build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Проекти > Административни
  Active Topics Active Topics
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Зграда за јавна администрација и ФДУ

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  <1 101112
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 14143
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #221 Posted: 10-Jan-2019 at 22:15
Меѓу оваа и зградата на ВИП деновиве се поплочи просторот и се поставија канделабри за осветлување, се доби уличка што води кон црквата Пресвета Богородица. Е сега, од снегот не се гледа уличката, ама тоа е.За паркираните возила е друга приказна

За сè има вторпат
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 14958
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #222 Posted: 02-Sep-2019 at 16:50
Објектов веќе извесно време е ставен во функција,би можело да се означи како завршен.
Back to Top
daci92 View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 10-Dec-2012
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 1937
  Quote daci92 Quote  Post ReplyReply #223 Posted: 03-Sep-2019 at 01:09
Дали Драмски е преселен ? Дали јавната администрација е преселена во објектов ?
Јас знам дека само СОЗР се пресели лани доцна есен, додека зградата зјаеше празна бидејќи не беше довршена, а не пак внатрешното уредување да се заврши и да се вселат.
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 14958
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #224 Posted: 03-Sep-2019 at 06:41
Мислам дека не се сите институции преселени,но од пред неколку месеци гледам дека редовно возила влегуваат и излегуваат од паркингот на зградава дури и рампи се поставени од задната страна,никаде не пишува дека објектот е ставен во функција но очигледно дека веќе некои институции го користат.
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 14958
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #225 Posted: 19-Aug-2020 at 11:09
https://www.facebook.com/Cesovent

Edited by stef4o - 19-Aug-2020 at 11:23
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 14143
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #226 Posted: 19-Aug-2020 at 15:53
Никако не можам да ја сфатам оваа зграда, толку е асиметрична во секој поглед.
За сè има вторпат
Back to Top
user8642 View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 18-May-2020
Online Status: Offline
Posts: 1760
  Quote user8642 Quote  Post ReplyReply #227 Posted: 19-Aug-2020 at 17:31
И двете згради во сликава требаше да имаат часовник на фасадата. Кај еднава е поставен часовникот ама после прв квар никогаш понатаму не проработе, кај другата во кругот го заменија просторот со некаков релјефен амблем што нема врска со ништо, ниту е лого на компанијата, ниту на градот, ниту стои некоја мецена со фамилијарен грб позади, ништо, симбол без суштина.
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 14958
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #228 Posted: 02-Feb-2022 at 08:56
Владина дивоградба во центарот на Скопје

„Со кое право тие затвораат пристап до приватна сопственост, ни пешки не се поминува ни со кола, мене стварно не ми е јасно. Овде како што гледате е тротоар и не може од тротоар да се излегува на булевар. Си има пристап од другата страна, каде што исто така има ставено ограда и рампа. Значи, куќата на ќошот е моја, се запали пред некое време, пожарникари не може да дојдат да пристапат. Изгоре цела до темел. Се уште оградата стои. Направија пожарната записници околу пристапот сите тие работи, вртеа одоколу, едвај се снајдоа да не се зголеми пожарот“,вели Димитрије Јовановиќ – сопственик на парцела спроти СОЗР.

https://360stepeni.mk/video-vladina-divogradba-vo-tsentarot-na-skopje/
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 14958
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #229 Posted: 16-Feb-2022 at 11:53
(ВИДЕО) Ќе се урива владината дивоградба во центарот на Скопје

https://360stepeni.mk/video-ke-se-uriva-vladinata-divogradba-vo-tsentarot-na-skopje/
Back to Top
user8642 View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 18-May-2020
Online Status: Offline
Posts: 1760
  Quote user8642 Quote  Post ReplyReply #230 Posted: 16-Feb-2022 at 17:50
Добро, зашто се прави драма и се пласираат овакви нереални очекувања? Ќе се помести рампата на непосредниот влез на гаражата од објектот и готово, решен е проблемот. Улицата ќе биде јавна и готово.
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 101112

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.090 seconds.

Copyright ©2007 - 2022  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.