build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Инфраструктура > Патишта
  Active Topics Active Topics
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Автопат Демир Капија - Смоквица

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  <1 3233343536 42>
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
WolfLeader View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 03-Aug-2015
Online Status: Offline
Posts: 534
  Quote WolfLeader Quote  Post ReplyReply #661 Posted: 06-May-2017 at 10:31
Тоа и ми беше зборот , цело време се тупи и се врти едно исто , не сакам и јас да мешам политика и партии , ама ме нервира тоа што обавезно некој мора да шири негативна енергија , ништо не е совршено а и чисто сумљам дека некогаш ќе биде јасно ни е на сите тоа , треба да се сме среќни и што воопшто на некој му текнало нешто ново да се направи.Убав пример даде ете Европска земја а што се случува во словачка.
Back to Top
WolfLeader View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 03-Aug-2015
Online Status: Offline
Posts: 534
  Quote WolfLeader Quote  Post ReplyReply #662 Posted: 06-May-2017 at 10:32
Originally posted by stef4o

A dali ke se rekonstruira i demir kapija-negotino bidejki i toj e vo uzasna sostojba?


Дада и тој дел , само коа ќе завршат со другиот правец Неготино - Д.К ..
Back to Top
Denko View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 14-Aug-2010
Online Status: Offline
Posts: 1608
  Quote Denko Quote  Post ReplyReply #663 Posted: 06-May-2017 at 12:53
Originally posted by WolfLeader

Тоа и ми беше зборот , цело време се тупи и се врти едно исто , не сакам и јас да мешам политика и партии , ама ме нервира тоа што обавезно некој мора да шири негативна енергија , ништо не е совршено а и чисто сумљам дека некогаш ќе биде јасно ни е на сите тоа , треба да се сме среќни и што воопшто на некој му текнало нешто ново да се направи.Убав пример даде ете Европска земја а што се случува во словачка.
A koj spomna politika i partii osven ti?! I koj ne ja pozdravi izgradbata na ovaa delnica?! Po tvoe treba kolektivno da se fatime za raka i da se raduvame na sekoj proekt bez razlika dali e dobro izveden ili ne daj boze e koruptiven?! Se trosat drzavni pari i normalno e graganstvoto da e zainteresirano kako se trosat tie. I da, pak ke povtoram, golema utka e ako delnicata ne ja pustat najdocna do sredinata na juni?!
Back to Top
WolfLeader View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 03-Aug-2015
Online Status: Offline
Posts: 534
  Quote WolfLeader Quote  Post ReplyReply #664 Posted: 06-May-2017 at 13:47
Originally posted by Denko

Originally posted by WolfLeader

Тоа и ми беше зборот , цело време се тупи и се врти едно исто , не сакам и јас да мешам политика и партии , ама ме нервира тоа што обавезно некој мора да шири негативна енергија , ништо не е совршено а и чисто сумљам дека некогаш ќе биде јасно ни е на сите тоа , треба да се сме среќни и што воопшто на некој му текнало нешто ново да се направи.Убав пример даде ете Европска земја а што се случува во словачка.
A koj spomna politika i partii osven ti?! I koj ne ja pozdravi izgradbata na ovaa delnica?! Po tvoe treba kolektivno da se fatime za raka i da se raduvame na sekoj proekt bez razlika dali e dobro izveden ili ne daj boze e koruptiven?! Se trosat drzavni pari i normalno e graganstvoto da e zainteresirano kako se trosat tie. I da, pak ke povtoram, golema utka e ako delnicata ne ja pustat najdocna do sredinata na juni?!


Па баш не спомна партии ама муабетот упорно на тоа се врте , кој го пушти тој проект у изградба , која власт го гради ? знаеме на што се мисли и на кого ,на тоа се оди муабетот .. Па до пред некое време ја поздравувавте скоро сите , ама сеа оти доцнело нејзиното пуштање сите мрчите дека каснело , па дека пари се украле па вака онака , излева како сеа да изгубивте мерак за автопатов,јас така го сваќам ова..Па добро ај еве кажи ми според тебе кој проект и од сега и од пред тоа е изграден ДОБРО или недај боже КОРУПТИВЕН , ај наброј ми еден проект кој што е чист како солза ?Јас едно ќе ти кажам во секој проект имаше корупции , имало и ќе го има тоа , само ете што некаде успевало да се прикрие тоа и не успеал некој да го дознае тоа и да го соопшти на јавноста и едноставно како такво останало во тајност , и еве ајде во која држава граѓанството знае кај се трошат нивните пари ? има ли некој кој што го следи тоа го прати го објавува некаде и после им го кажува на граѓаните , ако е така ајде кажи го еве тука оти јас не знам и ќе речам , да така е сегашната власт троши пари а ние не знаеме кај одат тие ..
Back to Top
WolfLeader View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 03-Aug-2015
Online Status: Offline
Posts: 534
  Quote WolfLeader Quote  Post ReplyReply #665 Posted: 06-May-2017 at 13:48
Originally posted by WolfLeader

