build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Проекти > Комерцијални
  Active Topics Active Topics
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Бриколаж маркети

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  <123>
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
Djole88 View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 28-May-2008
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 611
  Quote Djole88 Quote  Post ReplyReply #21 Posted: 16-Mar-2012 at 19:44
Па имаат ставено огромен „знак“(незнам стручно како се вика) над самиот маркет од Нептун и ќе има сигурно значи
Back to Top
FoSsiL View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 01-Mar-2009
Location: Аеродром
Online Status: Offline
Posts: 4699
  Quote FoSsiL Quote  Post ReplyReply #22 Posted: 24-Mar-2012 at 15:59

Бев да го ѕирнам... маркетот како да беше отворен, барем таков впечаток даваше... но мислам дека се работи на завршницата... Отварање 29 Март....

Инаку вака како појава е пример за маркетите кои ги гледаме по филмовите... низок маркет со голем паркинг и колички за носење на купеното до кола... Таков е концептот, идејата, а таква и му е и локацијата... 

Да ги качам сликиве ќе оформам уште еден пост подоцна... 

Back to Top
FoSsiL View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 01-Mar-2009
Location: Аеродром
Online Status: Offline
Posts: 4699
  Quote FoSsiL Quote  Post ReplyReply #23 Posted: 24-Mar-2012 at 19:37

Локацијата и отприлика површината и формата која ја зафаќа...

Some photos...Edited by FoSsiL - 24-Mar-2012 at 22:21
Back to Top
Dexter26 View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 19-Nov-2010
Online Status: Offline
Posts: 2035
  Quote Dexter26 Quote  Post ReplyReply #24 Posted: 24-Mar-2012 at 20:42
Од една страна Бриколажот со салонот на Нептун, спроти него Супер Тинекс, па понатаму ФОН Универзитет, а спроти него авто салонот на Мак Ауто Стар, па понатаму од другата страна на Вардар продолжува како булевар Србија, прво бензиска пумпа на Лукоил, па црквата Свети Никола и малиот парк со фонтана и споменикот на Јане Сандански, па понатаму облакодерите кои допрва треба да се градат (кој знае дали воопшто ќе се изградат), па понатаму бензиската пумпа на Макоил и салонот на Техномаркет, па понатаму средното хемиско училиште, кое меѓу другото има и гимназиски паралелки (свои гимназиски паралелки, а не од други гимназиски средни училишта).

Ептен се изменија работите на оваа транспортна артерија изминативе 5 години, а и допрва ќе се менуваат, мило ми е поради тоа.

Edited by Dexter26 - 24-Mar-2012 at 20:44
Back to Top
FoSsiL View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 01-Mar-2009
Location: Аеродром
Online Status: Offline
Posts: 4699
  Quote FoSsiL Quote  Post ReplyReply #25 Posted: 24-Mar-2012 at 21:06

Само мислам дека е време да почне да се мисли на пренасочување на карго сообраќајот кој се одвива по овој коридор и во овој дел од градот. Незнам како тоа сеуште би се реализирало, но би требало да има некој алтернативен карго коридор.... кој би ги заобиколувал овие густо населени населби... Засега, Србија-Војводина е единствена опција и најпогодна за транспортерите.... Но мора да се почне да се мисли на друга рута... 

Премногу е оптоварена, повеќе има камиони отколку автомобили... добро не баш, така е зборот, ама за рок од 1 минута на раскрсницата кај мостот Близнак, а вооедно и по самиот мост поминуваат и до 10-20 камиони од секаков вид (шлепери, камиони за песок (овие се тие кои најногу пречат), обични камиони итн...

Или ако ништо друго камионите за песок некако да се пренасочат или да се донесат некои регулативи за превоз на песок... едноставно тој цел потег Војводина-Србија се гуши во прашина, а тротоарите исто како на градилиште, или како да поминала песочна бура се...

Back to Top
nylon View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 23-Oct-2010
Online Status: Offline
Posts: 168
  Quote nylon Quote  Post ReplyReply #26 Posted: 24-Mar-2012 at 21:58
Fossil неможам да ги гледам сликите. Незнам дали е до мене или никој неможе да ги гледа. Провери дали се добро закачени.
Back to Top
FoSsiL View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 01-Mar-2009
Location: Аеродром
Online Status: Offline
Posts: 4699
  Quote FoSsiL Quote  Post ReplyReply #27 Posted: 24-Mar-2012 at 22:02

Добро се закачени, но закачени се на pic.mk 

Види да не имаш блокиран пристап на pic.mk, и пробај да го промениш тоа во подесувањата на твојот пребарувач... Би ги прекачил пак, но 15 слики се, а мене интернетот ми е потрошен и се влече го полжав, желка... што и да е...

