build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Инфраструктура > Патишта
  Active Topics Active Topics
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

[Р-523] Делчево - Струмица *

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
Makedonij View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 08-Apr-2009
Location: Celje - Виница
Online Status: Offline
Posts: 2113
  Quote Makedonij Quote  Post ReplyReply #1 Topic: [Р-523] Делчево - Струмица *
    Posted: 02-Oct-2010 at 13:28

Реконструкција на патниот правец Берово - Струмица

Општина Берово во соработка со Македонија Пат ја почна реконструкцијата на патниот правец Берово - Струмица.

Со средствата кои се обезбедени од Владата на Република Македонија - Агенцијата за Државни Патишта ќе се пополнат сите ударни дупки на патот , а одредени дистанци кои се доста оштетени ќе бидат целосно реконструирано со поставување на нов слој од асфалт.

Со реализацијата на овој проект ќе се подобри патната инфраструктура во Општина Берово која ги поврзува локалните патни мрежи во правецот кон Струмица, патен правец кој важи за еден од пооштетените магистрални патишта во Република Македонија.

http://berovo.gov.mk/images/stories/pat/img_0365.jpg
http://berovo.gov.mk/images/stories/pat/img_0367.jpg
http://berovo.gov.mk/images/stories/pat/img_0376.jpg
http://berovo.gov.mk

ЈАС ГО РАЗБИРАМ СВЕТОТ КАКО ПОЛЕ НА КУЛТУРЕН НАТПРЕВАР...ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ
Back to Top
daci92 View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 10-Dec-2012
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 1860
  Quote daci92 Quote  Post ReplyReply #2 Posted: 14-Mar-2018 at 22:57
За прв пат ја возев целата делница од Делчево до Струмица. Патот обновен во голем дел, а од Берово скоро до Бела Вода се обновува, изгребан е асфалтот, дупките и пукнатините се пополнуваат со песок, се поставуваат нови рабници и потоа ќе се асфалтира, работите ги изведува Жикол, исто и доле во Струмичкото поле (Петралинци) се обновува.
Инаку овој пат има нова ознака р 1302.
Еден дел е необновен и многу стар помеѓу Делчево и Берово но нема мн дупки, само што е изеден асфалтот и е рапав. Голем недостаток од вертикална сигнализација особено за ограничување на брзина.
Пазете се од одрони кој се чести во овој период од годината.

Едвај чекам да се распролети и повторно да имам шанса да го возам, тоа би било незаборавно искуство.
Back to Top
 Post Reply Post Reply

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.094 seconds.

Copyright ©2007 - 2019  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.