Originally posted by Denko

Originally posted by WolfLeader

Тоа и ми беше зборот , цело време се тупи и се врти едно исто , не сакам и јас да мешам политика и партии , ама ме нервира тоа што обавезно некој мора да шири негативна енергија , ништо не е совршено а и чисто сумљам дека некогаш ќе биде јасно ни е на сите тоа , треба да се сме среќни и што воопшто на некој му текнало нешто ново да се направи.Убав пример даде ете Европска земја а што се случува во словачка.
A koj spomna politika i partii osven ti?! I koj ne ja pozdravi izgradbata na ovaa delnica?! Po tvoe treba kolektivno da se fatime za raka i da se raduvame na sekoj proekt bez razlika dali e dobro izveden ili ne daj boze e koruptiven?! Se trosat drzavni pari i normalno e graganstvoto da e zainteresirano kako se trosat tie. I da, pak ke povtoram, golema utka e ako delnicata ne ja pustat najdocna do sredinata na juni?!


Па баш не спомна партии ама муабетот упорно на тоа се врте , кој го пушти тој проект у изградба , која власт го гради ? знаеме на што се мисли и на кого ,на тоа се оди муабетот .. Па до пред некое време ја поздравувавте скоро сите , ама сеа оти доцнело нејзиното пуштање сите мрчите дека каснело , па дека пари се украле па вака онака , излева како сеа да изгубивте мерак за автопатов,јас така го сваќам ова..Па добро ај еве кажи ми според тебе кој проект и од сега и од пред тоа е изграден ДОБРО или недај боже КОРУПТИВЕН , ај наброј ми еден проект кој што е чист како солза ?Јас едно ќе ти кажам во секој проект имаше корупции , имало и ќе го има тоа , само ете што некаде успевало да се прикрие тоа и не успеал некој да го дознае тоа и да го соопшти на јавноста и едноставно како такво останало во тајност а и нема никогаш ни да се открие, и еве ајде во која држава граѓанството знае кај се трошат нивните пари ? има ли некој кој што го следи тоа го прати го објавува некаде и после им го кажува на граѓаните , ако е така ајде кажи го еве тука оти јас не знам и ќе речам , да така е сегашната власт троши пари а ние не знаеме кај одат тие ..
Back to Top
WolfLeader View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 03-Aug-2015
Online Status: Offline
Posts: 534
  Quote WolfLeader Quote  Post ReplyReply #666 Posted: 06-May-2017 at 13:52
Originally posted by WolfLeader

Originally posted by WolfLeader

Originally posted by Denko

Originally posted by WolfLeader

Тоа и ми беше зборот , цело време се тупи и се врти едно исто , не сакам и јас да мешам политика и партии , ама ме нервира тоа што обавезно некој мора да шири негативна енергија , ништо не е совршено а и чисто сумљам дека некогаш ќе биде јасно ни е на сите тоа , треба да се сме среќни и што воопшто на некој му текнало нешто ново да се направи.Убав пример даде ете Европска земја а што се случува во словачка.
A koj spomna politika i partii osven ti?! I koj ne ja pozdravi izgradbata na ovaa delnica?! Po tvoe treba kolektivno da se fatime za raka i da se raduvame na sekoj proekt bez razlika dali e dobro izveden ili ne daj boze e koruptiven?! Se trosat drzavni pari i normalno e graganstvoto da e zainteresirano kako se trosat tie. I da, pak ke povtoram, golema utka e ako delnicata ne ja pustat najdocna do sredinata na juni?!


