build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Инфраструктура > Градска инфраструктура
  Active Topics Active Topics
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Кичевски сообраќај (општо)

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  <1 101112
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
gjoko View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 18-Jun-2011
Location: kicevo
Online Status: Offline
Posts: 6554
  Quote gjoko Quote  Post ReplyReply #221 Posted: 04-Jan-2015 at 17:31
Има информации дека во градот настанал проблемот поради пренасочување на машините да чистат во селата наместо во градот.Ми падна чудно кога мој другар-забар ми кажа дека другиот ден после големиот снег му дошол пациент од највиосокото село во Кичево-Ново Село,и тоа пациентот стигнал со обична кола
Back to Top
my Macedonia View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 09-Oct-2008
Location: 🇲🇰🇨🇭
Online Status: Offline
Posts: 3897
  Quote my Macedonia Quote  Post ReplyReply #222 Posted: 16-Feb-2015 at 09:55
Nesto od mojot drugar 15.2.15


Back to Top
gjoko View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 18-Jun-2011
Location: kicevo
Online Status: Offline
Posts: 6554
  Quote gjoko Quote  Post ReplyReply #223 Posted: 16-Feb-2015 at 18:20
На сликиве не се гледа, но добар дел од местата за паркинг е сеуште зафатен од СНЕГ.Местата каде не ги фаќа сонце а каде имаше снег насобран од машините за чистење,сеуште се со снег и мраз
Back to Top
shyes View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 09-Sep-2007
Location: Australia
Online Status: Offline
Posts: 259
  Quote shyes Quote  Post ReplyReply #224 Posted: 20-Feb-2015 at 23:19
Дали паркинг местата ќе бидат диагоални или паралелни спрема коловозот, и исто така дали истите ќе бидат маркирани. Дека спрема сликите гледам некои си паркираат како сакаат, Македонски табиет во пракса
“Without knowledge, skill cannot be focused. Without skill, strength cannot be brought to bear and without strength, knowledge may not be applied.”
Back to Top
gjoko View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 18-Jun-2011
Location: kicevo
Online Status: Offline
Posts: 6554
  Quote gjoko Quote  Post ReplyReply #225 Posted: 20-Feb-2015 at 23:54
првичниот проект беше да се паркираат косо, но за тоа решение требаше да се померат канделабрите,па малку се смени проектот и сега би требало да се паркира паралелно.

лоша вест е дека веќе се појавија првите дупки во новиот асфалт,вероватно како последица на импровизации
Back to Top
my Macedonia View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 09-Oct-2008
Location: 🇲🇰🇨🇭
Online Status: Offline
Posts: 3897
  Quote my Macedonia Quote  Post ReplyReply #226 Posted: 05-Apr-2015 at 14:22
Eve go renoviraniot bulevar
Back to Top
gjoko View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 18-Jun-2011
Location: kicevo
Online Status: Offline
Posts: 6554
  Quote gjoko Quote  Post ReplyReply #227 Posted: 05-Apr-2015 at 16:27
горната слика е вероватно сликана денес,за снегот што моментално врни и тоа многу.ова е од попладневните часовиEdited by gjoko - 05-Apr-2015 at 16:28
Back to Top
jyvation View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 11-May-2013
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 4189
  Quote jyvation Quote  Post ReplyReply #228 Posted: 22-May-2015 at 22:30
Кичевскиот булевар „Ослободување“ ќе добие три кружни текови

Општина Кичево деновиве ја привршува изградбата на првиот од трите планирани кружни текови на главниот булевар „Ослободување“, кои се градат на потегот од железничката станица до централниот плоштад. Најпрво ќе се пушти во употреба кружниот тек помеѓу улицата „11 Септември“ и булеварот „Ослободување“, а допрва е планирано да се гради вакво сообраќајно решение на вкрстувањето со транзитната сообраќајница на магистралниот пат Скопје – Охрид. Изведбата на новите три кружни текови е дел од проектот за реконструкција на булеварот, кој започна уште во 2012 година, а после подолготраен застој, продолжи минатата година.Во изминативе 12 месеци се изведени најголем дел од градежните активности. Фирмата „АС Сењак“ треба да постави нов асфалт долж целата траса, да ги доврши бетонските жардиниери и да го изведе хортикултурното уредување. За оваа намена, од буџетот на општина Кичево ќе се потрошат вкупно 60.062.000 денари, односно околу 975 илјади евра. Реконструктивниот зафат треба да се комплетира најдоцна за шест месеци.

