build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Проекти > Комерцијални
  Active Topics Active Topics RSS Feed: Меѓународни ланци во Македонија
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Меѓународни ланци во Македонија

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  <1 91011
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
kiriOK View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 11-Apr-2012
Location: Tamworth,UK
Online Status: Offline
Posts: 901
  Quote kiriOK Quote  Post ReplyReply #201 Posted: 20-May-2022 at 00:54
Не гледам никаков проблем тука, посебно ако имаат компетитивни цени, во Британија се познати како руски Лидл, но имаат пониски цени и од Лидл и Алди.

Го имаат ископирано моделот на Costco
во помала и сиромашна верзија.
Back to Top
Galileo View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 25-May-2010
Location: Wien
Online Status: Offline
Posts: 889
  Quote Galileo Quote  Post ReplyReply #202 Posted: 23-May-2022 at 11:34
Имаме ли датум за „Лидл во Македонија“?

Големата најава која ја имавме во Февруари годинава а потоа и претпоставките каде ќе биде новиот Лидл дали во Ист Гејт Мол или можеби во Охрид пополека се забораваат.И најавите за Лидл во Македонија како да стивнаа.

Со оглед на тоа што речиси во исто време беше најавено и отварањето во Босна проверивме до каде е отварањето во таа земја.

Тамошните медиуми велат дека отварањето го очекуваат на крајот на 2022 година а така пишува и на Википедија каде стои статистиката за отварање на нови маркети но и статистика за веќе отворeните.

Македонија за сега не е на овие две листи.

https://www.vrabotuvanje.com.mk/Vijest/12855/Imame-li-datum-za-Lidl-vo-Makedonija//
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 91011

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.188 seconds.

Copyright ©2007 - 2022  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.