build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Инфраструктура > Патишта
  Active Topics Active Topics
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Од светот

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  <1 345
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 11718
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #81 Posted: 30-Nov-2016 at 22:48
За сè има вторпат
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 11718
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #82 Posted: 23-May-2018 at 21:58
Оптовареност со сообраќај на руските федерални патишта (рути). Во кругчињата со бројка се наведени по редослед. Интересно е тоа што оптовареноста на сообраќајот помеѓу двата најголеми руски града (Москва-Санкт Петерсбург) е на дури шесто место.https://rg.ru/2018/01/21/mintrans-sostavil-rejting-samyh-zagruzhennyh-trass.html
За сè има вторпат
Back to Top
alexsend View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 11-May-2011
Location: Скопје, Центар
Online Status: Offline
Posts: 1639
  Quote alexsend Quote  Post ReplyReply #83 Posted: 24-May-2018 at 09:27
Тоа е можеби затоа што имаат брза железица од Москва до СтП.
Па така 700km се поминуваат за 3 и пол саати.
Јас Скопје никогаш не сум го замислувал вака.
Back to Top
Denko View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 14-Aug-2010
Online Status: Offline
Posts: 1546
  Quote Denko Quote  Post ReplyReply #84 Posted: 24-May-2018 at 12:37
Originally posted by alexsend

Тоа е можеби затоа што имаат брза железица од Москва до СтП.
Па така 700km се поминуваат за 3 и пол саати.
... a patnata delnica uste ne e celosno pokriena so avtopat.
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 345

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.078 seconds.

Copyright ©2007 - 2018  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.