build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Проекти > Административни
  Active Topics Active Topics
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Агенција за електронски комуникации

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  <1 14151617>
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
martind View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 29-Jun-2011
Online Status: Offline
Posts: 332
  Quote martind Quote  Post ReplyReply #301 Posted: 10-Feb-2014 at 14:41
Па искрено не сум во тек многу со глупости, повеќе сум во тек со маките на народот, со тоа што 10% од населението пие бактериолошки загадена вода, со тоа што 35% од територијата на Македонија нема стабилна водоводна мрежа, со тоа што железничката инфраструктура се распаѓа, во тек сум и со другите макеи на народот, со сиромаштијата, со тоа што младите против својата воља ја напуштаат Македонија, во тек сум и со ...    
Back to Top
HugoGoulding View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 05-Feb-2011
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 1303
  Quote HugoGoulding Quote  Post ReplyReply #302 Posted: 09-Mar-2014 at 18:28
Back to Top
gjoko View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 18-Jun-2011
Location: kicevo
Online Status: Offline
Posts: 6554
  Quote gjoko Quote  Post ReplyReply #303 Posted: 09-Mar-2014 at 19:29
ако не се пулиш нагоре,не е ни толку лошо
Back to Top
Еден Дечко View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 24-Nov-2013
Online Status: Offline
Posts: 277
  Quote Еден Дечко Quote  Post ReplyReply #304 Posted: 10-Mar-2014 at 20:58
Па би било одлично да се користи некоја таква техника при движење низ центар.
Но од друга страна ни тоа како единствено решение не би било најпогодно затоа што тротоарите изгледаат полошо од целата пластика наоколу.
Единствено решение е да си заминеме.
Back to Top
OCB View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 03-Feb-2011
Location: 54
Online Status: Offline
Posts: 921
  Quote OCB Quote  Post ReplyReply #305 Posted: 19-Mar-2014 at 18:39
Originally posted by Cloverstack

Не престанува да ме фасцинира објектов...Back to Top
xnx View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 05-Apr-2009
Online Status: Offline
Posts: 1895
  Quote xnx Quote  Post ReplyReply #306 Posted: 19-Mar-2014 at 19:58
hahaha neverojaten e objektov, ne mozam da mu se iznacudam
Back to Top
MGS View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 10-May-2011
Location: Охрид,МКД
Online Status: Offline
Posts: 296
  Quote MGS Quote  Post ReplyReply #307 Posted: 19-Mar-2014 at 20:23
10 милиони евра фрлија на оваа грдотија. 10 факинг милиони евра!!!!
Back to Top
daci92 View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 10-Dec-2012
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 1885
  Quote daci92 Quote  Post ReplyReply #308 Posted: 19-Mar-2014 at 20:28
хаха мене ме изненади објектов ОЦБ што го пушти...
Back to Top
vedran1982 View Drop Down
Groupie
Groupie
Avatar

Joined: 03-Jan-2014
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 71
  Quote vedran1982 Quote  Post ReplyReply #309 Posted: 19-Mar-2014 at 20:32
Изгледа ист човек ги осмислил.
Back to Top
Dzeksi View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 01-Apr-2012
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 380
  Quote Dzeksi Quote  Post ReplyReply #310 Posted: 20-Mar-2014 at 11:25
toa ke da e
Back to Top
jyvation View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 11-May-2013
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 4187
  Quote jyvation Quote  Post ReplyReply #311 Posted: 21-Mar-2014 at 23:07
Денес отидов позади објектов и направив неколку фотки.

Оставени вентили,гуми и некои штрафови од работниците ништо не расчистиле.Ама важно од напред да е добро позади никој не гледа

Edited by jyvation - 21-Mar-2014 at 23:07
Back to Top
tiberix View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 15-Aug-2011
Location: Sofia
Online Status: Offline
Posts: 284
  Quote tiberix Quote  Post ReplyReply #312 Posted: 02-Aug-2014 at 17:06
Oд 28 јули...
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12153
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #313 Posted: 08-Dec-2014 at 23:33
Skopje by iamgeorgiev, on Flickr
За сè има вторпат
Back to Top
xnx View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 05-Apr-2009
Online Status: Offline
Posts: 1895
  Quote xnx Quote  Post ReplyReply #314 Posted: 09-Dec-2014 at 11:30
zgradava mislam deka e definitivno najgrdoto nesto sto izleze od ovoj proekt
Back to Top
gjoko View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 18-Jun-2011
Location: kicevo
Online Status: Offline
Posts: 6554
  Quote gjoko Quote  Post ReplyReply #315 Posted: 09-Dec-2014 at 18:45
не го потценувај споменикот на `брат Субрата`
Back to Top
Staro Skopje View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 07-May-2013
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 1493
  Quote Staro Skopje Quote  Post ReplyReply #316 Posted: 13-Dec-2015 at 19:56
Градот убав никна, но го откорнаа
Back to Top
Petar Skopje View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 19-Sep-2014
Online Status: Offline
Posts: 271
  Quote Petar Skopje Quote  Post ReplyReply #317 Posted: 13-Dec-2015 at 21:53
Originally posted by xnx

zgradava mislam deka e definitivno najgrdoto nesto sto izleze od ovoj proekt

Конкуренцијата е голема.
Back to Top
Dzeksi View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 01-Apr-2012
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 380
  Quote Dzeksi Quote  Post ReplyReply #318 Posted: 19-Dec-2015 at 15:56
Site se grdi zatoa sto se loso izvedeni sto moze poveke pari da se ukradat nisto cudno na prvito pogolem zemjotres ( ne daj boze ) da0 se srushat
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12153
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #319 Posted: 07-Jan-2016 at 00:11
Од твитер (@sonjatd):

За сè има вторпат
Back to Top
hcitrS View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 27-Nov-2015
Online Status: Offline
Posts: 580
  Quote hcitrS Quote  Post ReplyReply #320 Posted: 07-Jan-2016 at 00:17
Каков очај.. се надевам дека ќе го рушат испуштениов дел од поранешна комерцијална, невозможна бламажа е моменталната ситуација.
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 14151617>

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.109 seconds.

Copyright ©2007 - 2019  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.