Па баш не спомна партии ама муабетот упорно на тоа се врте , кој го пушти тој проект у изградба , која власт го гради ? знаеме на што се мисли и на кого ,на тоа се оди муабетот .. Па до пред некое време ја поздравувавте скоро сите , ама сеа оти доцнело нејзиното пуштање сите мрчите дека каснело , па дека пари се украле па вака онака , излева како сеа да изгубивте мерак за автопатов,јас така го сваќам ова..Па добро ај еве кажи ми според тебе кој проект и од сега и од пред тоа е изграден ДОБРО или недај боже КОРУПТИВЕН , ај наброј ми еден проект кој што е чист како солза ?Јас едно ќе ти кажам во секој проект имаше корупции , имало и ќе го има тоа , само ете што некаде успевало да се прикрие тоа и не успеал некој да го дознае тоа и да го соопшти на јавноста и едноставно како такво останало во тајност а и нема никогаш ни да се открие, и еве ајде во која држава граѓанството знае кај се трошат нивните пари и им вика да луѓе еве вашите пари се украдоа тука ги украде овој , ако е така ајде кажи го еве тука оти јас не знам ,и ќе речам , да така е сегашната власт или нема везе коа власт троши пари а ние не знаеме кај одат тие , И да јас а и секој еден не подржува корупција,арамилоци , каснења , не квалитетно изведено , јас не го оправдувам тоа фала богу ,дај боже се да функционира така убаво и да нема никакви проблеми , ама ете како што гледаме работите не одат на така , туку секогаш мора нешто да фали ,едноставно работите така функционираат кај нас и тоа е тоа .мислам ќе ме разбереш што сакам да кажам ...
Back to Top
Denko View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 14-Aug-2010
Online Status: Offline
Posts: 1608
  Quote Denko Quote  Post ReplyReply #667 Posted: 06-May-2017 at 16:44
Originally posted by WolfLeader

Originally posted by WolfLeader

Originally posted by WolfLeader

Originally posted by Denko

Originally posted by WolfLeader

Тоа и ми беше зборот , цело време се тупи и се врти едно исто , не сакам и јас да мешам политика и партии , ама ме нервира тоа што обавезно некој мора да шири негативна енергија , ништо не е совршено а и чисто сумљам дека некогаш ќе биде јасно ни е на сите тоа , треба да се сме среќни и што воопшто на некој му текнало нешто ново да се направи.Убав пример даде ете Европска земја а што се случува во словачка.
A koj spomna politika i partii osven ti?! I koj ne ja pozdravi izgradbata na ovaa delnica?! Po tvoe treba kolektivno da se fatime za raka i da se raduvame na sekoj proekt bez razlika dali e dobro izveden ili ne daj boze e koruptiven?! Se trosat drzavni pari i normalno e graganstvoto da e zainteresirano kako se trosat tie. I da, pak ke povtoram, golema utka e ako delnicata ne ja pustat najdocna do sredinata na juni?!


Па баш не спомна партии ама муабетот упорно на тоа се врте , кој го пушти тој проект у изградба , која власт го гради ? знаеме на што се мисли и на кого ,на тоа се оди муабетот .. Па до пред некое време ја поздравувавте скоро сите , ама сеа оти доцнело нејзиното пуштање сите мрчите дека каснело , па дека пари се украле па вака онака , излева како сеа да изгубивте мерак за автопатов,јас така го сваќам ова..Па добро ај еве кажи ми според тебе кој проект и од сега и од пред тоа е изграден ДОБРО или недај боже КОРУПТИВЕН , ај наброј ми еден проект кој што е чист како солза ?Јас едно ќе ти кажам во секој проект имаше корупции , имало и ќе го има тоа , само ете што некаде успевало да се прикрие тоа и не успеал некој да го дознае тоа и да го соопшти на јавноста и едноставно како такво останало во тајност а и нема никогаш ни да се открие, и еве ајде во која држава граѓанството знае кај се трошат нивните пари и им вика да луѓе еве вашите пари се украдоа тука ги украде овој , ако е така ајде кажи го еве тука оти јас не знам ,и ќе речам , да така е сегашната власт или нема везе коа власт троши пари а ние не знаеме кај одат тие , И да јас а и секој еден не подржува корупција,арамилоци , каснења , не квалитетно изведено , јас не го оправдувам тоа фала богу ,дај боже се да функционира така убаво и да нема никакви проблеми , ама ете како што гледаме работите не одат на така , туку секогаш мора нешто да фали ,едноставно работите така функционираат кај нас и тоа е тоа .мислам ќе ме разбереш што сакам да кажам ...
Od kade sega taa potreba da nabrojuvam dobro zavrseni proekti? Koj ja tera na politika, daj posoci go direktno!? Edinstveno ti onaka bez veze spomnuvas politika. Proektot e dobar, edinstveno docnenjeto ne cini. Sto tuka ne e jasno?
Back to Top
kultuzin View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 07-Nov-2010
Online Status: Offline
Posts: 3811
  Quote kultuzin Quote  Post ReplyReply #668 Posted: 06-May-2017 at 17:33
Originally posted by daci92

