build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Останати теми > Виртуелна Македонија > Ваши концепти
  Active Topics Active Topics
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Градски парк - Скопје

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
FT View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 22-Jun-2010
Location: Kocani
Online Status: Offline
Posts: 480
  Quote FT Quote  Post ReplyReply #1 Topic: Градски парк - Скопје
    Posted: 10-Jul-2011 at 20:41
Градски парк или Централ парк, како?
Започнав да цртам нешто ново.Засега се завршени, според мене, околу 30%.
Се сомневам дека ќе ги разберете овие линии на сликата.
Инаку не планирам да биде обичен парк со патеки и езера, туку секој дел да има своја приказна и намена.За тоа ќе ви зборувам на отворањето кое го планирам за 2 Август, а ако искрсне нешто ќе биде на 8 Септември.
Back to Top
FoSsiL View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 01-Mar-2009
Location: Аеродром
Online Status: Offline
Posts: 4699
  Quote FoSsiL Quote  Post ReplyReply #2 Posted: 10-Jul-2011 at 23:06
Nice
Македонија - Земја на чудата!
Back to Top
N23 View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 03-Feb-2011
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 2159
  Quote N23 Quote  Post ReplyReply #3 Posted: 11-Jul-2011 at 00:16
Централ парк е посоодветно име за Жена Парк.

Edited by N23 - 11-Jul-2011 at 00:16
Back to Top
FT View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 22-Jun-2010
Location: Kocani
Online Status: Offline
Posts: 480
  Quote FT Quote  Post ReplyReply #4 Posted: 11-Jul-2011 at 13:09
Update:

Има малку измени...
Back to Top
nouseforname View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16-Dec-2010
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 155
  Quote nouseforname Quote  Post ReplyReply #5 Posted: 11-Jul-2011 at 13:58
bas e dobro!
Back to Top
FT View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 22-Jun-2010
Location: Kocani
Online Status: Offline
Posts: 480
  Quote FT Quote  Post ReplyReply #6 Posted: 25-Jul-2011 at 21:07
Океј, имав еден проблем со компјутерот и ми се изгубија овој и уште 2-3 проекта.Треба да почнам се од почеток.
Така да презентацијата ќе биде во септември.
Back to Top
alexgizh View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 07-Jan-2009
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 1974
  Quote alexgizh Quote  Post ReplyReply #7 Posted: 03-Feb-2012 at 11:09
Септември пројде Што стана со концептов, баш сакав да го видам готов!
The only thing necessary for the triumph of evil is for good men to do nothing.
Back to Top
FT View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 22-Jun-2010
Location: Kocani
Online Status: Offline
Posts: 480
  Quote FT Quote  Post ReplyReply #8 Posted: 03-Feb-2012 at 13:03
Пројде...Тоа ми е голема мана, започнувам нешто и понекогаш не го завршувам до крај.Откога почнав да го правам ова, нацртав уште 3-4 објекта ама овој не го довршив.Една од причините е што она што го имам замислено тешко се црта во sketch up-от па барам решенија како да го изведам тоа.Ајде, штом има интерес ќе го завршам во најскоро време, ветувам.
Back to Top
 Post Reply Post Reply

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.127 seconds.

Copyright ©2007 - 2022  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.