build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Проекти
  Active Topics Active Topics
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Разни помали проекти

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  <1 11121314>
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
Sifon123 View Drop Down
Newbie
Newbie


Joined: 29-Jul-2013
Online Status: Offline
Posts: 20
  Quote Sifon123 Quote  Post ReplyReply #241 Posted: 02-May-2014 at 01:22
Овој комплекс се гради во Скопје, башка Тетово што има, Струга, Драч, Косово, Улцињ...
ИНаку се главни за Дивела, Мегле, Интеса и така натака.
Back to Top
Teglarot View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 15-Nov-2012
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 569
  Quote Teglarot Quote  Post ReplyReply #242 Posted: 02-May-2014 at 11:23
Еве ви слики од изградбата на објектот во Сарај.

http://www.dautikomerc.com/DautiKomerc/Gallery.aspx

Одберете - Ndertimi i objektit Saraj

Edited by Teglarot - 02-May-2014 at 11:25
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12003
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #243 Posted: 10-May-2014 at 16:16
Влае

DSC03624 by george k. 1981, on Flickr
За сè има вторпат
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12003
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #244 Posted: 04-Jun-2014 at 17:38
Некаде во близина на Скопје (нас. Илинден веројатно)...

disinternacional.com.mk
За сè има вторпат
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12003
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #245 Posted: 04-Jun-2014 at 17:40
Ова е некаде во Скопје... автомеханичарски сервис САТРА

disinternacional.com.mk
За сè има вторпат
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12003
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #246 Posted: 04-Dec-2014 at 14:56
Ова е веројатно угостителски објект (според изгледот). Се наоѓа спроти арената за хокеј, кај спортска сала „Борис Трајковски“.

DSC06557 by george k. 1981, on Flickr
За сè има вторпат
Back to Top
jyvation View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 11-May-2013
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 4187
  Quote jyvation Quote  Post ReplyReply #247 Posted: 12-Dec-2014 at 16:09
ВОСПИТНО ПОПРАВЕН ДОМ ТЕТОВО

Изградба на објекти во комплексот на воспитно поправен дом Тетово (Општина Брвеница): Административен објект и 3 сместувачки објекти. Објектите се оградени со бетонски ѕидови и метална ограда.

Помошни објекти: гаража и котлара сместени во рамките на парцелата, додека надвор од парцелата се изведува резервоар за вода за снабдување на целиот комплекс.

Предвидени се и рекреативни содржини како комбинирано игралиште за кошарка и фудбал.Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12003
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #248 Posted: 15-Jan-2015 at 11:38
Јегуновце ќе добие нова полициска станица

Министерката за внатрешни работи Гордана Јанкулоска денес во Јагуновце, заедно со заменик министерот за внатрешни работи Земри Ќамили и државниот секретар во МВР, Анастасија Илиеска присуствуваше на поставувањето на камен темелник за изградбата на новиот објект на Полициското одделение во Јeгуновце.Новиот објект на ПО Јегуновце лоциран во кругот на истоимената општина ќе биде со вкупна површина од 450 метри квадратни од кои 211 метри квадратни во приземје и 238 метри квадратни просто на кат, а неговата вредност изнесува 19.311.500 денари (со вклучен ДДВ).

Повеќе на http://www.mkd.mk/makedonija/jagunovce-kje-dobie-nova-policiska-stanica-foto

Edited by Џоле - 15-Jan-2015 at 11:40
За сè има вторпат
Back to Top
jyvation View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 11-May-2013
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 4187
  Quote jyvation Quote  Post ReplyReply #249 Posted: 07-May-2015 at 17:40
Во „Илинден“ отворена нова Станица за технички преглед на моторни возилаВо Општина Илинден на свечен начин беше предадена во употреба Станица за технички преглед на сите видови моторни возила. Во присуство на амбасадорот на Република Словенија во Република Македонија, Бранко Раковец и извршниот директор на САВА Осигурување Петар Скварча, новата Станица за технички преглед во употреба ја предаде градоначалникот на Општина Илинден, Жика Стојановски.
Новата станица за технички преглед на моторни возила е инвестиција на словенечката компанија Сава осигурување, со која ќе стопанисува фирмата „Сава спејшн“.
На површина од 300 метри квадратни, вкупната инвестиција од околу 200.000 евра ќе овозможи отворање на десеттина нови работни места.
Жителите на Општина Илинден во иднина не ќе мораат да патуваат по десетина километри до најблиската станица за технички преглед, зашто сега во општината ќе добиваат комплетна услуга околу техничкиот преглед и регистрацијата на своите возила.

http://www.porta3.mk/vo-ilinden-otvorena-nova-stanica-za-tehnichki-pregled-na-motorni-vozila/
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12003
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #250 Posted: 09-May-2015 at 17:26
Знае ли некој што се гради во Ново Лисиче, веднаш до полициската станица?

