build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Проекти
  Active Topics Active Topics
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Разни помали проекти

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  <12345 14>
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
pbanks View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 01-Sep-2007
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 9141
  Quote pbanks Quote  Post ReplyReply #41 Posted: 03-Jan-2008 at 02:42
Јас мислам дека Штрк не требаше да се руши од таму на прво место. Незнам како не се дигна повеќе џева од староскопските душегрижници за тој објект. Уствари јас не памтам ама баш никаква реакција од никого кога го рушеа.

Штрк убаво си одговараше со Италијанска амбасада и стварно штета што го заменија со ова. Можеби во некоја друга населба каде преовладува помодерна архиектура би одговарал новиов објект, но дефинитивно не припаѓа таму каде што е.


Edited by pbanks - 03-Jan-2008 at 02:43
Back to Top
La Linea View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 07-Nov-2007
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 2067
  Quote La Linea Quote  Post ReplyReply #42 Posted: 03-Jan-2008 at 02:54
А кој треба да се всели во таа зграда? Не знам многу за тоа што било порано, ама знам дека доста долго се градеше... Не како Соравија, ама сепак долго седи

Штрк убаво си одговараше со Италијанска амбасада и стварно штета што го заменија со ова. Можеби во некоја друга населба каде преовладува помодерна архиектура би одговарал новиов објект, но дефинитивно не припаѓа таму каде што е.


Отрпнав веќе од вакви работи.
Помогнете во Македонската Википедија - Слободна енциклопедија!
Back to Top
Cloverstack View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 01-Sep-2007
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12453
  Quote Cloverstack Quote  Post ReplyReply #43 Posted: 03-Jan-2008 at 04:18
Дечки мене ми се свиѓа објектот (сега не е баш нешто феноменално, али ок ми е), ама за локацијата помислив да го кажам истото уште пред да ги прочитам вашите коментари.

А уопште не ми текнува како изгледаше штрк... Дај потсетете ме малку ако е изводливо Crazy
Back to Top
lslcrew View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 14-Jan-2008
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 10988
  Quote lslcrew Quote  Post ReplyReply #44 Posted: 30-Jan-2008 at 20:43
Абе знае некој што ќе биде онаа зградата позади бензинската МАКОИЛ. Тука кај што е механичката перална. Има една зграда така седи доста време недопраена.
Back to Top
La Linea View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 07-Nov-2007
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 2067
  Quote La Linea Quote  Post ReplyReply #45 Posted: 30-Jan-2008 at 20:46
Previous Ништо, највероватно чека посветли денови да се догради. Изгледа станува збор за некаков деловен објект на човек-фирма, ништо посебно. Мислам дека изгледа многу грозно таа зграда, особено со тие плави рефлектирачи прозори.
    А долго време мислам да сликнам онака, колку да ја имаме евидентирано. Ако случајно поминуваш, не заборавај да сликнеш.
Помогнете во Македонската Википедија - Слободна енциклопедија!
Back to Top
lslcrew View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 14-Jan-2008
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 10988
  Quote lslcrew Quote  Post ReplyReply #46 Posted: 30-Jan-2008 at 20:48
Немам некој добар алат за сликање, па ако може некој нека евидентира.
Back to Top
La Linea View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 07-Nov-2007
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 2067
  Quote La Linea Quote  Post ReplyReply #47 Posted: 07-Feb-2008 at 17:25
На ќошот на Дебар маало, спроти Универзална салаРендерот стандардно е лош


Помогнете во Македонската Википедија - Слободна енциклопедија!
Back to Top
lslcrew View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 14-Jan-2008
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 10988
  Quote lslcrew Quote  Post ReplyReply #48 Posted: 07-Feb-2008 at 17:37
У последно време Скопје доживува една стаклена инвазија, што мене многу ми се свиѓа.
Back to Top
La Linea View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 07-Nov-2007
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 2067
  Quote La Linea Quote  Post ReplyReply #49 Posted: 13-Feb-2008 at 19:02
Кај аркадија поточно кај тој новиот деловен објект што го прават на партизанска има истакнато некаков рендер за нов станбено-деловен објект што ќе го градат таму, мислам дека на местото на Корнер. Дали го видел некој? Јас утре јас ќе поминувам таму од сабајле . Инаку зградата на рендерот е Puke
Помогнете во Македонската Википедија - Слободна енциклопедија!
Back to Top
Cloverstack View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 01-Sep-2007
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12453
  Quote Cloverstack Quote  Post ReplyReply #50 Posted: 13-Feb-2008 at 19:19


