build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Проекти
  Active Topics Active Topics
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Вести

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  <1 434445
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
ironm View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 07-Jun-2018
Location: Frankfurt
Online Status: Offline
Posts: 130
  Quote ironm Quote  Post ReplyReply #881 Posted: 17-Aug-2018 at 18:15
Интервју со Шилегов на Кајгана


Не сакам да копирам извадоци, бидејќи ќе е субјективно. Целото е за инфраструктура и градски услуги.
Back to Top
Staro Skopje View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 07-May-2013
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 1354
  Quote Staro Skopje Quote  Post ReplyReply #882 Posted: 17-Aug-2018 at 20:46
„Многу средства Градот годинава троши за изработка на градежни проекти за реализација на нови сообраќајници. Очекувам дека есенва ќе почне со реализација првата фаза на новиот градски булевар, од мостот „Близнаци“ до Скопски саем. На почетокот на наредната година во делот на спојувањето на Ќерамидница со Аеродром ќе почнеме со реализација на мостот, а потоа и на булеварот низ Ќерамидница. Очекувам дека во наредните две години тој проект ќе се реализира и сериозно ќе го растовари сообраќајот во Скопје.“

Претпоставувам дека тука не мисли на мостот (жолто), туку на булеварот означен со црвено (сл.1). Во ГУП-от од 2001 овој дел е поинаку испланиран, па може да мисли и на спојување со Перо Наков (сл.2):

Инаку, до каде се со налепниците за загадување за возилата? И воопшто почнување на решавање на загадувањето?


Градот убав никна, но го откорнаа
Back to Top
Théoden View Drop Down
Newbiе
Newbiе
Avatar

Joined: 31-May-2018
Online Status: Offline
Posts: 9
  Quote Théoden Quote  Post ReplyReply #883 Posted: 19-Aug-2018 at 13:20
Previous

Поверојатно е дека се мисли на булеварот со мостот (жолтиот), а проектот да вклучува и проширување на АВНОЈ од Хотел Русија до мост Близнаци.

Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 434445

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.187 seconds.

Copyright ©2007 - 2018  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.