build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Инфраструктура > Градска инфраструктура
  Active Topics Active Topics
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Кичевски сообраќај (општо)

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  <1 89101112>
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
gjoko View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 18-Jun-2011
Location: kicevo
Online Status: Offline
Posts: 6554
  Quote gjoko Quote  Post ReplyReply #181 Posted: 15-Jul-2014 at 14:39
денес се асфалтира вторта коловозна страна.би требало за 2-3 денови да се комплетира од плоштадот се до Пуцко,каде гледам има некои работи кои доцнат.Тука има уште за работа па највероватно самиот влез во новиот булевар ќе биди малку задоцнет
Back to Top
gjoko View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 18-Jun-2011
Location: kicevo
Online Status: Offline
Posts: 6554
  Quote gjoko Quote  Post ReplyReply #182 Posted: 17-Jul-2014 at 22:39
скоро да е завршено со асфалтирање на првата делница од булеварот `ослободување`.останува да се среди пристапот кај раскрсницата кја `Пуцко Петрол` каде работата малку касни.а вака се паркира кола на асфлатот кој треба да се набие со машината.

или тука немора?
Back to Top
gjoko View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 18-Jun-2011
Location: kicevo
Online Status: Offline
Posts: 6554
  Quote gjoko Quote  Post ReplyReply #183 Posted: 17-Jul-2014 at 22:42
веќе некое време се греби дел од магистралниот пат што поминува низ Кичево,а веќе е започнато со асфалтирање .Ќе се обнови асфалтот на околу 70-80% од двете коловозни траки низ Кичево,а останати се делови каде асфалтот е во добра или одлична состојба

ПС.сликав со мобилен додека возев ,и тоа после зајдисонце и сликата не е нешто најBack to Top
daci92 View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 10-Dec-2012
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 1937
  Quote daci92 Quote  Post ReplyReply #184 Posted: 17-Jul-2014 at 22:45
Добра е сликата Ѓоко ,само да те прашам дали знаеш , магистралниот пат го реновира градоначалникот или агенцијата за патишта ?

Инаку алал да му е на вашиот градоначалник ,ако вака работи во сите полиња тогаш верувам дека ќе има долг мандат.
Back to Top
my Macedonia View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 09-Oct-2008
Location: 🇲🇰🇨🇭
Online Status: Offline
Posts: 3897
  Quote my Macedonia Quote  Post ReplyReply #185 Posted: 17-Jul-2014 at 23:01
Originally posted by gjoko

веќе некое време се греби дел од магистралниот пат што поминува низ Кичево,а веќе е започнато со асфалтирање .Ќе се обнови асфалтот на околу 70-80% од двете коловозни траки низ Кичево,а останати се делови каде асфалтот е во добра или одлична состојба

ПС.сликав со мобилен додека возев ,и тоа после зајдисонце и сликата не е нешто нај

Еј да одлично баш ме радува што и ова улица се реновира!!! Очајна слика беше са кичево!Само ако стават и нови тротуари ќе беше топ!

Edited by my Macedonia - 17-Jul-2014 at 23:01
Back to Top
gjoko View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 18-Jun-2011
Location: kicevo
Online Status: Offline
Posts: 6554
  Quote gjoko Quote  Post ReplyReply #186 Posted: 17-Jul-2014 at 23:48
Има табла дека магистралата ја реконструира агенцијата за патишта
Back to Top
daci92 View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 10-Dec-2012
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 1937
  Quote daci92 Quote  Post ReplyReply #187 Posted: 18-Jul-2014 at 01:57
Интересно ,мислам дека немам сретнато досега по нивните објави дека ќе ја реконструираат, но сепак одлично е што тоа го прават. Штета што ќе се уништи со изградбата на автопатот.
Back to Top
jyvation View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 11-May-2013
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 4189
  Quote jyvation Quote  Post ReplyReply #188 Posted: 24-Jul-2014 at 15:44
Започна асфалтирањето на магистралниот пат низ Кичево

Денеска во присуство на директорот на Македонија пат, Гајур Кадриу и градоначалникот на Општина Кичево, Фатмир Дехари, започнаа завршните работи на магистралниот пат што минува низ Кичево...http://www.novamakedonija.com.mk/DetalNewsInstant.asp?vestInstant=37664
Back to Top
gjoko View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 18-Jun-2011
Location: kicevo
Online Status: Offline
Posts: 6554
  Quote gjoko Quote  Post ReplyReply #189 Posted: 26-Jul-2014 at 11:35
од пред неколку дена,се продолжи со работа на втората делница од кај Пуцко према полиција

