build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Останати теми > Останати теми
  Active Topics Active Topics RSS Feed: Корисни сајтови
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Корисни сајтови

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  <1 345
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
lslcrew View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 14-Jan-2008
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 10988
  Quote lslcrew Quote  Post ReplyReply #81 Posted: 20-Nov-2010 at 02:42
http://zk.com.mk/act/%D0%93%D0%A0%D0%90%D0%94%D0%95%D0%96%D0%9D%D0%98%20%D0%A4%D0%98%D0%A0%D0%9C%D0%98%20%D0%98%20%D0%9F%D0%A0%D0%95%D0%A2%D0%9F%D0%A0%D0%98%D0%88%D0%90%D0%A2%D0%98%D0%88%D0%90/%D0%9C%D0%B0%D0%BA%D0%B5%D0%B4%D0%BE%D0%BD%D0%B8%D1%98%D0%B0/2

Многу градежни фирми имаат поставено матерјали по веб страните. еве тука може да се најдат повеќе фирми со свои страни каде има и слики од градилишта, а обично ваквите сајтови не се многу атрактивни и ретко кои ги знаеме. Првите страни скоро сите имаат веб страни и може да се најдат многу корисни матерјали од објекти што ги разгледаува каде обично некои од фирмиве се јавуваат како подизведувачи. А има и објекти кои не се мали, а за кои не ни знаеме дека се граделе, како на еден мотел што налетав.


Edited by lslcrew - 20-Nov-2010 at 02:44
Back to Top
Montazer View Drop Down
Newbiе
Newbiе
Avatar

Joined: 06-May-2012
Online Status: Offline
Posts: 0
  Quote Montazer Quote  Post ReplyReply #82 Posted: 06-May-2012 at 16:56
Yes моментално се спрема портал каде ке има буквално се од градежништвото, еве линк http://www.gradimeiopremuva.me/
Back to Top
Max View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 07-Jun-2009
Online Status: Offline
Posts: 3514
  Quote Max Quote  Post ReplyReply #83 Posted: 13-Dec-2014 at 11:55

со оглед дека темата за Багери е во офтопик, нека одат и тука линковиве додека да бидне нов подфорум lol

http://www.mashinite.com/offers/index/110

http://www.polovnemasine.rs/?view=category&id=gradjevinska-mehanizacija

на крај краева

http://www.oilyhands.co.uk/

http://oilyhands.co.uk/Build_your_own_digger.htm


Back to Top
Max View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 07-Jun-2009
Online Status: Offline
Posts: 3514
  Quote Max Quote  Post ReplyReply #84 Posted: 13-Dec-2014 at 14:44


навистина корисна работа ова archive.org иако со тоа txt роботите може да се ограничи пристапот директно или по барање, но дефинитивно бар ко хронолошка алатка е екстра појава, уште повеќе ако преку истата се реанимираат од заборав хронолошки страници

не ни барав која е новата страна на српскиот дигитален архив но и старава вака супер функционира, бар да има човек претстава што се имало линкувано некогаш

https://web.archive.org/web/20090217214509/http://digital.nbs.bg.ac.yu/scc/novine.php
Edited by Max - 13-Dec-2014 at 14:45
Back to Top
NajdiDom.mk View Drop Down
Newbiе
Newbiе
Avatar

Joined: 18-Apr-2016
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 0
  Quote NajdiDom.mk Quote  Post ReplyReply #85 Posted: 18-Apr-2016 at 13:09
http://najdidom.mk

Здраво форумџии,
Во оваа листа би сакале да се додадиме сами- НајдиДом.мк е агрегатор на огласи за недвижнини во Македонија. Овозможува пребарување на сите огласи за недвижнини од најголемите интернет огласници за огласи за недвижнини (Реклама5, Пазар3, Врапче, НовПазар, Имоти, Имоти247, Метар2) на едно место наместо да пребаруваме на сите сајтови поединечно.
Уште повеќе, корисно е и тоа што огласите може да се филтрираат по локација, вид (куќа, стан, плац, деловен простор ...), цена, големина, број на соби.

Edited by NajdiDom.mk - 19-Apr-2016 at 09:24
НајдиДом.мк
Сите огласи за недвижнини на едно место.
Back to Top
Zelenikovo View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 19-Oct-2017
Online Status: Online
Posts: 1229
  Quote Zelenikovo Quote  Post ReplyReply #86 Posted: 27-Oct-2017 at 08:25
Back to Top
Влатко View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 01-Aug-2016
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 402
  Quote Влатко Quote  Post ReplyReply #87 Posted: 27-Oct-2017 at 11:19
Дечки, не знам колку е дозволено, но еве ќе оставам линк од фирмата во која работам па доколку ве интересира може да ѕирнете околу материјалите кои ги продаваме

http://www.ergokom.com.mk/

https://www.facebook.com/ergokom/

Доколку ве интересира нешто подетално, слободно кантактирајте ме.

Edited by Влатко - 27-Oct-2017 at 12:22
Back to Top
user8642 View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 18-May-2020
Online Status: Offline
Posts: 125
  Quote user8642 Quote  Post ReplyReply #88 Posted: 24-May-2020 at 04:10
Намерно ќе постирам во "корисни сајтови", иронично искористувајки го името на темава за да се осврнам на еден проблем кој иако не мачи со години и има мал напредок во неколку оази во македонскиот интернет простор, сеуште е длабоко распространет како проблем на несвесност на општинските служби. Почитувани форумаши, општинските веб сајтови.

Ќе почнам со општина Чучер-Сандево. Најпрво, никогаш не научив како тоа правилно се пишува со/без тире, со празно место, а низ исоторијата цртичката (тирето) доведувало и до политички проблеми, како Чехословачка која дебата водеше дали се пишува со или без, тука сепак не е тоа темата, па да прејдам на главното.

Сајтот изобилува со темелност кој ќе биде опишан понатаму. Прво се налетува на грбот на општината, хералдички дострел еднаков на лого на млекара. Сонце од позади скопска црна гора и тоа по нов терк но со број на краци како вергинското, река (серава?/ лепенец?) и доле името, ок.

Содржина. Прва страна Почетна, ништо особено, одлуки општински на купче, второ Бигорафија на градоначалникот (како е ова важно за општината не ми е јасно), нарцизам некој примитивен, ама ај. Трето Статус, embedded pdf player, со директен scan, без search-ability, четвтро Контакт форма, гарант е ибагирана не ја пробав, а и да не е, исто ти се фаќа сите општински власти во МК се прават на глуви и не читаат баш или ретко читаат тоа што луѓе пишуваат, а и тоа што па пишуваат се само замарања со лични проблеми, така да тоа е. Толку!

Edit: Отпосле приметив, имаат и маил адреса на Yahoo, а имаат закупен владин domain, што е па сосема друга тематика.


https://cucersandevo.gov.mk/

Edited by user8642 - 24-May-2020 at 04:15
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 345

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.094 seconds.

Copyright ©2007 - 2020  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.