Back to Top
Obedineta Makedonija View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 23-Aug-2011
Location: Macedonia
Online Status: Offline
Posts: 1638
  Quote Obedineta Makedonija Quote  Post ReplyReply #28 Posted: 24-Mar-2012 at 22:03
Originally posted by FoSsiL

Добро се закачени, но закачени се на pic.mk 

Види да не имаш блокиран пристап на pic.mk, и пробај да го промениш тоа во подесувањата на твојот пребарувач... Би ги прекачил пак, но 15 слики се, а мене интернетот ми е потрошен и се влече го полжав, желка... што и да е...


Isto i jas nemozam da gi gledam !!
Создаваме за да имаме, а и тоа што го имаме треба да го чуваме такво какво што е !!!!
Back to Top
FoSsiL View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 01-Mar-2009
Location: Аеродром
Online Status: Offline
Posts: 4699
  Quote FoSsiL Quote  Post ReplyReply #29 Posted: 24-Mar-2012 at 22:05

Ах луѓе... ми отварате дупла работа... би сакал ли некој да ги прекачи и да ми ги прати линковите во порака да го едитирам постот...

Нека бидат на photobucket, imageshack, tinypic, imgur... you choose 

Back to Top
Supervisor View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 28-Jan-2008
Location: skopje
Online Status: Offline
Posts: 1220
  Quote Supervisor Quote  Post ReplyReply #30 Posted: 24-Mar-2012 at 22:09
Јок од сликиве не се гледаат.
NewYork-London-Paris-Moscow-Tokyo-Skopje
Back to Top
FoSsiL View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 01-Mar-2009
Location: Аеродром
Online Status: Offline
Posts: 4699
  Quote FoSsiL Quote  Post ReplyReply #31 Posted: 24-Mar-2012 at 22:09
 Ок... јас ќе завршам работа... почекајте малку... е и патем, кога ќе бидат готови, ова процедуралнава дискусија може да се тргне... 

Edited by FoSsiL - 24-Mar-2012 at 22:10
Back to Top
FoSsiL View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 01-Mar-2009
Location: Аеродром
Online Status: Offline
Posts: 4699
  Quote FoSsiL Quote  Post ReplyReply #32 Posted: 24-Mar-2012 at 22:22
Добро ли е сега... се гледаат ли?
Back to Top
Dexter26 View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 19-Nov-2010
Online Status: Offline
Posts: 2035
  Quote Dexter26 Quote  Post ReplyReply #33 Posted: 24-Mar-2012 at 22:47


Да, сега се гледаат.

Одлични фотки.
Back to Top
FoSsiL View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 01-Mar-2009
Location: Аеродром
Online Status: Offline
Posts: 4699
  Quote FoSsiL Quote  Post ReplyReply #34 Posted: 27-Mar-2012 at 20:36

Вчера добив каталог на производи од Бриколаж

Ќе гледам ако може да го скенирам...

Инаку на насловата страна има натпис, кој најверојатно ќе биде и нивен слоган: 

Mr. Bricolage - Се‘ за Вашиот дом и градина

Инаку од асортиман имаат: бои, лакови, силикони, пени, четки, ваљаци, тапети, корнизи, завеси, рамки за слики, тавански плочи, ќебиња, перници, теписи, хигиенски средства, даски, осветлување, ламинати, паркети, линолеум, вештачка трева, лајсни, плочки, лепила, галантерија, бојлери, аспиратори, радијатори, кујнски елементи и предмети, кујни, шкафови, маси, алати, машини, електрика, предмети и алати за градина-двор, косилки, тенди, лежалки, сетови маси и столови, скари, лулашки, прскалки, цвеќиња, дрвја, вазни, саксии...

