build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Урбани прашања
  Active Topics Active Topics
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Квалитет на воздухот во Скопје

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  <1 303132
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
Dexter26 View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 19-Nov-2010
Online Status: Offline
Posts: 2014
  Quote Dexter26 Quote  Post ReplyReply #621 Posted: 02-Feb-2018 at 02:26
Еве што дишиме секој ден, а особено во зима во отсуство на ветар.
 
https://off.net.mk/lokalno/makedonshtina/mislite-eu-i-nato-ova-kje-ni-go-ischistat
 

Мислите ЕУ и Нато ова ќе ни го исчистат?

 
1 Февруари 2018 - 13:09
 

 

 

Back to Top
zabegan View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 01-Jul-2008
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 7066
  Quote zabegan Quote  Post ReplyReply #622 Posted: 03-Feb-2018 at 04:34
најголем дел од отпадот во контејнерите кај Холидеј ин е од рестораните на кеј, а подоцна е расфрлан наоколу од жителите кои секој пат кога треба да бидат регулирани се повикуваат на права кои ги немаат кога немаат одговорност према општествово

инаку, голем проблем во земјава е несоодветното справување со отпад од страна на фирми кои го создаваат... еве на пример најблискиот маркет што го имам до мене си го фрлаат отпадот во јавните контејнери наменети за станарите...

Edited by zabegan - 03-Feb-2018 at 04:34
Architects create dreams...politicians create nightmares
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 11505
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #623 Posted: 13-Feb-2018 at 19:28
Не е многу поврзано со воздухот, но поради непостоење соодветна тема, го објавувам тука:

Темпирана бомба во Охис

За сè има вторпат
Back to Top
Zelenikovo View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 19-Oct-2017
Online Status: Offline
Posts: 559
  Quote Zelenikovo Quote  Post ReplyReply #624 Posted: 14-Feb-2018 at 03:10
има но си ја заборавил, еве во неа абер од порано

http://www.build.mk/forum/forum_posts.asp?TID=559&PID=110488#110488
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 11505
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #625 Posted: 14-Feb-2018 at 09:20
Сепак, „Урбани прашања“ ми е посоодветна секција одошто „Останати теми“ бидејќи сите сме засегнати од овој проблем.
За сè има вторпат
Back to Top
Dexter26 View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 19-Nov-2010
Online Status: Offline
Posts: 2014
  Quote Dexter26 Quote  Post ReplyReply #626 Posted: 24-Apr-2018 at 01:19
Снимено вчера, понеделник, 23 април 2018.
 
Не верувам дека она што се гледа од Аеродром накај Лисиче, Кисела Вода и Драчево беа духови.
 
Back to Top
kiriOK View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 11-Apr-2012
Online Status: Offline
Posts: 334
  Quote kiriOK Quote  Post ReplyReply #627 Posted: 01-Jul-2018 at 02:37
Воздухот загаден и на крај на Јуни месец,замислите што ќе биде зимава

Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 303132

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.125 seconds.

Copyright ©2007 - 2018  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.