build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Останати теми > Останати теми
  Active Topics Active Topics
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Корисни сајтови

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  <1234 5>
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
Cloverstack View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 01-Sep-2007
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12052
  Quote Cloverstack Quote  Post ReplyReply #21 Posted: 13-Feb-2008 at 13:16
Да, сигурно има бројни невидливи редизајнирани работи. Само што ние не можеме да ги видиме.

Crazy


А кај мене пак погрешно се отвара (банерите на америчка амбасада и капитал се изместени). Не па дека до толку отварав Тотал, а од сега веројатно воопшто. Џуро, добро ги процени уште на времето дека се тотално несериозни.
Bash
Back to Top
kire85 View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 27-Nov-2007
Location: Düsseldorf
Online Status: Offline
Posts: 400
  Quote kire85 Quote  Post ReplyReply #22 Posted: 03-Mar-2008 at 15:08
Back to Top
Cloverstack View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 01-Sep-2007
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12052
  Quote Cloverstack Quote  Post ReplyReply #23 Posted: 04-Mar-2008 at 01:04
Кире, значи од тука ти се работите што си ги постирал вчера Smile

Секоја чест што си го нашол изворов Cheers
Back to Top
kire85 View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 27-Nov-2007
Location: Düsseldorf
Online Status: Offline
Posts: 400
  Quote kire85 Quote  Post ReplyReply #24 Posted: 04-Mar-2008 at 03:51
Originally posted by Cloverstack

Кире, значи од тука ти се работите што си ги постирал вчера Smile

Секоја чест што си го нашол изворов Cheers


pa bev na sajtot na rado dizajn i kako sorabotnik vo povekje proekti se pojavuvaa ovie dna, pa me zainteresira dali i tie imaat svoj sajt....ne e losa stranicata...ima dosta interesni rabotiSmile
Back to Top
La Linea View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 07-Nov-2007
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 2067
  Quote La Linea Quote  Post ReplyReply #25 Posted: 04-Mar-2008 at 14:46
http://www.energetika.com.mk/


Edited by Cloverstack - 04-Mar-2008 at 18:20
Back to Top
pbanks View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 01-Sep-2007
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 9073
  Quote pbanks Quote  Post ReplyReply #26 Posted: 08-Mar-2008 at 01:25
Back to Top
La Linea View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 07-Nov-2007
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 2067
  Quote La Linea Quote  Post ReplyReply #27 Posted: 22-Mar-2008 at 18:28
Previous Порта3 е пуштен Banana
Помогнете во Македонската Википедија - Слободна енциклопедија!
Back to Top
vardar View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 03-Mar-2008
Online Status: Offline
Posts: 1106
  Quote vardar Quote  Post ReplyReply #28 Posted: 06-May-2008 at 08:55
Студиото за архитектура и дизајн „Платформа“ ја освои главната награда за најуспешно реализирано авторско архитектонско дело за административно-деловниот објект „Мебо“ во Штип, на 14. биенале на македонската архитектура - Бимас 2008.
 
Back to Top
Cloverstack View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 01-Sep-2007
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12052
  Quote Cloverstack Quote  Post ReplyReply #29 Posted: 19-May-2008 at 16:14
Има нов македонски пребарувач, кој според моето кратко искуство со него е одличен!!! За пребарување на македонски сајтови нема да најдете ништо подобро Thumbs%20Up

http://nabu.com.mk/

Cheers
Back to Top
gotsomekicks View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 01-Sep-2007
Location: Macedonia
Online Status: Offline
Posts: 305
  Quote gotsomekicks Quote  Post ReplyReply #30 Posted: 19-May-2008 at 19:45
Јас веќе некое време сум член на одличниот форум на http://www.it.com.mk.

Чек ит аут!


Back to Top
lslcrew View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 14-Jan-2008
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 10988
  Quote lslcrew Quote  Post ReplyReply #31 Posted: 25-May-2008 at 11:44
http://tracker-mk.org/details.php?id=4458
Back to Top
Cloverstack View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 01-Sep-2007
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12052
  Quote Cloverstack Quote  Post ReplyReply #32 Posted: 25-May-2008 at 14:12
Не е лошо да давате краткко објаснување за сајтовите Smile
Back to Top
lslcrew View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 14-Jan-2008
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 10988
  Quote lslcrew Quote  Post ReplyReply #33 Posted: 25-May-2008 at 16:33
Се работи за тримакс мапа на Скопје која тежи околу 150 мб.

п.с. Форумов не сноси одговорност за пиратерија и слично поради тоа што мапата е објавена во пиратско издание од трето лице.
Back to Top
dejan View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 01-Sep-2007
Location: Australia
Online Status: Offline
Posts: 673
  Quote dejan Quote  Post ReplyReply #34 Posted: 07-Jul-2008 at 16:32
gostivar online http://www.gvonline.com.mk/
Back to Top
pbanks View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 01-Sep-2007
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 9073
  Quote pbanks Quote  Post ReplyReply #35 Posted: 10-Aug-2008 at 13:25
Back to Top
beTon View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 25-Jun-2008
Online Status: Offline
Posts: 3514
  Quote beTon Quote  Post ReplyReply #36 Posted: 11-Aug-2008 at 16:17
Back to Top
maestro View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 02-Aug-2008
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 505
  Quote maestro Quote  Post ReplyReply #37 Posted: 12-Aug-2008 at 21:23
enternew.blog.com.mk (inace moj blog)
Back to Top
maestro View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 02-Aug-2008
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 505
  Quote maestro Quote  Post ReplyReply #38 Posted: 12-Aug-2008 at 21:51
иначе, корисни сајтови, најверојатно википедиа:
en.wikipedia.org
mk.wikipedia.org
Back to Top
pbanks View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 01-Sep-2007
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 9073
  Quote pbanks Quote  Post ReplyReply #39 Posted: 12-Aug-2008 at 22:36
Originally posted by maestro13

enternew.blog.com.mk (inace moj blog)


fino blogce. Potseti me ne sum siguren imas ti rubrika sajt na denot kade go imas staveno ednaska build.com.mk? Ili sum pomesal so nekoj drug blog?
Back to Top
maestro View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 02-Aug-2008
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 505
  Quote maestro Quote  Post ReplyReply #40 Posted: 13-Aug-2008 at 11:42
Originally posted by pbanks


Originally posted by maestro13

enternew.blog.com.mk (inace moj blog)
fino blogce. Potseti me ne sum siguren imas ti rubrika sajt na denot kade go imas staveno ednaska build.com.mk? Ili sum pomesal so nekoj drug blog?


да, јас пред недела дена на сајт на денот го поставив build
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1234 5>

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.109 seconds.

Copyright ©2007 - 2020  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.