build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Изградба и ентериери
  Active Topics Active Topics RSS Feed: ПВЦ столарија
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

ПВЦ столарија

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  <12345>
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
+Protagorist View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 01-Nov-2012
Online Status: Offline
Posts: 3514
  Quote +Protagorist Quote  Post ReplyReply #41 Posted: 10-Jun-2014 at 16:23Нено дали тоа е подобра опција од рал-монтажа

http://www.build.mk/forum/forum_posts.asp?TID=882&PID=169329#169329
HaјсилнoтoOpужјe е вo caмитeHac cинaпoвo3pнo co НaдeжВepaЉубoв
Back to Top
nenad View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 19-Dec-2009
Online Status: Offline
Posts: 629
  Quote nenad Quote  Post ReplyReply #42 Posted: 10-Jun-2014 at 21:19
Искрено, не знам што е подобро, веројатно РАЛ -от, но проблем е што е непозната работа кај нас (и јас разбрав за тоа релативно скоро) прозиводителите не ја нудат, мајсторите се уште не се доволно вешти во монтажата, јас гласам за Winkhaus activPilot Comfor. Дава заззор од околу 5-6 мм и тоа е доволно за проветрување на простријата, Можеби ќе се случи кондензација од помали размери, но далеку од тоакако кога е прозорецот потполно дихтува
Back to Top
nenad View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 19-Dec-2009
Online Status: Offline
Posts: 629
  Quote nenad Quote  Post ReplyReply #43 Posted: 18-Jun-2014 at 17:57
Комарници: добиваат се поголемо значење заради наездата на комарци. Во ЕУ е забрането прскање. За среќа произведувачите на прозорци имаат решение.


уште неколку видеа

Edited by nenad - 18-Jun-2014 at 17:59
Back to Top
nenad View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 19-Dec-2009
Online Status: Offline
Posts: 629
  Quote nenad Quote  Post ReplyReply #44 Posted: 05-Jul-2014 at 09:26
Од истиот сајт: ПИЕТА Комарници

До сега немав слушнато за таков тип комарник.
Back to Top
nenad View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 19-Dec-2009
Online Status: Offline
Posts: 629
  Quote nenad Quote  Post ReplyReply #45 Posted: 25-Jul-2014 at 08:04

Back to Top
nenad View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 19-Dec-2009
Online Status: Offline
Posts: 629
  Quote nenad Quote  Post ReplyReply #46 Posted: 28-Jul-2014 at 08:42
Знам дека темата е за ПВЦ столарија, но сепак псотавив една слика за алуминијумски капаци. Релативно нова појава на пазаротЧ


Edited by nenad - 28-Jul-2014 at 08:43
Back to Top
nenad View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 19-Dec-2009
Online Status: Offline
Posts: 629
  Quote nenad Quote  Post ReplyReply #47 Posted: 20-Aug-2014 at 14:16
Back to Top
nenad View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 19-Dec-2009
Online Status: Offline
Posts: 629
  Quote nenad Quote  Post ReplyReply #48 Posted: 11-Sep-2014 at 08:16
      

Edited by nenad - 11-Sep-2014 at 08:17
Back to Top
nenad View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 19-Dec-2009
Online Status: Offline
Posts: 629
  Quote nenad Quote  Post ReplyReply #49 Posted: 16-Sep-2014 at 07:55
ПВЦ прозорциEdited by nenad - 16-Sep-2014 at 07:56
Back to Top
mikipanda View Drop Down
Newbiе
Newbiе
Avatar

Joined: 24-Oct-2014
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 0
  Quote mikipanda Quote  Post ReplyReply #50 Posted: 24-Oct-2014 at 08:42
Дали некој има искуство со Тензор?
tenzor.com.mk
Треба да купувам ПВЦ и размислувам помеѓу
Тензор, Проспера и Ролопласт
Секој совет е добредојден
Back to Top
nenad View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 19-Dec-2009
Online Status: Offline
Posts: 629
  Quote nenad Quote  Post ReplyReply #51 Posted: 09-Nov-2014 at 09:51
PVC prozori i vrati

Back to Top
nenad View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 19-Dec-2009
Online Status: Offline
Posts: 629
  Quote nenad Quote  Post ReplyReply #52 Posted: 19-Dec-2014 at 08:51
Eden tekst vo vrska so znacenjeto na prozorskite stakla
http://www.mrpvcsistem.rs/pvcialustolarija-blog_Kako-odabrati-staklo-za-prozore.php
Back to Top
nenad View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 19-Dec-2009
Online Status: Offline
Posts: 629
  Quote nenad Quote  Post ReplyReply #53 Posted: 14-Jan-2015 at 10:24
Монтажа на ПВЦ прозори


повеќе видеа на сајтот

Edited by nenad - 14-Jan-2015 at 10:29
Back to Top
nenad View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 19-Dec-2009
Online Status: Offline
Posts: 629
  Quote nenad Quote  Post ReplyReply #54 Posted: 13-Feb-2015 at 11:06
Ролетни за ПВЦ столаријаBack to Top
nenad View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 19-Dec-2009
Online Status: Offline
Posts: 629
  Quote nenad Quote  Post ReplyReply #55 Posted: 10-Mar-2015 at 10:08
Back to Top
nenad View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 19-Dec-2009
Online Status: Offline
Posts: 629
  Quote nenad Quote  Post ReplyReply #56 Posted: 12-Mar-2015 at 10:23
Стакло, важен дел на еден прозорец


симнао од >>>>

карактеристики кои треба да ги поседува стаклото

PDF 1
PDF 2

Edited by nenad - 12-Mar-2015 at 10:27
Back to Top
nenad View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 19-Dec-2009
Online Status: Offline
Posts: 629
  Quote nenad Quote  Post ReplyReply #57 Posted: 18-Mar-2015 at 11:30
Back to Top
nenad View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 19-Dec-2009
Online Status: Offline
Posts: 629
  Quote nenad Quote  Post ReplyReply #58 Posted: 30-Mar-2015 at 11:41
PVC vx ALU vlezna vratavs

Back to Top
nenad View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 19-Dec-2009
Online Status: Offline
Posts: 629
  Quote nenad Quote  Post ReplyReply #59 Posted: 14-Apr-2015 at 09:28
Комбинација дрво-алуминијум.
Најдобра, но и најскапа солуцијасликите simnati од комерцијален сајт
Back to Top
nenad View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 19-Dec-2009
Online Status: Offline
Posts: 629
  Quote nenad Quote  Post ReplyReply #60 Posted: 28-Apr-2015 at 08:01
Листа на атести кои треба да ги исполнува квалитетна столарија

http://www.pvcstolarijamond.rs/stolarija-atesti.php
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <12345>

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.094 seconds.

Copyright ©2007 - 2020  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.