build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Проекти > Паркинзи и гаражи
  Active Topics Active Topics
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Катна гаража Тодор Александров - кај Беко

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  <1 6789>
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
СК View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 02-Feb-2014
Location: СКопје
Online Status: Offline
Posts: 106
  Quote СК Quote  Post ReplyReply #141 Posted: 24-Sep-2015 at 12:13
Originally posted by Staro Skopje


За жал, таквите како тебе во државава се класифицираат како глупави, тупаџии, педерчиња...
Edited by СК - 24-Sep-2015 at 12:26
Back to Top
СК View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 02-Feb-2014
Location: СКопје
Online Status: Offline
Posts: 106
  Quote СК Quote  Post ReplyReply #142 Posted: 24-Sep-2015 at 12:18
Originally posted by xnx

ne treba da se ostavi na svesta na lugeto, bidejki ocigledno ja nemaat. treba da im se onevozmozi bilo kakva alternativa kako kacuvanje na trotoar


а со ова скроз се слагам.... скоро реков дека се надевам џандариве ќе бидат сега ревносни и тоа шо поскоро....
Back to Top
iGi_PoP View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 09-Apr-2015
Online Status: Offline
Posts: 213
  Quote iGi_PoP Quote  Post ReplyReply #143 Posted: 24-Sep-2015 at 14:45
Originally posted by СК

Originally posted by Staro Skopje


За жал, таквите како тебе во државава се класифицираат како глупави, тупаџии, педерчиња...
Ne bidi pederce i parkiraj na ulica kako sekoj drug maz!
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 14155
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #144 Posted: 06-Oct-2015 at 09:33
Зошто не сум изненаден од веста?

ГАРАЖАТА КАЈ „БЕКО“ ГОТОВА ЗА СЛИКАЊЕ, НЕ И ЗА ПАРКИРАЊЕ

Помина речиси еден месец откако објектот беше свечено пуштен, но таму паркирање се' уште не е дозволено

Деспина Трајковска-Димова

Во новата градска катна гаража „Тодор Александров“ спроти „Беко“ се' уште не може да се паркираат автомобили, иако објектот е пуштен пред речиси еден месец. Не затоа што нема интерес за паркирање, туку затоа што гаражата не работи. На влезот се поставени знаци кои укажуваат дека таму очигледно се' уште се вршат градежни работи. Петминутна прошетка околу објектот е доволна да се видат траги од земја, арматури, се слушаат довикувања на работници.

„Два пати во рок од четири дена отидов со намера да се паркирам во гаражата, но таа не работеше. Одлучив да се паркирам таму оти сметав дека таа опција ми е поисплатлива и посигурна отколку да се паркирам на зонско паркирање. Навистина не ми е јасно зошто не работи кога веќе е извршено официјално пуштање во употреба“, вели Петар Димчев и прашува кога објектот конечно ќе биде готов.

Од ЈП „Градски паркинг“, кое стопанисува со гаражата потврдуваат дека паркирањето во „Тодор Александров“ се' уште не е возможно. „Точно е, во гаражата се' уште не е дозволено паркирање. Објектот е готов, но ја комплетираме потребната документација. За најмногу десетина дена, таа ќе стане функционална“, ни рече и градоначалникот Коце Трајановски.

На 8 септември, кога гаражата беше свечено предадена во употреба, беше напоменато дека објектот е резултат на заложбите за решавање на проблемот со паркирањето во центарот.

„Градот Скопје изгради модерна катна гаража која обезбедува јавен паркинг за 604 лесни возила, вклучувајќи и паркинг-места за лица со посебни потреби и 120 велосипеди. Паркирањето ќе чини 30 денари за час. Објектот е висок 23 метри, има бруто развиена површина од 29.183 квадратни метри, како и приземје, 7 ката над земја и две нивоа под земја. На приземјето и на првиот кат се предвидени само деловни простории, а другите катови се наменети исклучиво за паркирање“, информираше тогаш Трајановски.

http://www.utrinski.mk/?ItemID=8FEC1C61906A8543B9FDC2484304F881
За сè има вторпат
Back to Top
Petar Skopje View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 19-Sep-2014
Online Status: Offline
Posts: 271
  Quote Petar Skopje Quote  Post ReplyReply #145 Posted: 07-Oct-2015 at 13:04
Кој циркус е овој лик Коце..
Back to Top
jyvation View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 11-May-2013
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 4189
  Quote jyvation Quote  Post ReplyReply #146 Posted: 04-Dec-2015 at 09:56
Back to Top
Petar Skopje View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 19-Sep-2014
Online Status: Offline
Posts: 271
  Quote Petar Skopje Quote  Post ReplyReply #147 Posted: 04-Dec-2015 at 19:32
И сега конечно пуштена ли е?
Back to Top
King View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 24-Apr-2015
Online Status: Offline
Posts: 654
  Quote King Quote  Post ReplyReply #148 Posted: 04-Dec-2015 at 19:58
Originally posted by Petar Skopje

И сега конечно пуштена ли е?

