build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Останати теми > Виртуелна Македонија
  Active Topics Active Topics
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Листа на лоши модели за репортирање

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
Cloverstack View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 01-Sep-2007
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12452
  Quote Cloverstack Quote  Post ReplyReply #1 Topic: Листа на лоши модели за репортирање
    Posted: 09-Apr-2011 at 20:27
Гледајќи го оној Јови како прави 'ршум со модели извадени од газот (а сигурно во иднина нема да е единствениот кој сака да си поигра), мислам дека нишкава станува неопходна. Значи овде пријавувајте ги сите лоши модели (по било кој основ), за да имаме евиденција и да можеме помасовно да ги репортираме до гугл, како би биле отстранети од официјалниот 3d слој на гугл земја.

Еве го најновото ремек-дело на Јови, мостот Гоце Делчев

Значи... Клик на моделот во гугл земја, па во „прозорчето“ кое ќе се појави изберете го табот Model и после клик на Report a problem


Back to Top
UrbanFreak View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 28-Oct-2007
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 1732
  Quote UrbanFreak Quote  Post ReplyReply #2 Posted: 10-Apr-2011 at 18:05

Освен мостов и Веро, има ли  сеуште други објекти од Јови? Јас овие два ги пријавив.

Back to Top
гитардемон View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 19-Feb-2008
Online Status: Offline
Posts: 5360
  Quote гитардемон Quote  Post ReplyReply #3 Posted: 10-Apr-2011 at 18:07
Сите кули низ градот и собранието.
Arguing on the internet is like running at the special olympics. Even if you win, you're still retarded.
Back to Top
zabegan View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 01-Jul-2008
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 7763
  Quote zabegan Quote  Post ReplyReply #4 Posted: 10-Apr-2011 at 19:34
зошто кулите? само собранието не чини, друго све е ок или е тргнато
Back to Top
UrbanFreak View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 28-Oct-2007
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 1732
  Quote UrbanFreak Quote  Post ReplyReply #5 Posted: 10-Apr-2011 at 19:35

Не се ок градски ѕид блоковите. Ги пријавив и тие.

Back to Top
гитардемон View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 19-Feb-2008
Online Status: Offline
Posts: 5360
  Quote гитардемон Quote  Post ReplyReply #6 Posted: 10-Apr-2011 at 19:56
Дечкото веќе поднел и нова линија од блоковите. Морам само да упатам (само)критика: додека не се запнеме јас и alexgizh да измоделираме сè што дечково има „измоделирано“, дотогаш Google ќе ги прифаќа. Ако има подобар модел, нема да ги прифаќа.
Arguing on the internet is like running at the special olympics. Even if you win, you're still retarded.
Back to Top
UrbanFreak View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 28-Oct-2007
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 1732
  Quote UrbanFreak Quote  Post ReplyReply #7 Posted: 27-Apr-2011 at 20:55
Дали сте виделе каков ’ршум направил Јови во Охрид? Плаошник, Самуиловата тврдина, античкиот театар...Ужасно
אל תסתכל בקנקן, אלא במה שבתוכו
Back to Top
gorco View Drop Down
Senior Member
Senior Member

Google Maps: Regional Expert

Joined: 22-Oct-2009
Online Status: Offline
Posts: 642
  Quote gorco Quote  Post ReplyReply #8 Posted: 28-Apr-2011 at 12:32
Детево не би било лошо некој да го најде и да му каже по некој ред два муабети. Истава мака ја имам со публика од исти калибар на Google Maps.

шифра: Крстоар - на англиски Christopher.
Back to Top
vladegf View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 20-Dec-2009
Location: skopje
Online Status: Offline
Posts: 624
  Quote vladegf Quote  Post ReplyReply #9 Posted: 29-Apr-2011 at 23:42
topikov da se preimenuva vo: MODELITE NA JOVISmile
Back to Top
FoSsiL View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 01-Mar-2009
Location: Аеродром
Online Status: Offline
Posts: 4699
  Quote FoSsiL Quote  Post ReplyReply #10 Posted: 30-Apr-2011 at 00:26
Имам контакт. Работата е тоа што тој во Швајцарија живее. Беше мислам деновиве во Охрид.

Ама што. Исто ни се фаќа, зборев со него, ништо. Треба да седнеме ние и да направиме подобри модели. Премногу е внесен во работата.
Македонија - Земја на чудата!
Back to Top
tiberix View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 15-Aug-2011
Location: Sofia
Online Status: Offline
Posts: 284
  Quote tiberix Quote  Post ReplyReply #11 Posted: 16-Apr-2012 at 09:50
Lele lele... modelite na ovoj Jovi se ziva katastrofa... lele
Back to Top
Zelenikovo View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 19-Oct-2017
Online Status: Offline
Posts: 1631
  Quote Zelenikovo Quote  Post ReplyReply #12 Posted: 09-Nov-2017 at 16:23

тоа што е крш, а и она што мислите дека е на арно, може да се испегла лесно во 3дМакс

https://forum.paradoxplaza.com/forum/index.php?threads/tutorial-on-how-to-extract-3d-models-from-google-earth-to-get-dimensions-proportions-of-building.909574/Back to Top
 Post Reply Post Reply

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.047 seconds.

Copyright ©2007 - 2022  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.