Back to Top
Cloverstack View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 01-Sep-2007
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12129
  Quote Cloverstack Quote  Post ReplyReply #190 Posted: 19-Aug-2014 at 01:16
Пред некој ден

1


2


3

Back to Top
gjoko View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 18-Jun-2011
Location: kicevo
Online Status: Offline
Posts: 6554
  Quote gjoko Quote  Post ReplyReply #191 Posted: 19-Aug-2014 at 16:44
pisi poraka koga doagjas.ke pieme edno kafe

izminative desetina dena poslabo se raboti,a imase denovi koga voopsto nevidov rabotnici.

za zal eden del od toa sto se pravese sega se uriva
Back to Top
daci92 View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 10-Dec-2012
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 1937
  Quote daci92 Quote  Post ReplyReply #192 Posted: 19-Aug-2014 at 19:31
Ѓоко која е причината да се урива веќе направеното ?
Неквалитетна изведба или нешто сосема друго ?
Back to Top
gjoko View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 18-Jun-2011
Location: kicevo
Online Status: Offline
Posts: 6554
  Quote gjoko Quote  Post ReplyReply #193 Posted: 19-Aug-2014 at 19:54
се уриваат овие бетонскиве оплати за средишното зеленило кои најпрво беа поставени на делот од булеварот што е одма до магистралниот пат,т.е. на првата делница од булеварот.тука беше замислата да остани целата ширина на средишното зеленило,а сега ќе се оди и тука со стеснување и проширување на коловозните површини

Back to Top
daci92 View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 10-Dec-2012
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 1937
  Quote daci92 Quote  Post ReplyReply #194 Posted: 19-Aug-2014 at 20:24
Ќе го прошируваат коловозот ?
Колку се широки коловозните ленти ?
На сликава ми изгледаат како 3 - 3,20 метри широки, не ми е јасно што ќе е повеќе , 3,5 метра се премногу за градски улици.
Back to Top
gjoko View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 18-Jun-2011
Location: kicevo
Online Status: Offline
Posts: 6554
  Quote gjoko Quote  Post ReplyReply #195 Posted: 19-Aug-2014 at 20:46
се стеснува средишното зеленило,а од страна тротоарите се стеснуваат малку-точно до изицата на канделабрите 30-40 см.со ова се сака од досегашните 2 траки да се добијат една за паркирање и две за возење во секој правец.досега траката што се користеше за паркирање беше неискористена во 1/3 од ширината,и сега се сака нешто да се ќари на тој простор.


на хартија е ова добро,но ако само еден ја паркира колата под мал агол,едната трака станува неупотреблива
Back to Top
gjoko View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 18-Jun-2011
Location: kicevo
Online Status: Offline
Posts: 6554
  Quote gjoko Quote  Post ReplyReply #196 Posted: 19-Aug-2014 at 20:53
нешто вака треба да биди,а можи да се направи споредба со погорната слика:

Back to Top
daci92 View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 10-Dec-2012
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 1937
  Quote daci92 Quote  Post ReplyReply #197 Posted: 19-Aug-2014 at 21:26
аха интересна замисла, некој вид на американски тип на улица/булевар.
Back to Top
jyvation View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 11-May-2013
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 4189
  Quote jyvation Quote  Post ReplyReply #198 Posted: 20-Aug-2014 at 17:58
Ништо ново кај нас.Оваа практика на главните булевари ја има кај поголемиве Македонски градови како Струмица,Битола,Тетово,Велес...
Овде може ќе биде само обележано хоризонтално.

Edited by jyvation - 20-Aug-2014 at 18:04
Back to Top
gjoko View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 18-Jun-2011
Location: kicevo
Online Status: Offline
Posts: 6554
  Quote gjoko Quote  Post ReplyReply #199 Posted: 22-Aug-2014 at 17:22
од вчера(малку се намали темпото на работа):

Back to Top
my Macedonia View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 09-Oct-2008
Location: 🇲🇰🇨🇭
Online Status: Offline
Posts: 3897
  Quote my Macedonia Quote  Post ReplyReply #200 Posted: 22-Aug-2014 at 18:34
Ѓоко како изгледа со електроинсталациите? Подземја или така како што биле?

Edited by my Macedonia - 22-Aug-2014 at 18:34
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 89101112>

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.109 seconds.

Copyright ©2007 - 2020  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.