build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Проекти > Спортски
  Active Topics Active Topics
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Од светот

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  <12
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 15042
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #21 Posted: 23-Mar-2021 at 07:56
Новиот стадион на Реал Мадрид
....

The NEW & FUTURE Santiago Bernabéu Stadium



NEW Santiago Bernabéu stadium works (February 2021) | Real Madrid



New Bernabeu - 17 March 2021



New Bernabeu - 21 March 2021



Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 15042
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #22 Posted: 10-Jun-2021 at 16:36
Новиот стадион на Стеауа-Букурешт





https://www.facebook.com/groups/worldfootballstadiums
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 15042
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #23 Posted: 26-Feb-2022 at 18:06
КАТАР ГО ОВЕКОВЕЧИ СВЕТСКОТО ФУДБАЛСКО ПРВЕНСТВО СО ЗГРАДА ВО ОБЛИК НА 2022

Зградата се состои од четири блока и секој има камена фасада распоредена околу прозорците за да изгледа како број два или нула. Покрај фасадата, и кровот го има обликот на бројките, со што се добива импресивен поглед на зградата од воздух.

Во зградата се сместени канцелариите на повеќе спортски организации, како и спортски центар.





https://smart.sdk.mk/naslovna/katar-go-ovekovechi-svetskoto-fudbalsko-prvenstvo-so-zgrada-vo-oblik-na-2022/
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <12

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down



This page was generated in 0.109 seconds.

Copyright ©2007 - 2022  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.