Не се мешам во дискусијата само ќе напоменам ,не спомнувајте каде живееме ниту партии. Во една Словачка Д3 касни 15 години со градба (сеуште не е ни отпочната една од главните делници во северот на земјата) , а парите се претежно од европски фондови, милион протести и блокирања на регионалниот (единствен пат) и повторно џабе ,не е отпочнато со градба (каде е застанато пред 10тина години таму стои освен мали доградби во меѓувреме) и постојано рокот се продолжува, така да партиите кај нас и тоа каде живееме нема воопшто врска со тоа дали се гради и како ,туку културата на политичарите и корупцијата игра улога.Вo Гермaнијa aвтoпaтoт Штудгaрт Кaрлсруе се грaди дoгрaдувa препрaвa пoвеќе oд 20 гoдини. Нa секoј чекoр имa грaдилиштa некoј oд нив зa некoлку килoметри автопат се грaдaт сo гoдини. Амa тoa е кoгa oд дoмa не си излегoл и кoгa oсвен пaртиски сooпштенијa oд локалниот пaртиски штaб или сooдветен медиум други инфoрмaции немaш.
Back to Top
zabegan View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 01-Jul-2008
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 7072
  Quote zabegan Quote  Post ReplyReply #669 Posted: 06-May-2017 at 17:42
Originally posted by kultuzin

Originally posted by daci92

Не се мешам во дискусијата само ќе напоменам ,не спомнувајте каде живееме ниту партии. Во една Словачка Д3 касни 15 години со градба (сеуште не е ни отпочната една од главните делници во северот на земјата) , а парите се претежно од европски фондови, милион протести и блокирања на регионалниот (единствен пат) и повторно џабе ,не е отпочнато со градба (каде е застанато пред 10тина години таму стои освен мали доградби во меѓувреме) и постојано рокот се продолжува, така да партиите кај нас и тоа каде живееме нема воопшто врска со тоа дали се гради и како ,туку културата на политичарите и корупцијата игра улога.Вo Гермaнијa aвтoпaтoт Штудгaрт Кaрлсруе се грaди дoгрaдувa препрaвa пoвеќе oд 20 гoдини. Нa секoј чекoр имa грaдилиштa некoј oд нив зa некoлку килoметри автопат се грaдaт сo гoдини. Амa тoa е кoгa oд дoмa не си излегoл и кoгa oсвен пaртиски сooпштенијa oд локалниот пaртиски штaб или сooдветен медиум други инфoрмaции немaш.
абе глеј, и Саграда Фамилиа во Барселона се гради век и пол, ама не е тоа поентата тука нели?
...може да набројуваме уште милијарда заглавени, недовршени и одолговекувани проекти низ светов така површно... ама ние ги коментираме , факторите а не самиот настан
дури и да постои идентичен проблем на нашиот во љубената ти Германија, не знам по која затупена логика тоа е оправдание за било што
Architects create dreams...politicians create nightmares
Back to Top
phenomenon View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 26-Oct-2010
Location: Kumanovo
Online Status: Offline
Posts: 2373
  Quote phenomenon Quote  Post ReplyReply #670 Posted: 06-May-2017 at 17:46
Moже ли форумов да се среди така што ќе се оневозможи цитирање цитирани цитати, заради подобра прегледност?
開始されていないだけの戦いが失われ、
Back to Top
WolfLeader View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 03-Aug-2015
Online Status: Offline
Posts: 534
  Quote WolfLeader Quote  Post ReplyReply #671 Posted: 06-May-2017 at 17:53
Originally posted by Denko

