build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Проекти > Административни
  Active Topics Active Topics
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Агенција за електронски комуникации

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  <1 151617
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
kultuzin View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 07-Nov-2010
Online Status: Offline
Posts: 3811
  Quote kultuzin Quote  Post ReplyReply #321 Posted: 07-Jan-2016 at 00:21
Тој делот како клин што е од комерцијална банка ќе треба да се сруши. Јас друг излез не гледам.
Back to Top
hcitrS View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 27-Nov-2015
Online Status: Offline
Posts: 544
  Quote hcitrS Quote  Post ReplyReply #322 Posted: 07-Jan-2016 at 00:24
Друг реален излез и нема. Е сега има еден, засега нереален: да се урне „палатата“ пред клинот
Back to Top
fichot View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 02-Feb-2010
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 2401
  Quote fichot Quote  Post ReplyReply #323 Posted: 07-Jan-2016 at 01:28
Originally posted by kultuzin

Тој делот како клин што е од комерцијална банка ќе треба да се сруши. Јас друг излез не гледам.Само да рушите значи.
Back to Top
damjan4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 02-Sep-2010
Location: skopje
Online Status: Offline
Posts: 358
  Quote damjan4o Quote  Post ReplyReply #324 Posted: 08-Jan-2016 at 09:04
За мене прифатлива опција (со оглед на моменталната ситуација) е и да се надогради Комерцијална за да се спои со АЕК... ем колку толку ќе се изгуби впечатокот дека АЕК е кибритче, ем колку толку ќе се придонесе во оформување на плоштадот Мајка Тереза... ако не се лажам, самата градба на АЕК предвидува такво нешто?
Back to Top
zabegan View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 01-Jul-2008
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 7071
  Quote zabegan Quote  Post ReplyReply #325 Posted: 08-Jan-2016 at 18:48
Originally posted by damjan4o

За мене прифатлива опција (со оглед на моменталната ситуација) е и да се надогради Комерцијална за да се спои со АЕК... ем колку толку ќе се изгуби впечатокот дека АЕК е кибритче, ем колку толку ќе се придонесе во оформување на плоштадот Мајка Тереза... ако не се лажам, самата градба на АЕК предвидува такво нешто?
не знам колку би било безбедно да се спојат два потполно неповрзани објекти
Architects create dreams...politicians create nightmares
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 11812
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #326 Posted: 05-Feb-2016 at 21:05
И Торино во Италија си има свој АЕК

Casa Scaccabarozzi 1840-1881 (долго време се градела?)

https://it.wikipedia.org/wiki/Casa_Scaccabarozzi

Torino, Via Giulia di Barolo/Ecke Corso San Maurizio, Fetta di Polenta (Casa Scaccabarozzi) by HEN-Magonza, on Flickr

Torino, Via Giulia di Barolo/Ecke Corso San Maurizio, Fetta di Polenta (Casa Scaccabarozzi) by HEN-Magonza, on Flickr
За сè има вторпат
Back to Top
hcitrS View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 27-Nov-2015
Online Status: Offline
Posts: 544
  Quote hcitrS Quote  Post ReplyReply #327 Posted: 07-Feb-2016 at 16:49
Back to Top
Staro Skopje View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 07-May-2013
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 1403
  Quote Staro Skopje Quote  Post ReplyReply #328 Posted: 07-Feb-2016 at 16:55
Ужас. Се деградира делумно оформена квалитетна површина со огромен потенцијал, за на неа да се изградат накази кои една година по отворањето се веќе полураспаднати.
Градот убав никна, но го откорнаа
Back to Top
Petar Skopje View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 19-Sep-2014
Online Status: Offline
Posts: 271
  Quote Petar Skopje Quote  Post ReplyReply #329 Posted: 07-Feb-2016 at 18:35
Стварно се урбанистички накази.
Back to Top
one1 View Drop Down
Senior Member
Senior Member

БАНИРАН

Joined: 13-Mar-2013
Online Status: Offline
Posts: 416
  Quote one1 Quote  Post ReplyReply #330 Posted: 07-Feb-2016 at 18:53
Џоле разликите меѓу Македонија и Италија се 100 години, буквално во се. И мислам и на јужниот најнеразвиен дел на Италија.
Back to Top
iGi_PoP View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 09-Apr-2015
Online Status: Offline
Posts: 212
  Quote iGi_PoP Quote  Post ReplyReply #331 Posted: 08-Feb-2016 at 15:12
Originally posted by one1

Џоле разликите меѓу Македонија и Италија се 100 години, буквално во се. И мислам и на јужниот најнеразвиен дел на Италија.

Tropas gluposti nego ajde...
Back to Top
Staro Skopje View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 07-May-2013
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 1403
  Quote Staro Skopje Quote  Post ReplyReply #332 Posted: 28-Jun-2016 at 13:06
27 juni by Ani.build, on Flickr
Градот убав никна, но го откорнаа
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 151617

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.184 seconds.

Copyright ©2007 - 2019  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.