build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Останати теми > Фото/Видео > Македонски градови
  Active Topics Active Topics
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Ресен

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  <1 234
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 14143
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #61 Posted: 02-May-2015 at 16:46
За сè има вторпат
Back to Top
jyvation View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 11-May-2013
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 4189
  Quote jyvation Quote  Post ReplyReply #62 Posted: 03-Aug-2015 at 21:25
Back to Top
jyvation View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 11-May-2013
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 4189
  Quote jyvation Quote  Post ReplyReply #63 Posted: 03-Aug-2015 at 21:29
Back to Top
jyvation View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 11-May-2013
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 4189
  Quote jyvation Quote  Post ReplyReply #64 Posted: 12-Aug-2015 at 23:18
Back to Top
jyvation View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 11-May-2013
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 4189
  Quote jyvation Quote  Post ReplyReply #65 Posted: 12-Aug-2015 at 23:19
Back to Top
jyvation View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 11-May-2013
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 4189
  Quote jyvation Quote  Post ReplyReply #66 Posted: 12-Aug-2015 at 23:20
Back to Top
jyvation View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 11-May-2013
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 4189
  Quote jyvation Quote  Post ReplyReply #67 Posted: 12-Aug-2015 at 23:23
Back to Top
Staro Skopje View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 07-May-2013
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 2656
  Quote Staro Skopje Quote  Post ReplyReply #68 Posted: 01-Nov-2015 at 13:35
Градот убав никна, но го откорнаа
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 14143
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #69 Posted: 06-Oct-2016 at 10:49


С.О.У. „Цар Самоил“
Фото: П.Н. © Преспана АЕРО ТИМ

За сè има вторпат
Back to Top
Staro Skopje View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 07-May-2013
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 2656
  Quote Staro Skopje Quote  Post ReplyReply #70 Posted: 06-Oct-2016 at 20:59
Со малку внимание градчево може да биде мини Битола.
Градот убав никна, но го откорнаа
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 14143
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #71 Posted: 07-Oct-2016 at 08:30
За сè има вторпат
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 14143
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #72 Posted: 19-Oct-2016 at 09:58
За сè има вторпат
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 14143
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #73 Posted: 19-Oct-2016 at 09:59
За сè има вторпат
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 14143
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #74 Posted: 04-Nov-2016 at 11:01
За сè има вторпат
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 14143
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #75 Posted: 24-Jun-2018 at 20:44
Пред десетина дена го посетив Ресен. Неверојатно е колку стара архитектура има ова гратче, но жално е тоа што само мал дел од зградите/куќите се обновени, поголемиот дел или е оставен да се распаѓа или врз нив се вршени поправки, доградби и надградби што ги унаказиле. Неколку фотки од поинтересните зданија...

(Куќава е во село Јанковец, но селото е речиси припоено со градот)

Ресен / Resen by george k. 1981, on Flickr

Ресен

Ресен / Resen by george k. 1981, on Flickr

Ресен / Resen by george k. 1981, on Flickr

Ресен / Resen by george k. 1981, on Flickr

Ресен / Resen by george k. 1981, on Flickr

Ресен / Resen by george k. 1981, on Flickr

Ресен / Resen by george k. 1981, on Flickr

Edited by Џоле - 24-Jun-2018 at 20:44
За сè има вторпат
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 14143
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #76 Posted: 24-Jun-2018 at 20:47
Ресен / Resen by george k. 1981, on Flickr

Ресен / Resen by george k. 1981, on Flickr

Ресен / Resen by george k. 1981, on Flickr

Одлична соц-архитектура (ми личи како да е од 1950-те години и мислам на ниската зградичка)

Ресен / Resen by george k. 1981, on Flickr

Ресен / Resen by george k. 1981, on Flickr

Ресен / Resen by george k. 1981, on Flickr

Ресен / Resen by george k. 1981, on Flickr
За сè има вторпат
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 14143
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #77 Posted: 24-Jun-2018 at 20:49
Ресен / Resen by george k. 1981, on Flickr

Ресен / Resen by george k. 1981, on Flickr

Ресен / Resen by george k. 1981, on Flickr

Можеби најубавата зграда во Ресен, па и пошироко

Ресен / Resen by george k. 1981, on Flickr

Ресен / Resen by george k. 1981, on Flickr

Ресен / Resen by george k. 1981, on Flickr

Ресен / Resen by george k. 1981, on Flickr

Ресен / Resen by george k. 1981, on Flickr
За сè има вторпат
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 14143
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #78 Posted: 24-Jun-2018 at 20:52
Последна тура слики:

Ресен / Resen by george k. 1981, on Flickr

Ресен / Resen by george k. 1981, on Flickr

Ресен / Resen by george k. 1981, on Flickr

Ресен / Resen by george k. 1981, on Flickr

Уникатниот пазар

Ресен / Resen by george k. 1981, on Flickr

Пешачката улица во центарот

Ресен / Resen by george k. 1981, on Flickr

Ресен / Resen by george k. 1981, on Flickr
За сè има вторпат
Back to Top
Staro Skopje View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 07-May-2013
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 2656
  Quote Staro Skopje Quote  Post ReplyReply #79 Posted: 15-Feb-2021 at 11:46
Градот убав никна, но го откорнаа
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 234

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.172 seconds.

Copyright ©2007 - 2022  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.