Originally posted by WolfLeader

Originally posted by WolfLeader

Originally posted by WolfLeader

Originally posted by Denko

Originally posted by WolfLeader

Тоа и ми беше зборот , цело време се тупи и се врти едно исто , не сакам и јас да мешам политика и партии , ама ме нервира тоа што обавезно некој мора да шири негативна енергија , ништо не е совршено а и чисто сумљам дека некогаш ќе биде јасно ни е на сите тоа , треба да се сме среќни и што воопшто на некој му текнало нешто ново да се направи.Убав пример даде ете Европска земја а што се случува во словачка.
A koj spomna politika i partii osven ti?! I koj ne ja pozdravi izgradbata na ovaa delnica?! Po tvoe treba kolektivno da se fatime za raka i da se raduvame na sekoj proekt bez razlika dali e dobro izveden ili ne daj boze e koruptiven?! Se trosat drzavni pari i normalno e graganstvoto da e zainteresirano kako se trosat tie. I da, pak ke povtoram, golema utka e ako delnicata ne ja pustat najdocna do sredinata na juni?!


Па баш не спомна партии ама муабетот упорно на тоа се врте , кој го пушти тој проект у изградба , која власт го гради ? знаеме на што се мисли и на кого ,на тоа се оди муабетот .. Па до пред некое време ја поздравувавте скоро сите , ама сеа оти доцнело нејзиното пуштање сите мрчите дека каснело , па дека пари се украле па вака онака , излева како сеа да изгубивте мерак за автопатов,јас така го сваќам ова..Па добро ај еве кажи ми според тебе кој проект и од сега и од пред тоа е изграден ДОБРО или недај боже КОРУПТИВЕН , ај наброј ми еден проект кој што е чист како солза ?Јас едно ќе ти кажам во секој проект имаше корупции , имало и ќе го има тоа , само ете што некаде успевало да се прикрие тоа и не успеал некој да го дознае тоа и да го соопшти на јавноста и едноставно како такво останало во тајност а и нема никогаш ни да се открие, и еве ајде во која држава граѓанството знае кај се трошат нивните пари и им вика да луѓе еве вашите пари се украдоа тука ги украде овој , ако е така ајде кажи го еве тука оти јас не знам ,и ќе речам , да така е сегашната власт или нема везе коа власт троши пари а ние не знаеме кај одат тие , И да јас а и секој еден не подржува корупција,арамилоци , каснења , не квалитетно изведено , јас не го оправдувам тоа фала богу ,дај боже се да функционира така убаво и да нема никакви проблеми , ама ете како што гледаме работите не одат на така , туку секогаш мора нешто да фали ,едноставно работите така функционираат кај нас и тоа е тоа .мислам ќе ме разбереш што сакам да кажам ...
Od kade sega taa potreba da nabrojuvam dobro zavrseni proekti? Koj ja tera na politika, daj posoci go direktno!? Edinstveno ti onaka bez veze spomnuvas politika. Proektot e dobar, edinstveno docnenjeto ne cini. Sto tuka ne e jasno?


А под добро завршени проекти што подразбираш ? да е квалитетно и убаво изработено така ? а не кој колку украл и колку задоцнило.Не споменувам јас политика , јас само реков дека некој цело време упорно тупи со тоа кој што како направил , а јасно ни е на сите и ме нервира тоа цело време да се врти едно исто.Знам јас дека доцнењето не чини , нема ништо не јасно , океј си е се.
Back to Top
Vasilij View Drop Down
Groupie
Groupie


