build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Инфраструктура > Патишта
  Active Topics Active Topics
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Автопат Демир Капија - Смоквица

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  <1 3637383940 42>
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
Denko View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 14-Aug-2010
Online Status: Offline
Posts: 1744
  Quote Denko Quote  Post ReplyReply #741 Posted: 03-Mar-2018 at 12:30


Pa ke napravat prilog vo vestite deka avtopatot povtorno docni, i ke pobaraat odgovor od nadleznite institucii zosto avtopatot povtorno docni.
Back to Top
pbanks View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 01-Sep-2007
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 9096
  Quote pbanks Quote  Post ReplyReply #742 Posted: 03-Mar-2018 at 12:50


https://www.thefreedictionary.com/Sarcasam

Инаку се согласувам, во најмала рака треба да ја потсетат јавноста дека на 01.03 требал да се отвори автопатот
Back to Top
Denko View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 14-Aug-2010
Online Status: Offline
Posts: 1744
  Quote Denko Quote  Post ReplyReply #743 Posted: 03-Mar-2018 at 12:52
Originally posted by pbanks

https://www.thefreedictionary.com/SarcasamИнаку се согласувам, во најмала рака треба да ја потсетат јавноста дека на 01.03 требал да се отвори автопатот

Back to Top
WolfLeader View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 03-Aug-2015
Online Status: Offline
Posts: 614
  Quote WolfLeader Quote  Post ReplyReply #744 Posted: 03-Mar-2018 at 13:29
Тоа сакав да го кажам и јас , на тоа и мислев во врска со медиумите... Иначе колку што разбрав некаде се зборувало пуштањето да било кон крајот на Март , било одложено за тогаш а зошто е и дали е стварно така тоа е знак прашалник.
Back to Top
pbanks View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 01-Sep-2007
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 9096
  Quote pbanks Quote  Post ReplyReply #745 Posted: 03-Mar-2018 at 13:33
Originally posted by WolfLeader

Тоа сакав да го кажам и јас , на тоа и мислев во врска со медиумите... Иначе колку што разбрав некаде се зборувало пуштањето да било кон крајот на Март , било одложено за тогаш а зошто е и дали е стварно така тоа е знак прашалник.


Дури и да е така, не е крај на свет, но битно е да имаме информација КОГА и ЗОШТО.
Back to Top
WolfLeader View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 03-Aug-2015
Online Status: Offline
Posts: 614
  Quote WolfLeader Quote  Post ReplyReply #746 Posted: 03-Mar-2018 at 18:16
Од денешно интервју на министерот за Транспорт и врски , изјави дека до средината на март месец надзорот требало да даде зелено светло за делницата а до средината на април месец и пуштање во сообраќај.

Edited by WolfLeader - 04-Mar-2018 at 14:21
Back to Top
bakigvg View Drop Down
Newbiе
Newbiе


Joined: 03-Nov-2015
Online Status: Offline
Posts: 14
  Quote bakigvg Quote  Post ReplyReply #747 Posted: 05-Mar-2018 at 07:21
Ххахахха, ма какви комедии се ова, цццц.....
Back to Top
Bakica View Drop Down
Groupie
Groupie


Joined: 09-Feb-2016
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 89
  Quote Bakica Quote  Post ReplyReply #748 Posted: 05-Mar-2018 at 11:24
Za greota. Za nisto ne ne biva
Back to Top
WolfLeader View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 03-Aug-2015
Online Status: Offline
Posts: 614
  Quote WolfLeader Quote  Post ReplyReply #749 Posted: 05-Mar-2018 at 13:40
Демек се било како што треба , но сепак според некои Европски стандарди за сообраќај тоа било редовна постапка за пуштање во сообраќај на секој нов автопат , можеби е и сварно така , но сепак некој требаше да се изјасни зошто едноставно го посочиа тој датум за пуштање ...
Back to Top
alexsend View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 11-May-2011
Location: Скопје, Центар
Online Status: Offline
Posts: 1935
  Quote alexsend Quote  Post ReplyReply #750 Posted: 05-Mar-2018 at 16:36
Ако е редовна постапка тоа ќе го вклучеле во проекцијата за тоа кога треба да биде отворен за сообраќај
Без медиумски притисок ништо, видете само како ноншалантно се однесуваат кога соопштуваат дека повторно има одложување. И каква е тоа опозиција вмрокога нема да ги обрукаат на вести за ова кога за секоја друга глупост стално имаат излагања.
Јас Скопје никогаш не сум го замислувал вака.
Back to Top
WolfLeader View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 03-Aug-2015
Online Status: Offline
Posts: 614
  Quote WolfLeader Quote  Post ReplyReply #751 Posted: 05-Mar-2018 at 20:48
После ова сувишно е што и да се каже , и не само за овој автопат , за многу други приметив дека нема никаква известување до каде се со работа и ред други работи ..излегуваат многу несериозни околу тоа.
Back to Top
WhyNot View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 14-Jan-2014
Online Status: Offline
Posts: 114
  Quote WhyNot Quote  Post ReplyReply #752 Posted: 05-Mar-2018 at 22:10
Треба да има прогрес бар и барем неделен јавен извештај за завршени работи... автопатите кои се градат во моментот имаат вкупна вредност во рамките на милијарда евра, а народот по цели денови "анализира проблеми" вредни 1000 пати помалку

