build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Проекти
  Active Topics Active Topics
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Разни помали проекти

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  <1 11121314>
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
гитардемон View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 19-Feb-2008
Online Status: Offline
Posts: 5422
  Quote гитардемон Quote  Post ReplyReply #241 Posted: 13-Nov-2015 at 18:00
Бидејќи е кофинансиран од ЕУ, задолжителни се табливе. Во Грција за еден проект пред неколку години немаше табла и беа повлечени средствата. Замисли.
Arguing on the internet is like running at the special olympics. Even if you win, you're still retarded.
Back to Top
NIKO_4 View Drop Down
Newbiе
Newbiе
Avatar

Joined: 01-Dec-2015
Online Status: Offline
Posts: 0
  Quote NIKO_4 Quote  Post ReplyReply #242 Posted: 01-Dec-2015 at 17:46
Znae li nekoj za konkursot na mercedes. Gledam na face firmive postiraat idejni resenija.
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 20170
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #243 Posted: 08-Jan-2016 at 18:30
Спроти Шампионче во Кисела Вода.Нема никаква табла за каков објект станува збор.
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 15132
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #244 Posted: 10-Jan-2016 at 19:08
Охридфото: mia.mk
За сè има вторпат
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 20170
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #245 Posted: 11-Jan-2016 at 20:19
Inaku za objektot kaj sampionce vo kisela voda se gradi na mnogu frekventno mesto,i na dosta ostar sviok pa nekoj ako malku se zanese ke se parkira na prizemje.
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 15132
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #246 Posted: 21-Jun-2016 at 09:44
Станица за набљудување/истражување на Преспанското езеро во село СтењеЗа сè има вторпат
Back to Top
marieselden View Drop Down
Newbiе
Newbiе


Joined: 20-Sep-2016
Online Status: Offline
Posts: 0
  Quote marieselden Quote  Post ReplyReply #247 Posted: 21-Sep-2016 at 08:44
Проектот на бродот куќата и е мал, но тоа е во близина и се допаѓа
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 15132
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #248 Posted: 26-Sep-2016 at 18:26
Изградба на објекти во комплесот Воспитно-поправен дом, Општина Брвеница. Извор: фејсбук страницата на Жикол.

За сè има вторпат
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 15132
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #249 Posted: 28-Feb-2017 at 23:33
Не знаев каде да го ставам ова, па заврши тука:

Градоначалникот на Општина Велес, Славчо Чадиев, денеска го презентираше проектот за реконструкција на зградата во која порано беше сместен „Офицерскиот дом“ во Велес.
Наскоро во градот ќе има уште еден репрезентативен објект кој ќе им служи на сите граѓани.
Проектот за реконструкција е веќе одобрен. За негова реализација ќе бидат инвестирани околу пет милиони денари. Од тие средства 3,1 милион се грант добиен од Светската банка, а остатокот се средства од Буџетот на Општина Велес од програмата за култура во делот инвестиции.


https://www.facebook.com/pg/opshtinaveles/photos/?tab=album&album_id=1199847873466171
За сè има вторпат
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 15132
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #250 Posted: 02-May-2017 at 18:50
Мотоцентар во Ново ЛисичеЗа сè има вторпат
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 15132
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #251 Posted: 04-Aug-2017 at 15:55
Проширен капацитетот на Пунктот за бездомни лица во Момин Поток. извор: фејсбук страницата на Коца Трајановски

https://www.facebook.com/koce.trajanovski/photos/ms.c.eJw9y8ENADEIA7CNTgQIofsvVqm98rVkJBCkRGqF8sMPvFAD1Qsu6wG5Z1niQceB4EDeYhsUHBRk.bps.a.1411355702246048.1073742385.188876684493962/1411355772246041/?type=3&theater
За сè има вторпат
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 15132
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #252 Posted: 13-Aug-2017 at 18:29
Мотоцентар во Прилеп

За сè има вторпат
Back to Top
Portal View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 13-Nov-2010
Online Status: Offline
Posts: 452
  Quote Portal Quote  Post ReplyReply #253 Posted: 30-Dec-2017 at 14:45
vo izgradba, vizbegovo karsi restoran kalabria...
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 15132
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #254 Posted: 07-Mar-2018 at 18:36
Станицата за технички преглед во Реонски центарЗа сè има вторпат
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 15132
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #255 Posted: 22-Apr-2018 at 23:03
Вдолж булевар Словенија се градат неколку објекти, главно ресторани за свадби и слично. Првите неколку фотографии се направени кај раскрсницата што води кон Шутка.Ова е малку подолу

За сè има вторпат
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 15132
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #256 Posted: 08-May-2018 at 22:29
Originally posted by Џоле

Вдолж булевар Словенија се градат неколку објекти, главно ресторани за свадби и слично. Првите неколку фотографии се направени кај раскрсницата што води кон Шутка.За сè има вторпат
Back to Top
my Macedonia View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 09-Oct-2008
Location: 🇲🇰🇨🇭
Online Status: Offline
Posts: 4078
  Quote my Macedonia Quote  Post ReplyReply #257 Posted: 31-Aug-2018 at 00:25
Чаир
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 20170
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #258 Posted: 24-Dec-2020 at 14:02
Завршија армирано-бетонските работи на Планинарскиот дом на Пониква, чија изградба е во рамките на проeктот „Планински велосипедски рај“. Објектот ја доби новата скелетна конструкција. Следува работа на кровната конструкција и на покривот.https://www.facebook.com/opstinakocani
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 15132
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #259 Posted: 03-Jan-2021 at 10:06
Вчера пишав за овие два објекта, ама објавата се избришала или некој ја преместил. Долго време ги гледам на кејот, до маркетот Хубо, едниот веќе добива фасада од црвена тула.За сè има вторпат
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 15132
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #260 Posted: 03-Sep-2022 at 17:09


По повеќе од една и пол година:За сè има вторпат
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 11121314>

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.095 seconds.

Copyright ©2007 - 2024  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.