build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Останати теми > Останати теми
  Active Topics Active Topics RSS Feed: Интересни мапи
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Интересни мапи

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  <1 434445
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
гитардемон View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 19-Feb-2008
Online Status: Offline
Posts: 4663
  Quote гитардемон Quote  Post ReplyReply #881 Posted: 17-Jun-2020 at 16:29
Кој е нобеловецот од Македонија?
Arguing on the internet is like running at the special olympics. Even if you win, you're still retarded.
Back to Top
ironm View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 07-Jun-2018
Location: Frankfurt
Online Status: Offline
Posts: 876
  Quote ironm Quote  Post ReplyReply #882 Posted: 17-Jun-2020 at 16:32
Мајка Тереза
Back to Top
Staro Skopje View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 07-May-2013
Location: Skopje
Online Status: Online
Posts: 1979
  Quote Staro Skopje Quote  Post ReplyReply #883 Posted: 17-Jun-2020 at 20:48
Racial dot maps за Лондон и Њујорк. Дали има слична за Скопје/Македонија?

извор


извор
Градот убав никна, но го откорнаа
Back to Top
гитардемон View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 19-Feb-2008
Online Status: Offline
Posts: 4663
  Quote гитардемон Quote  Post ReplyReply #884 Posted: 17-Jun-2020 at 21:10
Ако е расна мапа на Скопје, тогаш ќе бидиме скоро сите white/caucasian, и евентуално Шутка ќе е Dravidian/Asian. А ако е етничка, тогаш е нешто друго веќе.
Arguing on the internet is like running at the special olympics. Even if you win, you're still retarded.
Back to Top
Staro Skopje View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 07-May-2013
Location: Skopje
Online Status: Online
Posts: 1979
  Quote Staro Skopje Quote  Post ReplyReply #885 Posted: 17-Jun-2020 at 22:49
Етничка, се разбира; не потенцирав погоре.
Шутка зависи која дефиниција би се користела, веројатно би била Asian иако и Индијците се кавкази, исто како Сомалијците и Исланѓаните. Кај нас и онака не постојат овие категоризации, ниту пак некој би се идентификувал како кавказоиден белец.
Градот убав никна, но го откорнаа
Back to Top
user8642 View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 18-May-2020
Online Status: Offline
Posts: 247
  Quote user8642 Quote  Post ReplyReply #886 Posted: 18-Jun-2020 at 00:24
Треба само мапа на цени на станови по Скопје и ќе открие и етникум и раса. Ама тоа е друго прашање
Back to Top
Théoden View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 31-May-2018
Location: Р. Македонија
Online Status: Offline
Posts: 155
  Quote Théoden Quote  Post ReplyReply #887 Posted: 20-Jun-2020 at 19:22
Процент на население што живее во станови.Малку сум скептичен за податоциве, веројатно има некоја разлика во тоа што се смета за стан помеѓу различни држави, а тука е и отсуството на релеватен попис за Македонија, но во секој случај фактичката состојба не би требало многу да се разликува од прикажаното
Back to Top
Staro Skopje View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 07-May-2013
Location: Skopje
Online Status: Online
Posts: 1979
  Quote Staro Skopje Quote  Post ReplyReply #888 Posted: 23-Jun-2020 at 23:56
Има податоци по општини за Македонија?
Градот убав никна, но го откорнаа
Back to Top
Staro Skopje View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 07-May-2013
Location: Skopje
Online Status: Online
Posts: 1979
  Quote Staro Skopje Quote  Post ReplyReply #889 Posted: 29-Jun-2020 at 00:33
Градот убав никна, но го откорнаа
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 434445

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.156 seconds.

Copyright ©2007 - 2020  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.