build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Проекти
  Active Topics Active Topics
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Разни помали проекти

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  <1 121314
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 11015
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #261 Posted: 21-Jun-2016 at 09:44
Станица за набљудување/истражување на Преспанското езеро во село СтењеЗа сè има вторпат
Back to Top
marieselden View Drop Down
Newbiе
Newbiе


Joined: 20-Sep-2016
Online Status: Offline
Posts: 0
  Quote marieselden Quote  Post ReplyReply #262 Posted: 21-Sep-2016 at 08:44
Проектот на бродот куќата и е мал, но тоа е во близина и се допаѓа
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 11015
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #263 Posted: 26-Sep-2016 at 18:26
Изградба на објекти во комплесот Воспитно-поправен дом, Општина Брвеница. Извор: фејсбук страницата на Жикол.

За сè има вторпат
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 11015
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #264 Posted: 28-Feb-2017 at 23:33
Не знаев каде да го ставам ова, па заврши тука:

Градоначалникот на Општина Велес, Славчо Чадиев, денеска го презентираше проектот за реконструкција на зградата во која порано беше сместен „Офицерскиот дом“ во Велес.
Наскоро во градот ќе има уште еден репрезентативен објект кој ќе им служи на сите граѓани.
Проектот за реконструкција е веќе одобрен. За негова реализација ќе бидат инвестирани околу пет милиони денари. Од тие средства 3,1 милион се грант добиен од Светската банка, а остатокот се средства од Буџетот на Општина Велес од програмата за култура во делот инвестиции.


https://www.facebook.com/pg/opshtinaveles/photos/?tab=album&album_id=1199847873466171
За сè има вторпат
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 11015
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #265 Posted: 02-May-2017 at 18:50
Мотоцентар во Ново ЛисичеЗа сè има вторпат
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 11015
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #266 Posted: 04-Aug-2017 at 15:55
Проширен капацитетот на Пунктот за бездомни лица во Момин Поток. извор: фејсбук страницата на Коца Трајановски

https://www.facebook.com/koce.trajanovski/photos/ms.c.eJw9y8ENADEIA7CNTgQIofsvVqm98rVkJBCkRGqF8sMPvFAD1Qsu6wG5Z1niQceB4EDeYhsUHBRk.bps.a.1411355702246048.1073742385.188876684493962/1411355772246041/?type=3&theater
За сè има вторпат
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 11015
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #267 Posted: 13-Aug-2017 at 18:29
Мотоцентар во Прилеп

За сè има вторпат
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 121314

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.078 seconds.

Copyright ©2007 - 2017  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.