build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Проекти
  Active Topics Active Topics
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Разни помали проекти

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  <1 121314
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 15132
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #261 Posted: 25-Dec-2022 at 19:18
Originally posted by ЏолеИ конечно, вест за тоа која компанија ќе има седиште во овие зградички:

Maxbet отвори седиште во СкопјеMaxBet ќе го освојува македонскиот пазар – отворени канцеларии во Скопје

Европскиот бренд, MaxBet, во сабота, 24 декември, го отвори своето седиште на македонскиот пазар, во Скопје. MaxBet со вкупно 3000 вработени ќе биде присутен на многубројни локации во повеќе од 20 македонски градови.

Оваа инвестиција е само првиот чекор во стратешкиот пристап кон развојот на македонскиот пазар. Со отварањето на новото седиште, компанијата ќе вработува луѓе од различни профили кои ќе работат во најсовремени работни услови и кои ќе бидат силна стратешка поддршка во ширењето на малопродажната мрежа во оваа земја, која ќе се зголеми уште двојно во 2023 година.

„Со отворањето на новото седиште, компанијата MaxBet продолжува со инвестиции кои ќе го подигнат бизнисот на уште повисоко ниво и ќе нè доведат до лидерска позиција на регионалниот пазар во наредниот период. Квалитетната понуда на игри, работата на нови решенија и уникатното корисничко искуство се императив на нашиот бизнис на секој пазар. Со отворањето на седиштето го означуваме првиот чекор во експанзијата на MaxBet на македонскиот пазар и многу сме задоволни да работиме во оваа земја“, изјави Дарко Живанов, Извршен директор (CEO) на MaxBet.На официјалното отворање на канцелариите присуствуваа локални функционери, деловни партнери на компанијата и вработени во MaxBet. По отворањето на седиштето во Северна Македонија, MaxBet ќе продолжи со ширење на својата мрежа во земјата и ќе продолжи со регрутирање кадри за различни позиции во секторот на игри на среќа, а ќе биде и придружна поддршка на Дирекцијата во форма на работни места во ИТ секторот, правно-финансискиот, маркетинг секторот итн.

https://libertas.mk/maxbet-otvori-sedishte-vo-skop-e/

Edited by Џоле - 25-Dec-2022 at 19:19
За сè има вторпат
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 15132
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #262 Posted: 07-Apr-2023 at 08:55
Мислам дека немаме соодветна тема за вакви проекти:

Во присуство на повеќе од 200 гости, вчера свечено беше отворен ресторанот „Ловен Дом“ во Берово, со нов изглед и ентериер. Голем број Беровчани носталгичари за култното место синоќа се собраа од сите краишта на Македонија, за да присуствуваат на отварањето на нивниот белег на младоста и убавиот живот.

Овој објект преставува нова свежина во градот, со прекрасен поглед на панорамата на Берово, кој претходно беше запуштен и оставен на времето.


https://maleshnet.mk/%D1%81%D0%B2%D0%B5%D1%87%D0%B5%D0%BD%D0%BE-%D0%BE%D1%82%D0%B2%D0%BE%D1%80%D0%B5%D0%BD-%D0%BB%D0%BE%D0%B2%D0%B5%D0%BD-%D0%B4%D0%BE%D0%BC-%D0%B2%D0%BE-%D0%B1%D0%B5%D1%80%D0%BE%D0%B2/Edited by Џоле - 07-Apr-2023 at 08:55
За сè има вторпат
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 121314

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.126 seconds.

Copyright ©2007 - 2024  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.