build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Проекти
  Active Topics Active Topics RSS Feed: Вести
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Вести

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  <1 444546
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12897
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #901 Posted: 22-Oct-2019 at 09:27


За сè има вторпат
Back to Top
Staro Skopje View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 07-May-2013
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 1996
  Quote Staro Skopje Quote  Post ReplyReply #902 Posted: 04-Jul-2020 at 15:42
Тирана. Проективе се со разна намена (станбени, деловни, хотели итн.) па ќе ги ставам во оваа општа тема.

Како тргнале, ќе станат една од најмодерните метрополи на Балканот Уште фасадите да ги средат. Сите слики се преземени од SSC.

Eyes of Tirana | 85m/26fl
Tirana's Rock | 85m/25fl
Езерски парк


Book | 77m/21fl
4-Ever Green | 85m/25fl


Градот убав никна, но го откорнаа
Back to Top
Staro Skopje View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 07-May-2013
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 1996
  Quote Staro Skopje Quote  Post ReplyReply #903 Posted: 04-Jul-2020 at 15:42
Ekspozita | 93m/24fl
MET | 15fl


Tirana Vertical Forest | 21fl
Cube


___________________________
Градот убав никна, но го откорнаа
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 444546

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.250 seconds.

Copyright ©2007 - 2020  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.