build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Инфраструктура > Патишта
  Active Topics Active Topics
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

[Р-109 стара нумерација] Прилеп * - Д. Капија

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
S.P.Q.R. View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 26-Jan-2010
Location: Prilep
Online Status: Offline
Posts: 212
  Quote S.P.Q.R. Quote  Post ReplyReply #1 Topic: [Р-109 стара нумерација] Прилеп * - Д. Капија
    Posted: 01-May-2010 at 21:22
Дел од регионалниот пат Старо Лагово-Витолиште

Back to Top
S.P.Q.R. View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 26-Jan-2010
Location: Prilep
Online Status: Offline
Posts: 212
  Quote S.P.Q.R. Quote  Post ReplyReply #2 Posted: 22-Oct-2013 at 18:07
01. Превојот Слива т.е. влезот во прилепскиот дел од Мариово

02.

03.

04. Спомен плоча за почетокот на Младинската Работна Акција Мариово 76 за изградба на патот Ново Лагово-Битолиште

Македонија е во дилема дали да одбере ужас без крај или ужасен крај
Back to Top
elnino View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 28-Mar-2010
Location: kavadarci
Online Status: Offline
Posts: 126
  Quote elnino Quote  Post ReplyReply #3 Posted: 22-Oct-2013 at 18:19
регионалниот пат Р-109 ги поврзува Демир Капија влегува во Крњево, продолжува по реката Бошавица стига до Конопиште се приклучува на Р-108 (Росоман Мушов Гроб), продолжува до село Мрежичко, па село Мајдан па префрла на прилепско на мв Трибор после 8км стигнува до Витолиште па се до Прилеп.......колку да се знае
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 13133
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #4 Posted: 22-Oct-2013 at 20:30
За сè има вторпат
Back to Top
Realistic88 View Drop Down
Newbiе
Newbiе


Joined: 24-Dec-2019
Location: Prilep
Online Status: Offline
Posts: 10
  Quote Realistic88 Quote  Post ReplyReply #5 Posted: 09-May-2020 at 02:24
So tocak vozev od PP do Vitolishte.
2012.
Back to Top
 Post Reply Post Reply

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.092 seconds.

Copyright ©2007 - 2020  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.