Edited by WhyNot - 05-Mar-2018 at 22:11
Back to Top
Мартин View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 04-Jan-2009
Online Status: Offline
Posts: 366
  Quote Мартин Quote  Post ReplyReply #753 Posted: 06-Mar-2018 at 21:08
На редовнаат 57. седница , министрите ја разгледаа и ја усвоија Информацијата за прогресот на активности во реализацијата на Акцискиот план за проектот „Изградба на автопат Демир Капија – Смоквица”, автопатот ќе се пушти во употреба кон средината на следниот месец, се наведува во соопштението од Владината прес служба.

http://kanal5.com.mk/vesti_detail.asp?ID=147957

Edited by Мартин - 06-Mar-2018 at 21:08
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12976
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #754 Posted: 07-Mar-2018 at 10:00
По автопатот Демир Капија – Смоквица ќе се вози од април

Финализираат работите на автопатот Демир Капија – Смоквица. Оваа делница од автопатот ќе биде пуштена по 15 април, рече портпаролот на Владата Миле Бошњаковски.

http://plusinfo.mk/%D0%BF%D0%BE-%D0%B0%D0%B2%D1%82%D0%BE%D0%BF%D0%B0%D1%82%D0%BE%D1%82-%D0%B4%D0%B5%D0%BC%D0%B8%D1%80-%D0%BA%D0%B0%D0%BF%D0%B8%D1%98%D0%B0-%D1%81%D0%BC%D0%BE%D0%BA%D0%B2%D0%B8%D1%86%D0%B0/
За сè има вторпат
Back to Top
pbanks View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 01-Sep-2007
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 9096
  Quote pbanks Quote  Post ReplyReply #755 Posted: 07-Mar-2018 at 10:49


Многу ми се допаѓа ова „по“ 15 април. Недај боже да се обврзат на рок.
Back to Top
Bakica View Drop Down
Groupie
Groupie


Joined: 09-Feb-2016
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 89
  Quote Bakica Quote  Post ReplyReply #756 Posted: 07-Mar-2018 at 15:08
po 15 April realno e i Mart 2019 Ne se znae nisto vo drzavava
Back to Top
alexsend View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 11-May-2011
Location: Скопје, Центар
Online Status: Offline
Posts: 1935
  Quote alexsend Quote  Post ReplyReply #757 Posted: 07-Mar-2018 at 17:07
Ете сега куририте добиле соопштение и сите до еден го пренесоа браво! ужасии.
Ни еден негативен коментар, само пренос на инфо "после 15ти" супер.
Јас Скопје никогаш не сум го замислувал вака.
Back to Top
my Macedonia View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 09-Oct-2008
Location: 🇲🇰🇨🇭
Online Status: Offline
Posts: 3873
  Quote my Macedonia Quote  Post ReplyReply #758 Posted: 07-Mar-2018 at 17:45
Интересно е што никој не се чуствува одговорен. Што е толку тешко да дадеш информација кога завршува? Како и да е принципот полека но сигурно повеќе ми се допаѓа од тоа гради нема врска што само да се види дека се гради.
Back to Top
gorazd View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 29-Oct-2011
Online Status: Offline
Posts: 479
  Quote gorazd Quote  Post ReplyReply #759 Posted: 07-Mar-2018 at 18:03
Back to Top
Denko View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 14-Aug-2010
Online Status: Offline
Posts: 1744
  Quote Denko Quote  Post ReplyReply #760 Posted: 07-Mar-2018 at 18:25
Ova e veke cirkus so datumot na pustanje na avtopatot.
Taka e toa vo zalna Makedonija... koga pri prvoto docnenje reagirav oci ke mi izvadea forumdjiite, ne bilo nisto strasno, normalno bilo i sl. E sega ke si igraat kur-tasak so nas!
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 3637383940 42>

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.188 seconds.

Copyright ©2007 - 2020  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.