Joined: 09-Jun-2014
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 77
  Quote Vasilij Quote  Post ReplyReply #672 Posted: 22-May-2017 at 17:14
Неможам да се воздржам а да не го кажам и јас мојот став... Како бе не е битно дали има криминал и корпуција во овој проект. Многу пати имам пишувано на овој форум ама од овие кои упорно го релативизираат криминалот и ги обвинуваат останатите дека биле против изградба на делницата немам добиено одговор на многуте прашања.
1.Зошто беше избран Актор кога италијанска фирма понуди 40 милиони евра помалку од Актор?
2. Зошто неколку лица завршија во притвор во Грција поради овој проект а кај нас Јавното обвинителство седи со скрстени раце.
3. Опозицијата во 2013 излезе со серија пресериозни обвинувања и понуди докази дека незаконски биле изнесени над 35 милиони евра наменети за изградба на автопатот од нашата земја.
4. Зошто рокот е пробиен за скоро цела година а изведувачот не плаќа казнени пенали...?
5. Зошто Европската Унија отвори предистражна а подоцна и истражна постапка во врска со овој проект.
6.Зошто институциите молчат сиве овие години на бројните новинарски текстови во кои има сериозни сомневања за криминал од речиси 40 милиони евра во овој проект..?
7.Зошто Актор 2 месеци имаше замрзната сметка токму поради оваа делница..?
Кога на овие прашања ќе се дадат одговори, можеби и ќе ги снема сомневањата...Сепак за мене е и повеќе од јасно дека овде има криминал. И да... Се прашувам како може некои овде да пропагираат дека битното е што се изградила делницата а тоа дали има криминал не е битно. Со 40 милиони евра би се реконструирал магистрален пат од 60-70 километри...
Back to Top
WolfLeader View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 03-Aug-2015
Online Status: Offline
Posts: 534
  Quote WolfLeader Quote  Post ReplyReply #673 Posted: 22-May-2017 at 21:34
Па ете Европската унија отворила постапка , оти не го стопира проектот ??Чим тие отвориле постапка ќе го стопираат проектот , ќе ги повлечеа парите што ги дале и автопатот немаше да се прави ќе беше стопиран и ќе се градеше коа се ќе биде нели 'чисто' Јас колку што знам оваа делница се гради со Европски пари така, ако е така зошто тие не изреагирале на таков начин тој што направил криминал да одговара за направеното , и да испаднеа во јавноста со тоа кој што како направил ,Да бидеме јасни , никој не рекол дека се подржува криминал , како и секој еден нормален човек сите сме против било какви криминални активности во секој еден инфраструктурен проект и не го подржува тоа , и да секој оној кој што направил криминал и ја оштетил државата нека си одговара , нема што тука.Тоа зошто Актор бил избран прашај си некој во владата тука нема да добиеш одговор на тоа прашање а и форумот не е место за такви прашања нели...Нека се даде одговор на тие прашања што ги кажа ти , кој ги украл парите , кај отишле и на каков начин се украдени е тогаш ќе правиме муабет вака е се џабе ...
Back to Top
WolfLeader View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 03-Aug-2015
Online Status: Offline
Posts: 534
  Quote WolfLeader Quote  Post ReplyReply #674 Posted: 23-May-2017 at 14:53


Edited by Џоле - 23-May-2017 at 16:14
Back to Top
Denko View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 14-Aug-2010
Online Status: Offline
Posts: 1608
  Quote Denko Quote  Post ReplyReply #675 Posted: 23-May-2017 at 16:58
Originally posted by WolfLeader

Па ете Европската унија отворила постапка , оти не го стопира проектот ??Чим тие отвориле постапка ќе го стопираат проектот , ќе ги повлечеа парите што ги дале и автопатот немаше да се прави ќе беше стопиран и ќе се градеше коа се ќе биде нели 'чисто' Јас колку што знам оваа делница се гради со Европски пари така, ако е така зошто тие не изреагирале на таков начин тој што направил криминал да одговара за направеното , и да испаднеа во јавноста со тоа кој што како направил ,Да бидеме јасни , никој не рекол дека се подржува криминал , како и секој еден нормален човек сите сме против било какви криминални активности во секој еден инфраструктурен проект и не го подржува тоа , и да секој оној кој што направил криминал и ја оштетил државата нека си одговара , нема што тука.Тоа зошто Актор бил избран прашај си некој во владата тука нема да добиеш одговор на тоа прашање а и форумот не е место за такви прашања нели...Нека се даде одговор на тие прашања што ги кажа ти , кој ги украл парите , кај отишле и на каков начин се украдени е тогаш ќе правиме муабет вака е се џабе ...
Za da odgovara nekoj prvo treba krivicna postapka, a toa go pravi nadlezen javen obvinitel vo zemjata kade e napraven kriminalot, t.e. Zvrle nas zvani zaspaniot zver. Znaci, se odgovara po zakonite na RM i tuka EU nema nikakva nadleznost. Krivicna postapka ne se sluci bidejki Zvrle e staven da gi stiti negovite shefovi. Belkim sega ti e malku pojasno i te molam ne relativiziraj i ne baraj bilo kakvi izgovori oti postot ti ispaga, aj da ne kazam kakov...
Back to Top
Obedineta Makedonija View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 23-Aug-2011
Location: Macedonia
Online Status: Offline
Posts: 1618
  Quote Obedineta Makedonija Quote  Post ReplyReply #676 Posted: 23-May-2017 at 17:42
Originally posted by Denko