А цените им се пристојни, да не речам ефтини...Edited by FoSsiL - 27-Mar-2012 at 20:39
Back to Top
mirakuliks View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 06-Feb-2010
Location: Brisbane
Online Status: Offline
Posts: 824
  Quote mirakuliks Quote  Post ReplyReply #35 Posted: 28-Mar-2012 at 01:12
Значи се слични со Хубо, само прашањето е колку се конкуретни со Хубо.
Back to Top
Portal View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 13-Nov-2010
Online Status: Offline
Posts: 420
  Quote Portal Quote  Post ReplyReply #36 Posted: 28-Mar-2012 at 07:53
otvoren li e objektov ...?
Back to Top
vladegf View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 20-Dec-2009
Location: skopje
Online Status: Offline
Posts: 609
  Quote vladegf Quote  Post ReplyReply #37 Posted: 28-Mar-2012 at 07:56
na 29.03 se otvara
Back to Top
build.mk View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 13-May-2010
Online Status: Offline
Posts: 216
  Quote build.mk Quote  Post ReplyReply #38 Posted: 29-Mar-2012 at 00:18
Отворен првиот „Бриколаж“ во Македонија

Познатиот француски трговски ланец „Mr.Bricolage” кој е специјализиран за „направи сам“ производи, денес свечено го пушти во употреба својот прв хипермаркет во земјава, во кој вложи 1,5 милиони евра. Објектот се наоѓа на просторот на стариот кванташки пазар во Скопје, на аголот помеѓу булеварот Војводина и улицата Перо Наков [»мапа]. Купувачите ќе имаат избор од околу 30 илјади артикли за уредување и одржување на домот и дворот, изложени на површина од 3.000 метри квадратни. Изградбата траеше една година, изведувач на градежните работи беше „Масон-Инженеринг“, а надзорот го вршеше „Балкан консалтинг“.

Со над 700 маркети и вкупен продажен простор од над 1.6 милиони метри квадратни, „Mr.Bricolage” спаѓа во најголемите „направи сам“ ланци на глобално ниво.

 

Галерија:

Бриколаж%20хипермаркет       Бриколаж%20хипермаркет       Бриколаж%20хипермаркет


Бриколаж%20хипермаркет       Бриколаж%20хипермаркет       Бриколаж%20хипермаркет


Бриколаж%20хипермаркет       Бриколаж%20хипермаркет       Бриколаж%20хипермаркет


Бриколаж%20хипермаркет       Бриколаж%20хипермаркет       Бриколаж%20хипермаркет


Бриколаж%20хипермаркет       Бриколаж%20хипермаркет       Бриколаж%20хипермаркет


Бриколаж%20хипермаркет       Бриколаж%20хипермаркет       Бриколаж%20хипермаркет


Бриколаж%20хипермаркет       Бриколаж%20хипермаркет       Бриколаж%20хипермаркет


Бриколаж%20хипермаркет       Бриколаж%20хипермаркет       Бриколаж%20хипермаркет#
Објавено на 28.03.2012 во категорија Вести.

Тагови: Балкан консалтинг, Бриколаж, Кнауф, Комерцијални, Кредити, Масон-Инженеринг, Охридска Банка, Скопје, Скопски Пазар, Сува градба, Супермаркети и хипермаркети


http://www.build.mk/?p=13705
Back to Top
medo View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 24-Dec-2007
Online Status: Offline
Posts: 217
  Quote medo Quote  Post ReplyReply #39 Posted: 29-Mar-2012 at 09:41
Бев сабајлево. Ова се моите први впечатоци:

1. Многу заинтересирани купувачи, немаше место за паркирање.
2. Маркетот ми изгледа помал и помалку снабден од Хубо.
3. Цени не загледував, со оглед на тоа што производите што ги барав ги немаше (стаклени призми, бел цемент за фугирање...)
4. Повеќето производи се со декларации на бугарски јазик
5. Половина од персоналот зборува на српски (веројатно служат како помош на домашниот персонал)
6. Не видов производи што на друго место во МК не сум ги видел. Очекував нешто што досега го немало на понуда кај нас.

Се на се, убаво е што се отвори продавница од познатиот бренд, ама ми се чини дека треба посериозно да се поработи на асортиманот.
Back to Top
malcroff View Drop Down
Newbiе
Newbiе


Joined: 13-Mar-2012
Online Status: Offline
Posts: 0
  Quote malcroff Quote  Post ReplyReply #40 Posted: 29-Mar-2012 at 09:58
Dali nekoj znae koi avtobusi na jsp i na privatnite odat do vamu, od centar, partizanska i okolinata?
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <123>

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.109 seconds.

Copyright ©2007 - 2020  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.