build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Инфраструктура > Патишта
  Active Topics Active Topics
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Детална авто карта на MKD

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  <123
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
Denko View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 14-Aug-2010
Online Status: Offline
Posts: 1780
  Quote Denko Quote  Post ReplyReply #41 Posted: 19-May-2020 at 16:32
Originally posted by гитардемон

Без разлика разлика колку е без врска картата, не ми е јасно ова со името на државата. Дури е официјално, тоа е. Треба Република Македонија да стои?
Kako ne ti e jasno? I jas sekade go upotrebuvam Makedonija no oficijalno drzavata se vika Republika Severna Makedonija.
Back to Top
phenomenon View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 26-Oct-2010
Location: Kumanovo
Online Status: Offline
Posts: 2396
  Quote phenomenon Quote  Post ReplyReply #42 Posted: 19-May-2020 at 17:48
Ги нема обележани: Велес, Младо Нагоричане, Страцин, Ранковце, Злетово, Липково, Романовце, Илинден, Арачиново и да не набројувам понатаму.

Ретардирани да не ја правеа картата, на к.. да ги надене Септимиј Север.

Нека ја погледнат оваа авто-карта на Хрватска, па нека споредат со нивната мизерна таканаречена карта. Потоа, што е можно поскоро нека се фрлат од Џеваир кулите...

http://ontheworldmap.com/croatia/large-detailed-tourist-map-of-croatia.jpg

Edited by phenomenon - 19-May-2020 at 17:49
開始されていないだけの戦いが失われ、
Back to Top
гитардемон View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 19-Feb-2008
Online Status: Offline
Posts: 4756
  Quote гитардемон Quote  Post ReplyReply #43 Posted: 19-May-2020 at 21:04
Originally posted by Denko

Originally posted by гитардемон

Без разлика разлика колку е без врска картата, не ми е јасно ова со името на државата. Дури е официјално, тоа е. Треба Република Македонија да стои?
Kako ne ti e jasno? I jas sekade go upotrebuvam Makedonija no oficijalno drzavata se vika Republika Severna Makedonija.


Го коментирав коментарот пред мене кој се иссмеваше со тоа дека напишале „Република Северна Македонија“, па не ми беше јасно што точно треба да стои?
Arguing on the internet is like running at the special olympics. Even if you win, you're still retarded.
Back to Top
Théoden View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 31-May-2018
Location: Р. Македонија
Online Status: Offline
Posts: 216
  Quote Théoden Quote  Post ReplyReply #44 Posted: 19-May-2020 at 21:19
Originally posted by гитардемон

Без разлика разлика колку е без врска картата, не ми е јасно ова со името на државата. Дури е официјално, тоа е. Треба Република Македонија да стои?


Во обид да не излезам надвор од пошироката тематиката на билд.мк само ќе прашам: зошто на форумов си ги чукаме главите за сите криминално изменети урбанистички планови, за криминално приватизирано јавно земјиште, за местени тендери, за дивоградби, измами при изведба на градежни дејствија итн? Сѐ си е тоа „официјално“, но тоа не значи и правично и правилно и не значи дека треба да кренеме раце и да речеме „тоа е“. Грешките треба да се исправаат и треба да се сносува одговорност.
Back to Top
ehrlich View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 31-May-2012
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 987
  Quote ehrlich Quote  Post ReplyReply #45 Posted: 20-May-2020 at 15:27


Инаку, на истиот дел кај што е најдена картата, која е крш, има можност за пребарување на сите регионални патишта, кои се поделени по делници (секции), и за секое од нив постои пдф документ за должина и е претставена на карта, а воедно ги има и спојките на таа делница, исто така, во посебен пдф документ. Овој момент е баш пријатно изненадување и навистина не знам како со овој момент можеле да ја утнат картата.
Back to Top
Denko View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 14-Aug-2010
Online Status: Offline
Posts: 1780
  Quote Denko Quote  Post ReplyReply #46 Posted: 20-May-2020 at 17:56
Kartata e smesna. eli gradovi i opstinski centri gi nema a stavile sela so po nekolku kuki...
Back to Top
Marxentric View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 27-Apr-2020
Location: Paionia
Online Status: Offline
Posts: 103
  Quote Marxentric Quote  Post ReplyReply #47 Posted: 22-May-2020 at 19:11
Картата е грда исто колку што е грда референцата "Северна". Овој Велес изгледа џоа црна дупка е, си изел и самиот себе но и А3 делницата што води кон него ја изел, па никаде ја нема и се појавува после 50 км.
Back to Top
гитардемон View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 19-Feb-2008
Online Status: Offline
Posts: 4756
  Quote гитардемон Quote  Post ReplyReply #48 Posted: 03-Aug-2020 at 06:26
Ах да, познатите вековни Тасос и Александруполи. Извини, требаше да напишам Дедеагач. Како Ениџевардар и Ѓумурџина, чисто македонско.
Arguing on the internet is like running at the special olympics. Even if you win, you're still retarded.
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <123

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.125 seconds.

Copyright ©2007 - 2020  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.