Originally posted by WolfLeader

Па ете Европската унија отворила постапка , оти не го стопира проектот ??Чим тие отвориле постапка ќе го стопираат проектот , ќе ги повлечеа парите што ги дале и автопатот немаше да се прави ќе беше стопиран и ќе се градеше коа се ќе биде нели 'чисто' Јас колку што знам оваа делница се гради со Европски пари така, ако е така зошто тие не изреагирале на таков начин тој што направил криминал да одговара за направеното , и да испаднеа во јавноста со тоа кој што како направил ,Да бидеме јасни , никој не рекол дека се подржува криминал , како и секој еден нормален човек сите сме против било какви криминални активности во секој еден инфраструктурен проект и не го подржува тоа , и да секој оној кој што направил криминал и ја оштетил државата нека си одговара , нема што тука.Тоа зошто Актор бил избран прашај си некој во владата тука нема да добиеш одговор на тоа прашање а и форумот не е место за такви прашања нели...Нека се даде одговор на тие прашања што ги кажа ти , кој ги украл парите , кај отишле и на каков начин се украдени е тогаш ќе правиме муабет вака е се џабе ...
Za da odgovara nekoj prvo treba krivicna postapka, a toa go pravi nadlezen javen obvinitel vo zemjata kade e napraven kriminalot, t.e. Zvrle nas zvani zaspaniot zver. Znaci, se odgovara po zakonite na RM i tuka EU nema nikakva nadleznost. Krivicna postapka ne se sluci bidejki Zvrle e staven da gi stiti negovite shefovi. Belkim sega ti e malku pojasno i te molam ne relativiziraj i ne baraj bilo kakvi izgovori oti postot ti ispaga, aj da ne kazam kakov...


Фатиме олади се - ќе се прегрееш
Создаваме за да имаме, а и тоа што го имаме треба да го чуваме такво какво што е !!!!
Back to Top
Denko View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 14-Aug-2010
Online Status: Offline
Posts: 1608
  Quote Denko Quote  Post ReplyReply #677 Posted: 23-May-2017 at 17:50
Originally posted by Obedineta Makedonija

Originally posted by Denko

Originally posted by WolfLeader

Па ете Европската унија отворила постапка , оти не го стопира проектот ??Чим тие отвориле постапка ќе го стопираат проектот , ќе ги повлечеа парите што ги дале и автопатот немаше да се прави ќе беше стопиран и ќе се градеше коа се ќе биде нели 'чисто' Јас колку што знам оваа делница се гради со Европски пари така, ако е така зошто тие не изреагирале на таков начин тој што направил криминал да одговара за направеното , и да испаднеа во јавноста со тоа кој што како направил ,Да бидеме јасни , никој не рекол дека се подржува криминал , како и секој еден нормален човек сите сме против било какви криминални активности во секој еден инфраструктурен проект и не го подржува тоа , и да секој оној кој што направил криминал и ја оштетил државата нека си одговара , нема што тука.Тоа зошто Актор бил избран прашај си некој во владата тука нема да добиеш одговор на тоа прашање а и форумот не е место за такви прашања нели...Нека се даде одговор на тие прашања што ги кажа ти , кој ги украл парите , кај отишле и на каков начин се украдени е тогаш ќе правиме муабет вака е се џабе ...
Za da odgovara nekoj prvo treba krivicna postapka, a toa go pravi nadlezen javen obvinitel vo zemjata kade e napraven kriminalot, t.e. Zvrle nas zvani zaspaniot zver. Znaci, se odgovara po zakonite na RM i tuka EU nema nikakva nadleznost. Krivicna postapka ne se sluci bidejki Zvrle e staven da gi stiti negovite shefovi. Belkim sega ti e malku pojasno i te molam ne relativiziraj i ne baraj bilo kakvi izgovori oti postot ti ispaga, aj da ne kazam kakov...


Фатиме олади се - ќе се прегрееш
Se javi dezurniot branitel. Samo tolku, nemas nekoj argument, vaka kako pred kooperacija ke debatiras?
Back to Top
WolfLeader View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 03-Aug-2015
Online Status: Offline
Posts: 534
  Quote WolfLeader Quote  Post ReplyReply #678 Posted: 23-May-2017 at 17:59
Е па како ЕУ што ја притиска сегашната влада да им отстапи место на новата што се мерка да влези во влада , зошто едноставно не го стопирала проектот,не побараа одма постапка против нив и да се виде кој прави криминал остај ти јавен обвинител исто како политичарите да ги слушам,ЕУ ли ги дава парите ? Еу има и право да го стопира проектот и да си ги повлече парите назад ,а веднаш и после тоа да побараат кривична одговорност е после тоа си следи како што го викаш ти зврле мрле , а од тоа нема ништо така да ../ исто како што направија со неколку проекти што не ги одобрија и едноставно не дадоа пари за нив така можеа и за овој проект да направат.