Сликај ако можеш
Back to Top
pbanks View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 01-Sep-2007
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 9141
  Quote pbanks Quote  Post ReplyReply #51 Posted: 13-Feb-2008 at 19:50
Не се палете џабе, тој рендер е уствари билборд на Тинекс со реклама на новиот објект во Капиштец. 
Back to Top
La Linea View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 07-Nov-2007
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 2067
  Quote La Linea Quote  Post ReplyReply #52 Posted: 13-Feb-2008 at 22:06
Previous Bonk

Помогнете во Македонската Википедија - Слободна енциклопедија!
Back to Top
pbanks View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 01-Sep-2007
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 9141
  Quote pbanks Quote  Post ReplyReply #53 Posted: 13-Feb-2008 at 22:17
Originally posted by La Linea

Previous BonkНемај гајле, и ја се зезнав првиот пат кога го видов . Специјално вртев уште еден круг со колата да видам за што у ствари се работи.
Back to Top
kire85 View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 27-Nov-2007
Location: Düsseldorf
Online Status: Offline
Posts: 400
  Quote kire85 Quote  Post ReplyReply #54 Posted: 03-Mar-2008 at 15:14
Sakav da prasam....dali moze nekoj ima informacii za proektot Centar ICC 1 i 2 vo Skopje...proektite gi ima na stranata na rado design...
Back to Top
pbanks View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 01-Sep-2007
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 9141
  Quote pbanks Quote  Post ReplyReply #55 Posted: 03-Mar-2008 at 15:20


Dunno
Back to Top
pbanks View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 01-Sep-2007
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 9141
  Quote pbanks Quote  Post ReplyReply #56 Posted: 03-Mar-2008 at 15:59
Превземено од DNA Architects... Еве ги и преостанатите рендери врзани со овој проект.  Овој сегмент е заведен како шопинг центар.
Изгледа дека овие се ептен врзани со РАДО пола проекти им се преклопуваа.

1

2

3

4

5Edited by pbanks - 25-May-2008 at 10:51
Back to Top
La Linea View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 07-Nov-2007
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 2067
  Quote La Linea Quote  Post ReplyReply #57 Posted: 03-Mar-2008 at 16:05
Радо имаат навистина интересни проекти. Доста од нив наликуваат еден на друг, ама се навистина интересни. pbanks на кој проект мислеше точно? Центар лисиче?
Помогнете во Македонската Википедија - Слободна енциклопедија!
Back to Top
pbanks View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 01-Sep-2007
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 9141
  Quote pbanks Quote  Post ReplyReply #58 Posted: 03-Mar-2008 at 16:13
Originally posted by La Linea

Радо имаат навистина интересни проекти. Доста од нив наликуваат еден на друг, ама се навистина интересни. pbanks на кој проект мислеше точно? Центар лисиче?


Па да сето ова е дел од Центар Лисиче заедно со бензинската пумпа која ја постираше Кире. Само добивме подетални рендери бидејќи претходните беа фокусирани само на големата зграда Cheers
Back to Top
La Linea View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 07-Nov-2007
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 2067
  Quote La Linea Quote  Post ReplyReply #59 Posted: 03-Mar-2008 at 16:18
Едвај чекам како до мојата зграда стои центар лисиче , заедно со бензинската и се останатоBanana Добри фотки од аеродром и н.л. ќе може да се вадат, секој ден ќе ве спамирам LOL
Помогнете во Македонската Википедија - Слободна енциклопедија!
Back to Top
kire85 View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 27-Nov-2007
Location: Düsseldorf
Online Status: Offline
Posts: 400
  Quote kire85 Quote  Post ReplyReply #60 Posted: 03-Mar-2008 at 23:23
Originally posted by pbanks

Од сајтот кој го ископа Кире... Еве ги и преостанатите рендери врзани со овој проект.  Овој сегмент е заведен како шопинг центар.
Изгледа дека овие се ептен врзани со РАДО пола проекти им се преклопуваа.


Tocno....rado i dna ocigledno imaat dobra sorabotka...generalno najgolemiot del od proektite im se TOPYesThumbs%20Up
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <12345 14>

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.172 seconds.

Copyright ©2007 - 2024  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.