build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Урбани прашања > Урбанистички целини
  Active Topics Active Topics
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Ново маало

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  <12
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 5098
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #21 Posted: 13-Jun-2020 at 14:21
Грешката што се случи во Маџир Маало е тоа што и со претходниов и со овој детален што ќе го направатт откако ќе заврши мораториумот ќе имаме 50-тина ситни маркици П+5+Пк и ќе си продолжи традицијата на редење Астери и згради како онаа зад НБРМ.Требаше да одат на варијанта да се направи некаков комплекс со поголеми маркици од кои дел би биле хотели или за деловна намена но таа прилика е испуштена.
Е сега Ново Маало и Крњево сеуште не им се чепнати ама имаат тенденција да станат Маџир Маало или Дебар Маало(мислам на Крњево каде планираат да наредат многу згради од по 7 ката).Плус тоа бидејќи имам роднини кои живеат во Ново Маало па во врска со инвеститориве досега се преговара само со некои помали фирмички кои имаат капацитет да изградат нешто (под)просечно и освен Луна која прави десеткатница другото мириса на катастрофа.Незнам зошто ГА,Адора,Аттика Капитол,Хелена Мојсиќ не пројавија интерес за овој дел...?
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <12

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.156 seconds.

Copyright ©2007 - 2020  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.