build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Проекти > Административни
  Active Topics Active Topics
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Нова фасада и ограда на објектот на Владата

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  <1 626364
Poll Question: Рeкoнcтрукција на oбјектoт на Влада на РМ
Poll Choice Votes Poll Statistics
21 [22.34%]
30 [31.91%]
0 [0.00%]
1 [1.06%]
7 [7.45%]
23 [24.47%]
12 [12.77%]
You can not vote in this poll

Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
my Macedonia View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 09-Oct-2008
Location: R. e Maqedonisë
Online Status: Offline
Posts: 3818
  Quote my Macedonia Quote  Post ReplyReply #1261 Posted: 06-Sep-2017 at 21:42
Ајј што ми го промени планот.. реков да се сликам таму ама ете стиропорот пукна. 😂
Back to Top
Zelenikovo View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 19-Oct-2017
Online Status: Offline
Posts: 916
  Quote Zelenikovo Quote  Post ReplyReply #1262 Posted: 16-Nov-2017 at 02:20

тебе ти пукнал стиропорот, ама овие во влада со се амбасадориве да не им пукне таванот, ако Таман ќе бидне спуштен .. него објектов комплетно беше ребрендиран а не само во екстериерот, но кој ја средувал салава напраил екстра салата, почнувајки од то вратата, прво боја потем збутаност чиниш просторијава е за службеници од МВР и остало обезбедување, за останатите пренатрупаности како халогенки слики маси и да не говорам ..

и ај мината влада јѐ утнала, ама сегашната на утката пак да кумува тоа е за поздрав .. кој би рекол дека фоткава би била и понументална ако ставеле некое цвеќе в среде подобно за амбиентот, хм за да штрчи толку врата, а и така не е в средина, в среде на крај од астал да имаа вазна со букет Кали за да упатат на невидлива симетрија со астралната врата на другиот крај на страната кај македонската тајфа ...

Back to Top
JovanOdGjorche View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 13-Oct-2012
Location: Rouen,Normandie
Online Status: Offline
Posts: 131
  Quote JovanOdGjorche Quote  Post ReplyReply #1263 Posted: 01-Apr-2019 at 20:46
Објектот доби нова табла со новото име...https://a1on.mk/archives/1033606?fbclid=IwAR3xDf1ADSLnwFu77nouLUsMFq8wx2fW6vk4jZXYvVEKSPt8pjTbFSWCcV4

And something, somewhere was lost in 1938...
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 626364

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.188 seconds.

Copyright ©2007 - 2019  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.