build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Проекти > Комерцијални
  Active Topics Active Topics
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Надградба на ГТЦ

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  <1 616263
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
Staro Skopje View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 07-May-2013
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 1412
  Quote Staro Skopje Quote  Post ReplyReply #1241 Posted: 28-Dec-2017 at 19:52
Според оваа вест, Град Скопје планира набавка на зглобни електрични автобуси во висина од 100 милиони евра (околу 4 автобуси, доколку нивната цена е помеѓу 300.000 и 500.000 евра), и субвенционирање на приватните превозници за да купат автобуси кои ги задоволуваат ЕУРО 5 и ЕУРО 6 стандардите, па може ќе ги пуштат овие автобуси на линиите 50 и 57.
Градот убав никна, но го откорнаа
Back to Top
Dexter26 View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 19-Nov-2010
Online Status: Offline
Posts: 2035
  Quote Dexter26 Quote  Post ReplyReply #1242 Posted: 29-Dec-2017 at 00:40
Previous
 
Сакаше да кажеш 100 милиони денари, а не 100 милиони евра.
 
Те молам држи се до темата за ГТЦ Скопје, за јавниот превоз во Скопје има соодветна тема на форумов.
Back to Top
Staro Skopje View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 07-May-2013
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 1412
  Quote Staro Skopje Quote  Post ReplyReply #1243 Posted: 01-Dec-2018 at 14:49

https://instagram.com/skopjestaro

Edited by Staro Skopje - 01-Dec-2018 at 15:28
Градот убав никна, но го откорнаа
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 616263

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.279 seconds.

Copyright ©2007 - 2019  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.