За сè има вторпат
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12003
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #251 Posted: 30-May-2015 at 14:22
До и зад основното училиште „Александар Македонски“ во населба Реонски центар.За сè има вторпат
Back to Top
jyvation View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 11-May-2013
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 4187
  Quote jyvation Quote  Post ReplyReply #252 Posted: 04-Jun-2015 at 11:38
Прилеп ќе добие модерен Скејт паркГрадот под Марковите кули наскоро ќе добие модерен Скејт парк, кој ќе биде со површина од 1.331 м2 и ќе може да се користи за возење на скејтборд, ролери или BMX велосипеди. Исто така, просторот ќе може да се користи и за разни други културни настани и спортски натпревари.Скејт паркот ќе се состои од повеќе делови како функционални целини. Бетонските површини ќе бидат околу 900 м2 и функционално ќе бидат поделени на дел за почетници кој ќе го сочинуваат рампи, скали, метални препреки и огради, помали надвишувања и аморфен базен со различна длабочина од 80 см до два метри.

Одделен од него ќе биде делот за искусни, што ќе биде базен со аморфна форма и со длабочина од два метри која максимално се зголемува до три метри. Бетонските површини меѓусебно ќе бидат поврзани со тревна површина. Оваа идеја била предложена на денот на идеи од група млади луѓе.

http://www.porta3.mk/prilep-kje-dobie-moderen-skejt-park/
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12003
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #253 Posted: 17-Jun-2015 at 22:49
Originally posted by Џоле

Ова е веројатно угостителски објект (според изгледот). Се наоѓа спроти арената за хокеј, кај спортска сала „Борис Трајковски“.

DSC06557 by george k. 1981, on Flickr


За сè има вторпат
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12003
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #254 Posted: 27-Oct-2015 at 15:23
Originally posted by Џоле

Знае ли некој што се гради во Ново Лисиче, веднаш до полициската станица?Да се цитирам самиот себеси:

За сè има вторпат
Back to Top
Staro Skopje View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 07-May-2013
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 1470
  Quote Staro Skopje Quote  Post ReplyReply #255 Posted: 13-Nov-2015 at 17:44
УЈП, сликано после 16 октомври. Еден од ретките објекти (во случајов реконструкција) кој знаеме колку чини. Инаку новите прозорци ми излгедаат понеквалитетни од старите
20151029_143135_Richtone(HDR) by staro.skopje, on Flickr
Градот убав никна, но го откорнаа
Back to Top
гитардемон View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 19-Feb-2008
Online Status: Offline
Posts: 4443
  Quote гитардемон Quote  Post ReplyReply #256 Posted: 13-Nov-2015 at 18:00
Бидејќи е кофинансиран од ЕУ, задолжителни се табливе. Во Грција за еден проект пред неколку години немаше табла и беа повлечени средствата. Замисли.
Arguing on the internet is like running at the special olympics. Even if you win, you're still retarded.
Back to Top
NIKO_4 View Drop Down
Newbiе
Newbiе
Avatar

Joined: 01-Dec-2015
Online Status: Offline
Posts: 0
  Quote NIKO_4 Quote  Post ReplyReply #257 Posted: 01-Dec-2015 at 17:46
Znae li nekoj za konkursot na mercedes. Gledam na face firmive postiraat idejni resenija.
Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 1915
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #258 Posted: 08-Jan-2016 at 18:30
Спроти Шампионче во Кисела Вода.Нема никаква табла за каков објект станува збор.
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12003
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #259 Posted: 10-Jan-2016 at 19:08
Охридфото: mia.mk
За сè има вторпат
Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 1915
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #260 Posted: 11-Jan-2016 at 20:19
Inaku za objektot kaj sampionce vo kisela voda se gradi na mnogu frekventno mesto,i na dosta ostar sviok pa nekoj ako malku se zanese ke se parkira na prizemje.
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 11121314>

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.078 seconds.

Copyright ©2007 - 2019  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.