Како да ја пуштат кога Жерновски не давал употребна дозвола, лудило.
Back to Top
alexsend View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 11-May-2011
Location: Скопје, Центар
Online Status: Offline
Posts: 2050
  Quote alexsend Quote  Post ReplyReply #149 Posted: 04-Dec-2015 at 20:06
Јас на ТВ видов дека е пуштена, отидов ама не била
Јас Скопје никогаш не сум го замислувал вака.
Back to Top
Petar Skopje View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 19-Sep-2014
Online Status: Offline
Posts: 271
  Quote Petar Skopje Quote  Post ReplyReply #150 Posted: 04-Dec-2015 at 23:48
Па и не треба да даде ако не исполнува услови.
Back to Top
zabegan View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 01-Jul-2008
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 7765
  Quote zabegan Quote  Post ReplyReply #151 Posted: 05-Dec-2015 at 03:53
Originally posted by Petar Skopje

Па и не треба да даде ако не исполнува услови.
а кои услови не ги исполнува?
Architects create dreams...politicians create nightmares
Back to Top
King View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 24-Apr-2015
Online Status: Offline
Posts: 654
  Quote King Quote  Post ReplyReply #152 Posted: 05-Dec-2015 at 09:46
Originally posted by zabegan

Originally posted by Petar Skopje

Па и не треба да даде ако не исполнува услови.
а кои услови не ги исполнува?

Добро прашање.
Back to Top
fichot View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 02-Feb-2010
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 2543
  Quote fichot Quote  Post ReplyReply #153 Posted: 05-Dec-2015 at 11:01
Па не е барокна како прво.   
Back to Top
King View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 24-Apr-2015
Online Status: Offline
Posts: 654
  Quote King Quote  Post ReplyReply #154 Posted: 05-Dec-2015 at 11:27
Originally posted by fichot

Па не е барокна како прво.   

Добар одговор.
Back to Top
fichot View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 02-Feb-2010
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 2543
  Quote fichot Quote  Post ReplyReply #155 Posted: 14-Dec-2015 at 23:51
Мислам дека е пуштена гаражава. Прееска поминав, прооден беше влезот и светеше зелено.. ама како светеше, очи ми истера а бев на 20тина метри.
Back to Top
ehrlich View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 31-May-2012
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 1363
  Quote ehrlich Quote  Post ReplyReply #156 Posted: 15-Dec-2015 at 00:29
На официјалниот Јутјуб канал на Град Скопје има веќе објавено видео за гаражава, така што би требало да биде готова. Инаку, последново на видеово, бесплатен паркинг за велосипеди, ако е заштитен, ова ќе ми биде одлично, да си го оставиш точакот тука и да си завршиш работа низ град, да седнеш на кафе и слично.
Back to Top
СК View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 02-Feb-2014
Location: СКопје
Online Status: Offline
Posts: 106
  Quote СК Quote  Post ReplyReply #157 Posted: 17-Dec-2015 at 18:57
и тинексот у велико се спрема
Back to Top
Petar Skopje View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 19-Sep-2014
Online Status: Offline
Posts: 271
  Quote Petar Skopje Quote  Post ReplyReply #158 Posted: 17-Dec-2015 at 19:24
Без Тинекс гаража не бидува.
Back to Top
СК View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 02-Feb-2014
Location: СКопје
Online Status: Offline
Posts: 106
  Quote СК Quote  Post ReplyReply #159 Posted: 18-Dec-2015 at 17:28
више го тупевме за ова ама ај пак ама со нормалната страна на муабетот..... епицентар на град со еден тинекс не бидува!! и тоа најмалиот во скопје а можда и мк.....
Back to Top
fichot View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 02-Feb-2010
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 2543
  Quote fichot Quote  Post ReplyReply #160 Posted: 18-Dec-2015 at 17:53
Како мислиш „епицентар на град со еден тинекс не бидува“? Зошто би било нужно да ги има повеќе? (а не дека ги нема)
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 6789>

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.203 seconds.

Copyright ©2007 - 2022  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.