build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Проекти > Административни
  Active Topics Active Topics
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Зграда за јавна администрација и ФДУ

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  <1 101112
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 13673
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #221 Posted: 10-Jan-2019 at 22:15
Меѓу оваа и зградата на ВИП деновиве се поплочи просторот и се поставија канделабри за осветлување, се доби уличка што води кон црквата Пресвета Богородица. Е сега, од снегот не се гледа уличката, ама тоа е.За паркираните возила е друга приказна

За сè има вторпат
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 11169
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #222 Posted: 02-Sep-2019 at 16:50
Објектов веќе извесно време е ставен во функција,би можело да се означи како завршен.
Back to Top
daci92 View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 10-Dec-2012
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 1937
  Quote daci92 Quote  Post ReplyReply #223 Posted: 03-Sep-2019 at 01:09
Дали Драмски е преселен ? Дали јавната администрација е преселена во објектов ?
Јас знам дека само СОЗР се пресели лани доцна есен, додека зградата зјаеше празна бидејќи не беше довршена, а не пак внатрешното уредување да се заврши и да се вселат.
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 11169
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #224 Posted: 03-Sep-2019 at 06:41
Мислам дека не се сите институции преселени,но од пред неколку месеци гледам дека редовно возила влегуваат и излегуваат од паркингот на зградава дури и рампи се поставени од задната страна,никаде не пишува дека објектот е ставен во функција но очигледно дека веќе некои институции го користат.
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 11169
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #225 Posted: 19-Aug-2020 at 11:09
https://www.facebook.com/Cesovent

Edited by stef4o - 19-Aug-2020 at 11:23
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 13673
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #226 Posted: 19-Aug-2020 at 15:53
Никако не можам да ја сфатам оваа зграда, толку е асиметрична во секој поглед.
За сè има вторпат
Back to Top
user8642 View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 18-May-2020
Online Status: Offline
Posts: 1257
  Quote user8642 Quote  Post ReplyReply #227 Posted: 19-Aug-2020 at 17:31
И двете згради во сликава требаше да имаат часовник на фасадата. Кај еднава е поставен часовникот ама после прв квар никогаш понатаму не проработе, кај другата во кругот го заменија просторот со некаков релјефен амблем што нема врска со ништо, ниту е лого на компанијата, ниту на градот, ниту стои некоја мецена со фамилијарен грб позади, ништо, симбол без суштина.
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 101112

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.125 seconds.

Copyright ©2007 - 2021  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.