Edited by WolfLeader - 23-May-2017 at 18:02
Back to Top
Denko View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 14-Aug-2010
Online Status: Offline
Posts: 1608
  Quote Denko Quote  Post ReplyReply #679 Posted: 23-May-2017 at 18:03
Originally posted by WolfLeader

Е па како ЕУ што ја притиска сегашната влада да им отстапи место на новата што се мерка да влези во влада , зошто едноставно не го стопирала проектот,не побараа одма постапка против нив и да се виде кој прави криминал остај ти јавен обвинител исто како политичарите да ги слушам,ЕУ ли ги дава парите ? Еу има и право да го стопира проектот и да си ги повлече парите назад , исто како што направија со неколку проекти што не ги одобрија и едноставно не дадоа пари за нив.
Ti ili so sila se pravis smotan ili ne sakas da razberes. Vrz osnova na sto EU ke pobara stopiranje na proektot? Ne moze vrz osnova na nekoe somnenie da se stopira tolku golem proekt i da se napravat uste pogolemi steti. Ako toe ne sakas da go razberes, djabe trosime vreme!?
Back to Top
Vasilij View Drop Down
Groupie
Groupie


Joined: 09-Jun-2014
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 77
  Quote Vasilij Quote  Post ReplyReply #680 Posted: 23-May-2017 at 19:48
Originally posted by Obedineta Makedonija

Originally posted by Denko

Originally posted by WolfLeader

Па ете Европската унија отворила постапка , оти не го стопира проектот ??Чим тие отвориле постапка ќе го стопираат проектот , ќе ги повлечеа парите што ги дале и автопатот немаше да се прави ќе беше стопиран и ќе се градеше коа се ќе биде нели 'чисто' Јас колку што знам оваа делница се гради со Европски пари така, ако е така зошто тие не изреагирале на таков начин тој што направил криминал да одговара за направеното , и да испаднеа во јавноста со тоа кој што како направил ,Да бидеме јасни , никој не рекол дека се подржува криминал , како и секој еден нормален човек сите сме против било какви криминални активности во секој еден инфраструктурен проект и не го подржува тоа , и да секој оној кој што направил криминал и ја оштетил државата нека си одговара , нема што тука.Тоа зошто Актор бил избран прашај си некој во владата тука нема да добиеш одговор на тоа прашање а и форумот не е место за такви прашања нели...Нека се даде одговор на тие прашања што ги кажа ти , кој ги украл парите , кај отишле и на каков начин се украдени е тогаш ќе правиме муабет вака е се џабе ...
Za da odgovara nekoj prvo treba krivicna postapka, a toa go pravi nadlezen javen obvinitel vo zemjata kade e napraven kriminalot, t.e. Zvrle nas zvani zaspaniot zver. Znaci, se odgovara po zakonite na RM i tuka EU nema nikakva nadleznost. Krivicna postapka ne se sluci bidejki Zvrle e staven da gi stiti negovite shefovi. Belkim sega ti e malku pojasno i te molam ne relativiziraj i ne baraj bilo kakvi izgovori oti postot ti ispaga, aj da ne kazam kakov...


Фатиме олади се - ќе се прегрееш


Не ти е непријатно да мешаш политика овде?! Не ти е битно дали има криминал?! Не ти е битно законот да се спроведува и доколку има незаконски дејствија да се одговара за тоа?! Со вакви размислувања како твоето стасавме до ова дереџе: да плаќаме најскап автопат во цела европа. Абе Хрватите од 2000 до 2004та ( Владата на Ивица Рачан ) изградија 800 километри за 1,5 милијарди евра. Километар автопат чинеше под 2 милиона евра.  Кај нас пак бедни 27 километри чинат 240 милиони евра. Срамота! П.С. теренот од Загреб кон Сплит е бетер одо овој...
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 3233343536 42>

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.965 seconds.

Copyright ©2007 - 2019  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.