build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Останати теми > Виртуелна Македонија > Ваши концепти
  Active Topics Active Topics
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Mузеј

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
FT View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 22-Jun-2010
Location: Kocani
Online Status: Offline
Posts: 488
  Quote FT Quote  Post ReplyReply #1 Topic: Mузеј
    Posted: 25-Jun-2011 at 23:58
Додека објектите покрај Вардар се довршуваат, јас си цртав.Можеби е малку доцна да давам идеи за тој дел ама тоа е.
Ви го претставувам музејот за кој уште не сум одлучил со што ќе се пополни. Идеи?
Доста пишување, ајде слики.

Површина:1923 м2(се покајав што го направив толку мал, ама веќе беше доцна)
Висина:12 м

Back to Top
FoSsiL View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 01-Mar-2009
Location: Аеродром
Online Status: Offline
Posts: 4699
  Quote FoSsiL Quote  Post ReplyReply #2 Posted: 26-Jun-2011 at 00:37
Го стави Cheers

Ќе гледам и јас во брзо време да го завршам и поставам плоштадот...

А може и за друго да се фатам паралелно... ме инспирираше малку...
Македонија - Земја на чудата!
Back to Top
FT View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 22-Jun-2010
Location: Kocani
Online Status: Offline
Posts: 488
  Quote FT Quote  Post ReplyReply #3 Posted: 26-Jun-2011 at 16:53
Уште неколку:


Back to Top
 Post Reply Post Reply

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.063 seconds.

Copyright ©2007 - 2022  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.