http://www.build.mk/?p=44510
Back to Top
gjoko View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 18-Jun-2011
Location: kicevo
Online Status: Offline
Posts: 6554
  Quote gjoko Quote  Post ReplyReply #229 Posted: 08-Jun-2015 at 19:07
Новиот кружен тек во Кичево на магистралниот пат

Поглед на новиот булевари средишното зеленило на почетокот на булеварот кај самиот плоштад9со се снимачите )

Back to Top
my Macedonia View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 09-Oct-2008
Location: 🇲🇰🇨🇭
Online Status: Offline
Posts: 3897
  Quote my Macedonia Quote  Post ReplyReply #230 Posted: 01-Nov-2015 at 12:40
Се гради нов кружен тек кај булеварот што води кон струга и охрид. Со нова канализација осветлување и зеленило.
(Од фбстраницата на фатмир дехари)


Во наредниот период ќе се градат уште два, еден води кон крушино а другиот кај булеварот кидриќ( тука има веќе еден)

Back to Top
11111 View Drop Down
Newbie
Newbie
Avatar

Joined: 04-Jan-2015
Location: tetovo
Online Status: Offline
Posts: 27
  Quote 11111 Quote  Post ReplyReply #231 Posted: 06-Nov-2015 at 13:58
сега во тек е и обнова на уличното осветлување на улицата од кружниот тек кај железничката станица па до касарните
Back to Top
my Macedonia View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 09-Oct-2008
Location: 🇲🇰🇨🇭
Online Status: Offline
Posts: 3897
  Quote my Macedonia Quote  Post ReplyReply #232 Posted: 06-Nov-2015 at 14:01
Одлично!
Back to Top
my Macedonia View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 09-Oct-2008
Location: 🇲🇰🇨🇭
Online Status: Offline
Posts: 3897
  Quote my Macedonia Quote  Post ReplyReply #233 Posted: 10-Apr-2016 at 17:26
Back to Top
my Macedonia View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 09-Oct-2008
Location: 🇲🇰🇨🇭
Online Status: Offline
Posts: 3897
  Quote my Macedonia Quote  Post ReplyReply #234 Posted: 10-Oct-2016 at 19:03
Непотребнооо!
Back to Top
my Macedonia View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 09-Oct-2008
Location: 🇲🇰🇨🇭
Online Status: Offline
Posts: 3897
  Quote my Macedonia Quote  Post ReplyReply #235 Posted: 08-Apr-2017 at 17:36
Конечно! Нова коловозна лента под мостот (патот кичево кон гостивар)
Back to Top
my Macedonia View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 09-Oct-2008
Location: 🇲🇰🇨🇭
Online Status: Offline
Posts: 3897
  Quote my Macedonia Quote  Post ReplyReply #236 Posted: 16-Oct-2017 at 18:51
Целиот кеј со постоечките улици ќе се уредуваат: Наместо од секоја страна коли ќе си има само од една страна а другата ќе се прошири за пешачи.
( Инаку секако честито алал нека му е и многу среќа за наредните 4 години)

Тука има руиниран парк. Еден дел од улицата се гледа горе каде треба да се гради. нова општинска зграда истотака треба да се гради
Иначе коритото е преместено за да се гради нова лента и кружен ток (3.10.17)

Реновирање на комплетна улица и осветлување (3.10.17)

Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 7476
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #237 Posted: 18-Oct-2020 at 16:01
Неасфалтирани улици и со дупки - Дехари: Наидуваме на пречки, некои улици се приватен имотhttps://tv21.tv/mk/neasfaltirani-ulitsi-i-so-dupki-dehari-naiduvame-na-prechki-nekoi-ulitsi-se-privaten-imot/
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 7476
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #238 Posted: 19-Oct-2020 at 12:15
Никаква инфраструктура во Ламели - нема ниту една здрава улица во кичевската населбаhttps://tv21.tv/mk/nikakva-infrastruktura-vo-lameli-nema-nitu-edna-zdrava-ulitsa-vo-kichevskata-naselba/
Back to Top
my Macedonia View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 09-Oct-2008
Location: 🇲🇰🇨🇭
Online Status: Offline
Posts: 3897
  Quote my Macedonia Quote  Post ReplyReply #239 Posted: 19-Oct-2020 at 12:37
Е сега нема пари за се. Последната инвестиција беше кај ресторанот Арабела, каде беа урнати неколку објекти и се изградија 2 кружни текови, целосно реновирање и проширување на улица како изградба на едем парк (баш тука каде беа куќарките).
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 101112

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.109 seconds.

Copyright ©2007 - 2020  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.