови: Бетон Штип, Катна гаража НУБ, Катни гаражи, Макоил, Паркинг, Скопје, Студио 2000, Тим инженеринг


http://www.build.mk/?p=18517
Back to Top
kire85 View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 27-Nov-2007
Location: Düsseldorf
Online Status: Offline
Posts: 400
  Quote kire85 Quote  Post ReplyReply #63 Posted: 14-Sep-2012 at 19:39
Знам дека замеркава не е ништо во споредба со целокупниот изглед на гаражава, но не можам да се воздржам. Просто се ежам кога гледам како овде катна гаража на латиница. Crazy Wallbash

Со голема веројатност сме народ со најмала почит кон вредностите на својот јазик и писмо. Бугарите дури и брендирани светски марки како Шератон или Мекдоналдс ги пишуваат на кирилица, а ние што сме квази европски ориентирани им се смееме.


Edited by kire85 - 14-Sep-2012 at 19:42
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 14160
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #64 Posted: 14-Nov-2019 at 18:49
Гаражава е огласена дека се продава/издава повеќе од една година. Инаку, во нејзиното приземје од неодамна има и авто салон. Неколку денешни фотки:

За сè има вторпат
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 234

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.234 seconds.

Copyright ©2007 - 2022  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.